May 14-15, 2021
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Fiona Smith FR-1 St. Benedict 12:26.34 14:43.00 17:31.18 18:44.77 10
2 Amanda Mosborg SR-4 Carleton 21:20.58 18:31.25 17:38.33 14:27.83 8
3 Helen Dolan JR-3 Hamline 22:13.71 17:12.55 17:55.57 21:19.93 6
4 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 13:45.48 18:38.74 18:06.15 18:06.15 5
5 Sara Miller SR-4 St. Thomas (Minn.) 14:32.07 16:42.88 18:10.08 19:37.29 4
6 Mackinzee Miest SO-2 Gustavus Adolphus 21:40.35 13:31.33 18:31.41 13:20.22 3
7 Maria Blaesing FR-1 Macalester 21:21.04 16:09.13 18:33.94 23:12.43 2
8 Lily Engebretson FR-1 Gustavus Adolphus 19:42.66 17:06.46 18:35.71 16:10.67 1
9 Julia Severson SO-2 Gustavus Adolphus 15:57.96 15:46.69 18:47.01 17:05.58 -
10 Riley McMahon SR-4 St. Catherine (Minn.) 21:04.35 22:12.08 18:48.88 14:51.82 -
11 Julia Everest FR-1 St. Olaf 16:56.21 23:58.67 19:01.80 20:44.57 -
12 Anna Hage JR-3 Bethel (Minn.) 20:36.07 15:04.17 19:04.51 24:13.53 -
13 Christina Bolcer FR-1 St. Thomas (Minn.) 24:50.78 23:53.44 19:06.75 14:31.53 -
14 Jena Wachowiak SR-4 St. Benedict 19:30.64 20:28.02 19:07.68 20:05.07 -
15 Kourtney Kulseth JR-3 Gustavus Adolphus 16:28.14 15:07.71 19:09.00 22:47.31 -
16 Ellen Kemp SR-4 St. Olaf 24:34.53 13:49.42 19:11.97 20:09.57 -
17 Phoebe Ward FR-1 Carleton 19:13.94 23:39.35 19:13.94 21:09.34 -
18 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 14:38.80 18:06.94 19:16.31 17:55.37 -
19 Erika Swanson FR-1 Bethel (Minn.) 24:08.69 24:43.46 19:18.95 22:12.80 -
20 Raina Moorjani FR-1 Bethel (Minn.) 21:02.31 22:35.81 19:28.80 19:28.80 -
21 Gwen Helgeson SO-2 St. Thomas (Minn.) 18:05.47 16:42.88 19:39.85 17:41.87 -
22 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 14:47.75 24:04.07 19:43.66 23:52.23 -
23 Kaitlyn Rooney JR-3 Concordia-Moorhead 18:15.86 18:39.69 19:51.15 22:37.92 -
24 Emma Mader SO-2 Hamline 23:31.53 20:32.10 19:56.21 15:45.01 -
25 Iliana Ramon SO-2 Gustavus Adolphus 20:47.64 22:47.60 19:59.65 15:47.73 -
26 Gabbie Bolcer JR-3 St. Thomas (Minn.) 25:56.51 19:51.70 20:16.02 22:05.47 -
27 Claire Schoenfield FR-1 Gustavus Adolphus 23:31.70 25:22.18 20:27.56 17:35.71 -
28 Miranda Ekleberry FR-1 Hamline 22:05.20 16:43.19 20:38.50 16:18.42 -
29 Nell Schafer SO-2 Carleton 19:54.58 17:23.69 20:57.45 19:42.01 -
30 Charlotte Adams FR-1 Hamline 27:24.25 19:32.65 21:14.61 15:04.98 -