May 20, 2021
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rebekah Harden JR-3 Illinois Wesleyan 4:37.00
2 Maddie Kelly FR-1 U. of Chicago 4:37.20
3 Kaitlyn Van Baalen SO-2 U. of Chicago 4:37.57
4 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.05
5 Hannah Lohrenz SR-4 Wis.-Oshkosh 4:44.36
6 Lucy Groothuis FR-1 U. of Chicago 4:47.55
7 Ellie Osterberger JR-3 Loras 4:50.99
8 Caitlin Jorgensen FR-1 U. of Chicago 4:51.32
9 Lydia Lo FR-1 U. of Chicago 4:52.50
10 Zoe Smith JR-3 U. of Chicago 4:53.03
11 Kaylee Osterberger JR-3 Loras 4:53.88
12 Catherine Wimmer FR-1 U. of Chicago 4:54.69
13 Maryella Cohn SR-4 Rhodes 4:56.41
14 Irais Tenorio JR-3 Augustana (Ill.) 4:58.28
15 Jenna Morey FR-1 Wartburg 5:00.21
16 Elizabeth Reddeman SR-4 Wis.-Oshkosh 5:01.31
17 Sofia Natividad SO-2 U. of Chicago 5:06.66
18 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 5:14.33
19 Stacey Kloft FR-1 Dubuque 5:16.26
20 Olivia Hogenkamp SR-4 Augustana (Ill.) 5:25.08
21 Anna Boardman FR-1 Augustana (Ill.) 5:32.06
22 Katie Iverson SR-4 Augustana (Ill.) 5:34.08
23 Jaidyn Sisler FR-1 Augustana (Ill.) 5:48.59
24 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 6:04.77
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Lydia Lo FR-1 U. of Chicago 4:05.70 4:23.25 4:52.50
12 Catherine Wimmer FR-1 U. of Chicago 4:28.17 5:03.53 4:54.69
14 Irais Tenorio JR-3 Augustana (Ill.) 4:04.59 6:09.87 4:58.28
15 Jenna Morey FR-1 Wartburg 5:12.22 4:54.21 5:00.21
16 Elizabeth Reddeman SR-4 Wis.-Oshkosh 4:46.25 4:10.09 5:01.31
17 Sofia Natividad SO-2 U. of Chicago 5:40.40 5:49.60 5:06.66
18 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 4:24.04 4:08.32 5:14.33
19 Stacey Kloft FR-1 Dubuque 4:47.80 4:31.99 5:16.26
20 Olivia Hogenkamp SR-4 Augustana (Ill.) 6:46.35 6:49.60 5:25.08
21 Anna Boardman FR-1 Augustana (Ill.) 6:18.55 6:15.23 5:32.06
22 Katie Iverson SR-4 Augustana (Ill.) 5:37.42 6:04.15 5:34.08
23 Jaidyn Sisler FR-1 Augustana (Ill.) 5:34.65 5:20.71 5:48.59
24 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 6:12.07 4:26.29 6:04.77
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rebekah Harden JR-3 Illinois Wesleyan 4:37.00
2 Maddie Kelly FR-1 U. of Chicago 4:37.20
3 Kaitlyn Van Baalen SO-2 U. of Chicago 4:37.57
4 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.05
5 Hannah Lohrenz SR-4 Wis.-Oshkosh 4:44.36
6 Lucy Groothuis FR-1 U. of Chicago 4:47.55
7 Ellie Osterberger JR-3 Loras 4:50.99
8 Caitlin Jorgensen FR-1 U. of Chicago 4:51.32
10 Zoe Smith JR-3 U. of Chicago 4:53.03
11 Kaylee Osterberger JR-3 Loras 4:53.88
13 Maryella Cohn SR-4 Rhodes 4:56.41