May 14, 2021
|
Roberts Wesleyan - Rochester, NY
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NCCAA SUNYAC AARTFC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Karker FR-1 Roberts Wesleyan 1:52.43
2 Kieran Sheridan SO-2 SUNY Geneseo 1:52.69
3 Grant Stokoe JR-3 St. John Fisher 1:53.85
4 Daniel Ford FR-1 Rochester 1:53.86
5 Jacob Pantoya FR-1 Cornell 1:54.32
6 Adrian Mazur SR-4 Roberts Wesleyan 1:54.92
7 Theodore Pintabona SO-2 Roberts Wesleyan 1:55.09
8 Zach Wachs JR-3 Ithaca 1:55.56
9 Mario Xerri FR-1 Cornell 1:55.95
10 Alex Whatley SO-2 Ithaca 1:56.72
11 Stephen Malenowski SR-4 Ithaca 1:57.84
12 Zakariah Jantzi SO-2 Roberts Wesleyan 1:58.33
13 Frank Bubbico FR-1 SUNY Geneseo 1:58.45
14 Alec Hofer SR-4 Ithaca 1:58.54
15 John Bruggman SO-2 Daemen 1:59.54
16 Ryan Allen JR-3 St. John Fisher 1:59.73
17 Conor Ryan FR-1 Ithaca 1:59.76
18 Myles Anderson SO-2 St. John Fisher 1:59.79
19 Dominic Clementi SO-2 Daemen 1:59.82
20 Lee Sortore JR-3 Roberts Wesleyan 1:59.98
21 Blaine Doyle SO-2 Rochester 2:00.42
22 Charlie Freeman SO-2 Cornell 2:01.24
23 Ryan English JR-3 St. John Fisher 2:02.70
24 Hayden Lohmann FR-1 Utica 2:03.00
25 Lucas Sharron SO-2 Nazareth 2:03.07
26 Connor O'Brien FR-1 Daemen 2:03.75
27 Ethan O'Farrell FR-1 Union (N.Y.) 2:04.47
28 Thomas Kressly FR-1 Brockport St. 2:04.85
29 Chris Celecki SR-4 Nazareth 2:05.67
30 Gavin Hill FR-1 Roberts Wesleyan 2:10.46
31 Steven Blatto FR-1 Daemen 2:15.94
  Peter Girardi   Una-Rabbit DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Ryan Allen JR-3 St. John Fisher 1:59.73 1:59.73
20 Lee Sortore JR-3 Roberts Wesleyan 2:21.58 1:59.98
23 Ryan English JR-3 St. John Fisher 1:47.98 2:02.70
24 Hayden Lohmann FR-1 Utica 1:56.85 2:03.00
26 Connor O'Brien FR-1 Daemen 1:53.85 2:03.75
27 Ethan O'Farrell FR-1 Union (N.Y.) 2:05.72 2:04.47
30 Gavin Hill FR-1 Roberts Wesleyan 2:32.64 2:10.46
31 Steven Blatto FR-1 Daemen 2:45.85 2:15.94
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Alex Whatley SO-2 Ithaca 1:56.72
11 Stephen Malenowski SR-4 Ithaca 1:57.84
12 Zakariah Jantzi SO-2 Roberts Wesleyan 1:58.33
13 Frank Bubbico FR-1 SUNY Geneseo 1:58.45
15 John Bruggman SO-2 Daemen 1:59.54
17 Conor Ryan FR-1 Ithaca 1:59.76
18 Myles Anderson SO-2 St. John Fisher 1:59.79
19 Dominic Clementi SO-2 Daemen 1:59.82
22 Charlie Freeman SO-2 Cornell 2:01.24
25 Lucas Sharron SO-2 Nazareth 2:03.07
28 Thomas Kressly FR-1 Brockport St. 2:04.85
29 Chris Celecki SR-4 Nazareth 2:05.67
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ryan Karker FR-1 Roberts Wesleyan 1:40.07 1:18.71 1:25.45 2:17.17 1:42.32 1:44.56 1:52.43
2 Kieran Sheridan SO-2 SUNY Geneseo 1:53.82 2:24.25 2:18.61 1:57.20 1:21.14 1:59.46 1:52.69
3 Grant Stokoe JR-3 St. John Fisher 2:07.52 2:10.93 2:01.82 1:56.13 1:20.84 1:19.70 1:53.85
4 Daniel Ford FR-1 Rochester 1:52.73 2:23.47 1:27.68 1:49.31 2:25.74 1:27.68 1:53.86
5 Jacob Pantoya FR-1 Cornell 1:50.89 2:06.90 1:52.04 1:33.75 1:56.61 2:11.47 1:54.32
6 Adrian Mazur SR-4 Roberts Wesleyan 2:17.91 1:35.39 1:31.94 2:01.82 1:22.75 1:23.90 1:54.92
7 Theodore Pintabona SO-2 Roberts Wesleyan 1:27.47 2:12.36 1:59.70 2:20.41 1:34.38 1:25.17 1:55.09
8 Zach Wachs JR-3 Ithaca 2:11.74 1:25.52 1:31.30 1:53.25 2:12.90 1:32.45 1:55.56
9 Mario Xerri FR-1 Cornell 2:05.23 2:13.35 1:28.13 2:12.19 1:28.13 1:28.13 1:55.95
14 Alec Hofer SR-4 Ithaca 1:27.72 2:05.66 1:56.17 1:32.47 1:33.65 1:32.47 1:58.54
21 Blaine Doyle SO-2 Rochester 1:51.99 2:26.92 2:20.90 1:38.75 2:26.92 1:25.50 2:00.42
  Peter Girardi   Una-Rabbit DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF