May 7- 8, 2021
|
St. Francis (Ill.) - Joliet, IL
|
Timing: crossroadstiming.com
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Dwyer JR-3 Calumet-St. Joseph 4:44.48 4:24.57 5:01.55 4:53.02 4:04.66 5:44.22 4:13.19 10
2 Daly Galloway JR-3 St. Francis (Ill.) 4:45.40 3:31.20 4:53.97 4:56.82 5:42.48 4:56.82 5:05.38 8
3 Allison Ramsey FR-1 St. Francis (Ill.) 4:48.67 3:59.60 4:48.67 4:54.45 4:19.81 4:11.15 3:56.71 6
4 Abigail Gilmore SR-4 Olivet Nazarene 4:52.48 5:42.21 4:08.61 3:56.91 4:14.46 3:53.99 5:33.43 5
5 Megan Ramsey FR-1 St. Francis (Ill.) 4:56.53 3:51.30 4:35.78 4:00.19 3:36.47 4:38.74 4:26.88 4
6 Ana Pineda FR-1 St. Francis (Ill.) 5:01.07 4:21.93 4:03.87 4:15.91 4:03.87 3:48.82 6:16.34 3
7 Marie Mayer JR-3 Judson 5:06.91 5:22.26 4:14.74 5:22.26 5:59.09 5:56.02 4:23.95 2
8 Elise Champlin FR-1 Olivet Nazarene 5:09.24 5:33.98 4:01.21 4:29.04 5:03.06 5:15.43 4:13.58 1
9 Hannah Berdahl SO-2 St. Francis (Ill.) 5:12.80 5:25.32 5:19.06 5:47.21 4:22.76 5:22.19 5:34.70 -
10 Grace White JR-3 Olivet Nazarene 5:25.33 3:54.24 5:28.59 4:43.04 6:23.89 5:41.60 4:07.25 -
11 Ciera Lee FR-1 Calumet-St. Joseph 5:26.60 6:44.99 6:02.53 5:52.73 5:49.47 5:39.67 6:58.05 -
12 Salma Rodriguez JR-3 St. Xavier 5:32.81 4:26.25 5:32.81 4:52.88 5:42.80 5:39.47 5:36.14 -
13 Molly Raymond FR-1 Olivet Nazarene 5:34.11 5:47.48 5:47.48 4:10.59 4:47.34 5:17.41 6:44.28 -
14 Grace Thelo FR-1 Trinity Christian 5:38.93 4:10.81 5:59.27 5:55.88 4:10.81 5:28.77 6:36.55 -
15 Isabel Rocha SO-2 Calumet-St. Joseph 5:39.15 5:39.15 4:51.67 5:25.59 5:52.72 5:35.76 6:13.07 -
16 Alexis Herman   Roosevelt 5:40.51 5:43.92 5:26.89 5:03.06 5:57.54 5:26.89 5:03.06 -
17 Beth Rodriguez FR-1 Judson 5:40.87 7:19.73 4:32.70 7:23.14 6:38.82 6:52.46 5:57.92 -
18 Johnna Baniewicz FR-1 St. Xavier 5:42.90 4:58.33 4:34.32 5:22.33 4:48.04 4:37.75 6:10.34 -
19 Tasneem Jaber JR-3 St. Xavier 5:44.62 7:00.44 5:27.39 5:03.27 5:23.95 6:08.75 6:50.10 -
20 Dayana Escudero-Ambriz   Roosevelt 5:50.49 6:25.54 7:00.59 6:39.56 6:32.55 5:57.50 5:29.46 -
21 Abigail Allcox FR-1 Cardinal Stritch 5:51.86 6:23.53 7:09.27 5:09.64 4:48.53 7:02.24 4:16.86 -
22 Desiree Garcia SR-4 St. Xavier 5:54.00 7:15.42 6:54.18 6:47.10 5:07.98 6:18.78 6:08.16 -
23 Carina Bolanos FR-1 Calumet-St. Joseph 6:01.17 7:06.18 6:48.13 4:20.05 6:55.35 6:12.01 4:56.16 -
24 Mariel Martin FR-1 Trinity Christian 6:05.58 7:55.26 6:27.52 4:41.50 5:47.31 6:16.55 7:33.32 -
25 Mina Baniewicz SO-2 St. Xavier 6:10.87 5:26.37 7:25.05 7:51.01 6:25.71 6:03.46 5:04.12 -
26 Alicia Urban SR-4 Olivet Nazarene 6:12.65 5:39.12 8:00.72 7:34.64 7:08.55 6:08.93 6:38.74 -
27 Kristina Simonelis FR-1 Trinity Christian 6:15.05 6:22.56 6:30.06 4:52.54 6:37.56 5:15.05 7:37.57 -
28 Arianna Canales SR-4 Calumet-St. Joseph 6:50.71 7:03.04 8:41.61 8:08.75 6:13.75 7:40.00 8:41.61 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Ciera Lee FR-1 Calumet-St. Joseph 3:55.16 5:26.60 5:00.48 5:59.26 -
12 Salma Rodriguez JR-3 St. Xavier 7:12.66 5:32.81 4:59.53 6:22.74 -
14 Grace Thelo FR-1 Trinity Christian 6:26.38 5:38.93 3:57.25 5:52.49 -
15 Isabel Rocha SO-2 Calumet-St. Joseph 6:16.46 5:39.15 5:49.33 5:32.37 -
16 Alexis Herman   Roosevelt 6:07.75 5:40.51 4:05.17 6:35.00 -
18 Johnna Baniewicz FR-1 St. Xavier 4:27.47 5:42.90 4:03.46 4:41.18 -
19 Tasneem Jaber JR-3 St. Xavier 7:00.44 5:44.62 5:34.29 5:48.07 -
20 Dayana Escudero-Ambriz   Roosevelt 5:57.50 5:50.49 5:54.00 4:54.42 -
21 Abigail Allcox FR-1 Cardinal Stritch 7:23.35 5:51.86 5:48.35 5:27.23 -
22 Desiree Garcia SR-4 St. Xavier 6:25.86 5:54.00 4:50.28 6:15.24 -
23 Carina Bolanos FR-1 Calumet-St. Joseph 6:51.74 6:01.17 6:04.79 6:40.90 -
24 Mariel Martin FR-1 Trinity Christian 5:36.34 6:05.58 4:30.53 4:52.47 -
25 Mina Baniewicz SO-2 St. Xavier 6:40.54 6:10.87 6:14.58 4:38.16 -
26 Alicia Urban SR-4 Olivet Nazarene 5:05.58 6:12.65 6:49.92 5:20.48 -
27 Kristina Simonelis FR-1 Trinity Christian 6:33.81 6:15.05 7:15.06 6:22.56 -
28 Arianna Canales SR-4 Calumet-St. Joseph 8:00.53 6:50.71 6:21.96 6:21.96 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Dwyer JR-3 Calumet-St. Joseph 4:35.95 5:38.54 4:27.42 3:50.43 4:44.48 4:07.50 5:55.60 10
2 Daly Galloway JR-3 St. Francis (Ill.) 3:28.35 4:05.45 5:19.65 3:19.78 4:45.40 6:08.17 4:19.72 8
3 Allison Ramsey FR-1 St. Francis (Ill.) 4:34.24 5:11.77 3:22.07 5:26.20 4:48.67 4:16.92 6:00.84 6
4 Abigail Gilmore SR-4 Olivet Nazarene 5:07.11 6:17.30 4:55.41 4:32.01 4:52.48 5:21.73 5:33.43 5
5 Megan Ramsey FR-1 St. Francis (Ill.) 4:29.85 4:59.50 4:50.60 5:52.87 4:56.53 5:46.94 5:05.43 4
6 Ana Pineda FR-1 St. Francis (Ill.) 3:48.82 4:24.95 5:55.27 5:55.27 5:01.07 5:10.11 4:43.01 3
7 Marie Mayer JR-3 Judson 3:37.91 6:02.16 4:08.60 6:14.43 5:06.91 3:40.98 6:08.30 2
8 Elise Champlin FR-1 Olivet Nazarene 5:18.52 5:37.08 6:26.55 4:13.58 5:09.24 5:58.72 3:42.66 1
9 Hannah Berdahl SO-2 St. Francis (Ill.) 5:19.06 5:28.44 5:06.55 4:54.04 5:12.80 5:56.60 4:13.37 -
10 Grace White JR-3 Olivet Nazarene 4:46.29 3:57.49 5:31.84 6:53.17 5:25.33 4:49.55 4:36.53 -
13 Molly Raymond FR-1 Olivet Nazarene 4:44.00 5:37.46 7:00.98 5:44.14 5:34.11 6:57.64 5:27.43 -
17 Beth Rodriguez FR-1 Judson 6:18.37 5:17.01 5:44.28 7:09.50 5:40.87 6:14.96 4:02.02 -