April 22-24, 2021
|
Drake Stadium - Des Moines, IA

Girls 4 x 200m Relay Division 5

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Ames Cameron Moon, Olivia Jones, Ellie Lynch, Morgan Engels 1:42.36 1:12.68 1:13.70
2 Waukee Sehansa Karunatilaka, Ainsley Schlicher, Kaliyah Perry, Josie Vande Krol 1:43.61 1:19.78 1:13.57
3 Wahlert- DUB Ariana Yaklich, Abbie Wallace, Tessa Berning, Meghan McDonald 1:43.95 1:14.85 1:23.16
4 Dike-New Hartford Eden Barrett, Alexis Jensen, Jadyn Bennett, Shelby Ohrt 1:45.38 1:20.09 1:47.49
5 Southeast Polk Alexis Boord, Anna VanKooten, Katie Baerenwald, Sydney McNeeley 1:45.60 1:33.99 1:13.92
6 Williamsburg Haylee Frederick, Kendra Eichhorn, Inga Dovre, Gracie Ehret 1:45.87 1:32.11 2:02.81
7 Bettendorf Tessa Teagarden, Brooke Magistrelli, Breanna Caffery, Avery Horner 1:46.76 1:48.90 1:16.87
8 Dowling Catholic Julia Shonka, Olivia Kramer, Shea Johnson, Margaret Tobias 1:46.84 1:24.41 1:45.78
9 Waterloo East Ellasa Horton, Neveah Jones, Denia Willingham, Nyla Norman 1:46.90 1:54.39 2:08.28
10 West Burlington ND Josie Bentz, Amelia Schwenker, Amiya Davis, Sydney Marlow 1:47.28 1:54.79 1:34.41
11 Linn-Mar Mary Gustason, Lauren Gorsich, Emily Schmidt, Katy Hand 1:47.36 1:20.52 2:16.35
12 Pella Delanie Reynolds, Roselande Vanderhoff, Marissa Hackman, Calla Kerndt 1:47.44 2:17.53 1:48.52
13 Madrid Lilly Ostert, Ella Santi, Jillian Dodds, Erin Schieltz 1:47.59 1:21.77 1:50.82
14 Ankeny Centennial Jordan Su, Elle Street, Olivia Anderson, Maraye Breeding 1:47.59 1:44.37 1:36.84
15 Assumption-Davenport Alaina McConnell, Olivia Lynch, Annika Kotula, Morgan Jennings 1:47.65 1:51.96 2:10.26
16 Valley, WDM Shreya Gaddi, Hayley Chappell, Danielle Socarras, Ashley Buchholz 1:47.85 2:19.13 1:45.70
17 Solon Mia Stahle, Callie Levin, Makinley Levin, Sophia Stahle 1:47.87 1:21.99 2:14.84
18 Western Dubuque Ella Schindler, Sammy Recker, Meredith Bahl, Audrey Biermann 1:48.01 1:45.85 1:16.69
19 Ankeny Eva Van de Mortel, Karsen Jacks, Eden Gibson, Eva Fulk 1:48.18 1:41.69 2:17.39
20 Cedar Falls Sarah Albaugh, Grace Knutson, Grace Penrith, Lindsey Sires 1:48.60 1:43.17 1:43.17
21 Bondurant-Farrar Makenna West, Rebekah Fuller, Alexis Crook, Ellie De Costa 1:48.71 2:20.24 1:54.15
22 North Scott Madison Ahrens, Mercie Hansel, Maddie Gill, Athena Nelson 1:49.87 1:50.97 2:08.55
23 ADM, Adel Makayla Crannell, Lauren Case, Julia Case, Alexa Seidl 1:50.70 2:06.20 1:27.46
24 Pleasant Valley Kora Ruff, Jessi Meyer, Leah Peakin, Hannah McVey 1:51.23 2:09.03 1:35.66
Girls 4 x 200m Relay Division 5 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
7 Bettendorf Teagarden, Magistrelli, Caffery, Horner 1:42.49 1:46.76 1:16.87 1:16.87 1:39.29
10 West Burlington ND Bentz, Schwenker, Davis, Marlow 1:21.54 1:47.28 1:35.48 1:44.07 1:44.07
16 Valley, WDM Gaddi, Chappell, Socarras, Buchholz 1:48.93 1:47.85 2:06.19 2:05.11 1:18.73
17 Solon Stahle, Levin, Levin, Stahle 1:42.48 1:47.87 2:07.29 2:07.29 1:36.01
20 Cedar Falls Albaugh, Knutson, Penrith, Sires 2:13.58 1:48.60 2:10.32 1:21.45 2:02.72
21 Bondurant-Farrar West, Fuller, Crook, De Costa 2:06.11 1:48.71 2:05.02 2:05.02 1:22.62
22 North Scott Ahrens, Hansel, Gill, Nelson 1:16.91 1:49.87 1:19.11 2:05.26 1:27.90
23 ADM, Adel Crannell, Case, Case, Seidl 2:23.91 1:50.70 1:32.99 1:18.60 1:35.21
Girls 4 x 200m Relay Division 5 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
8 Dowling Catholic Shonka, Kramer, Johnson, Tobias 2:08.21 1:46.84
9 Waterloo East Horton, Jones, Willingham, Norman 1:14.83 1:46.90
11 Linn-Mar Gustason, Gorsich, Schmidt, Hand 2:10.98 1:47.36
12 Pella Reynolds, Vanderhoff, Hackman, Kerndt 1:19.51 1:47.44
14 Ankeny Centennial Su, Street, Anderson, Breeding 2:01.58 1:47.59
15 Assumption-Davenport McConnell, Lynch, Kotula, Jennings 1:45.50 1:47.65
18 Western Dubuque Schindler, Recker, Bahl, Biermann 1:37.21 1:48.01
19 Ankeny Van de Mortel, Jacks, Gibson, Fulk 2:13.07 1:48.18
Girls 4 x 200m Relay Division 5 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ames Moon, Jones, Lynch, Engels 2:11.02 1:42.36 1:33.15 1:54.65 1:37.25
2 Waukee Karunatilaka, Schlicher, Perry, Vande Krol 1:51.90 1:43.61 1:40.51 2:02.26 1:20.82
3 Wahlert- DUB Yaklich, Wallace, Berning, McDonald 1:53.31 1:43.95 2:00.59 2:13.06 1:21.09
4 Dike-New Hartford Barrett, Jensen, Bennett, Ohrt 1:19.04 1:45.38 1:28.52 2:03.30 1:46.44
5 Southeast Polk Boord, VanKooten, Baerenwald, McNeeley 2:04.61 1:45.60 2:16.23 1:36.10 1:47.72
6 Williamsburg Frederick, Eichhorn, Dovre, Ehret 1:21.52 1:45.87 1:16.23 2:00.70 1:53.28
13 Madrid Ostert, Santi, Dodds, Schieltz 2:05.88 1:47.59 1:26.08 1:49.75 1:20.70
24 Pleasant Valley Ruff, Meyer, Peakin, McVey 2:13.48 1:51.23 1:25.65 1:26.76 1:26.76