April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 400m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Taylor Gullatte Freshman Landmark Christian 45.71 54.52 40.21 1:04.99 55.07 56.73 10
2 Javonya Valcourt SR Montverde Academy 1:09.65 59.62 1:10.21 43.47 55.72 1:12.44 8
3 Malia Campbell Freshman Landmark Christian 56.38 1:07.31 47.18 1:05.01 57.53 1:00.41 6
4 Kadence Collora JR East Lake 1:06.87 1:10.45 1:08.06 1:09.85 59.70 1:12.84 5
5 Kiarra Orphelia FR Montverde Academy 54.82 1:05.06 1:12.29 1:15.30 1:00.24 1:12.89 4
6 Paris Hart JR Kathleen 53.35 1:01.23 1:13.96 1:04.87 1:00.62 1:03.05 3
7 Bella Butler JR Bell Creek 1:03.87 1:12.38 52.92 1:08.73 1:00.82 1:13.60 2
8 Kenzie Tanico FR East Lake 1:03.59 50.01 45.68 1:17.17 1:01.73 1:09.76 1
9 Janel Mitchell SR Sarasota 1:14.54 55.90 58.39 1:05.84 1:02.11 1:05.84 -
10 Ava Nebel FR Sarasota 1:07.49 44.15 1:19.47 46.68 1:03.07 1:01.81 -
11 Jacinda Smith JR Sunlake 1:07.21 1:04.01 55.05 1:01.45 1:04.01 1:21.94 -
12 Jessica Richards SO Palm Harbor University 49.45 1:13.20 52.01 1:20.91 1:04.21 1:13.85 -
13 Lizzie Epps SR Sunlake 1:18.35 1:21.56 49.45 1:05.51 1:04.22 52.66 -
14 Skya Horth FR New Smyrna Beach 1:00.57 50.26 1:23.76 1:07.66 1:04.43 1:07.66 -
15 Isabella Poscano   IMG Academy 45.22 56.21 45.22 1:20.75 1:04.60 1:17.52 -
16 Emily Geaney SO Sunlake 47.32 48.62 1:15.20 51.21 1:04.82 1:06.77 -
17 Mariah Trice-Farrelly SO Sarasota 1:11.42 45.87 1:16.01 1:01.59 1:05.52 51.76 -
18 Peyton McRorie SO New Smyrna Beach 56.37 1:10.79 1:21.93 1:17.34 1:05.54 1:04.89 -
19 Vanessa Galiano SR East Lake 1:23.77 1:09.26 1:17.84 1:23.11 1:05.96 1:17.84 -
20 Olivia Orobello JR Bell Creek 50.25 1:07.67 1:03.65 1:07.00 1:07.00 1:07.67 -
21 Aniyah Roberts FR Forest 1:24.20 1:24.20 1:06.69 59.28 1:07.36 51.20 -
22 Jakiah Legree SO Forest 51.39 1:08.75 49.31 55.56 1:09.44 1:26.11 -
23 Samara Moses FR Osceola (Seminole) 1:26.28 1:12.25 1:00.32 1:15.76 1:10.14 1:02.43 -
24 Sabine Raymond SO Lake Weir 1:01.13 1:00.42 50.47 51.89 1:11.08 1:14.64 -
25 Elna Delcis FR Patel 59.90 54.20 59.19 1:29.14 1:11.31 57.05 -
26 Kiah Perez FR Bell Creek 1:31.43 1:21.43 1:23.58 1:27.15 1:11.43 54.29 -
27 Bree Relao JR Braden River 1:30.25 1:30.25 1:11.48 1:05.71 1:12.20 1:29.53 -
28 Symonne Adams Senior Landmark Christian 1:13.66 1:28.82 1:28.82 52.00 1:12.21 59.94 -
29 Emerson Miller 8 Out-of-Door 52.22 58.02 1:05.27 1:07.45 1:12.52 1:32.10 -
30 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 1:30.00 50.81 1:14.76 1:29.28 1:12.58 1:09.68 -
31 Eliana Fernandez SO Braden River 1:02.07 1:27.63 1:13.75 1:14.48 1:13.02 1:13.02 -
32 Tyanna Ballard JR Forest 1:29.25 1:16.71 1:04.91 1:15.24 1:13.76 1:16.71 -
33 Whitney Gledden JR Lake Weir 1:14.48 52.14 1:18.95 52.88 1:14.48 1:20.44 -
34 Audrey Sugamura FR Out-of-Door 1:14.12 1:17.15 1:07.31 1:01.26 1:15.63 1:02.78 -
35 Briana Anderson SO Palm Harbor University 1:07.51 1:12.22 1:27.14 1:02.02 1:18.50 1:02.80 -
Girls 400m Dash High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Gullatte Freshman Landmark Christian 55.07 10
2 Javonya Valcourt SR Montverde Academy 55.72 8
4 Kadence Collora JR East Lake 59.70 5
5 Kiarra Orphelia FR Montverde Academy 1:00.24 4
6 Paris Hart JR Kathleen 1:00.62 3
7 Bella Butler JR Bell Creek 1:00.82 2
9 Janel Mitchell SR Sarasota 1:02.11 -
Girls 400m Dash High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Kenzie Tanico FR East Lake 1:06.67 48.77 1:01.73 52.47 1
10 Ava Nebel FR Sarasota 53.61 52.98 1:03.07 1:05.60 -
13 Lizzie Epps SR Sunlake 1:07.44 1:21.56 1:04.22 1:06.15 -
14 Skya Horth FR New Smyrna Beach 56.70 50.26 1:04.43 1:20.54 -
16 Emily Geaney SO Sunlake 1:17.79 58.34 1:04.82 1:10.66 -
Girls 400m Dash High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Malia Campbell Freshman Landmark Christian 50.63 57.53 50.63 1:06.74 6
11 Jacinda Smith JR Sunlake 1:09.77 1:04.01 1:20.02 58.25 -
12 Jessica Richards SO Palm Harbor University 1:15.77 1:04.21 1:20.27 1:18.98 -
17 Mariah Trice-Farrelly SO Sarasota 53.08 1:05.52 51.11 55.70 -
18 Peyton McRorie SO New Smyrna Beach 1:06.85 1:05.54 1:09.48 47.19 -
21 Aniyah Roberts FR Forest 50.52 1:07.36 1:22.86 1:21.51 -
Girls 400m Dash High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Vanessa Galiano SR East Lake 1:05.96 -
20 Olivia Orobello JR Bell Creek 1:07.00 -
23 Samara Moses FR Osceola (Seminole) 1:10.14 -
25 Elna Delcis FR Patel 1:11.31 -
26 Kiah Perez FR Bell Creek 1:11.43 -
30 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 1:12.58 -
Girls 400m Dash High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Jakiah Legree SO Forest 1:03.19 1:09.44 -
29 Emerson Miller 8 Out-of-Door 55.12 1:12.52 -
31 Eliana Fernandez SO Braden River 1:05.72 1:13.02 -
32 Tyanna Ballard JR Forest 1:29.25 1:13.76 -
33 Whitney Gledden JR Lake Weir 1:10.02 1:14.48 -
Girls 400m Dash High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Sabine Raymond SO Lake Weir 1:03.27 1:13.22 1:11.08 1:27.43 1:17.48 56.87 1:05.40 -
27 Bree Relao JR Braden River 1:09.32 50.54 1:12.20 50.54 1:14.37 1:22.31 58.49 -
34 Audrey Sugamura FR Out-of-Door 1:08.07 1:26.22 1:15.63 1:20.93 54.46 54.46 1:19.42 -
35 Briana Anderson SO Palm Harbor University 1:27.14 56.52 1:18.50 1:09.08 1:05.16 1:20.86 1:32.63 -
Girls 400m Dash High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Isabella Poscano   IMG Academy 1:04.60 -
28 Symonne Adams Senior Landmark Christian 1:12.21 -