April 9-10, 2021
|
SUNY Geneseo - Geneseo, NY
ICON KEY: SUNYAC AARTFC MAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jade Dennis FR-1 Buffalo 5:26.63 5:11.92 4:54.26 3:25.99 3:37.76 4:01.30 4:07.18
2 Alanna Kramer SR-4 Buffalo 4:41.65 5:55.77 4:56.47 5:35.02 5:14.26 5:46.87 3:48.29
3 Lily Meek JR-3 Buffalo 5:49.81 4:02.18 4:58.98 3:59.19 4:20.12 3:29.29 5:43.83
4 Rose Pitman JR-3 Brockport St. 4:52.18 6:01.46 5:01.21 6:04.47 3:48.92 4:52.18 4:49.17
5 Marcie Hogan FR-1 SUNY Geneseo 4:33.68 4:45.84 5:04.08 5:46.66 4:36.72 4:24.55 6:07.94
6 Abby Clouden SR-4 Brockport St. 6:33.67 3:47.59 5:07.55 4:06.04 4:36.80 5:19.86 6:30.59
7 Sarah Farid JR-3 Rochester 6:21.07 6:21.07 5:14.93 6:39.97 4:15.10 4:27.69 4:40.29
8 Emma Mathes SO-2 Brockport St. 5:49.88 4:24.00 5:18.07 5:24.44 5:56.24 6:34.41 5:40.34
9 Caroline Stockwell JR-3 Rochester 6:43.12 6:20.72 5:19.93 5:07.14 6:27.12 3:50.35 5:48.73
10 Brianna Wheelock FR-1 Buffalo 6:40.97 4:10.20 5:20.77 5:04.74 6:47.38 5:59.27 5:04.74
11 Sarah Cannon SR-4 RIT 5:12.31 4:40.11 5:21.96 5:02.65 6:03.82 5:38.06 5:12.31
12 Margot Tanner FR-1 SUNY Geneseo 5:40.49 6:03.19 5:24.27 4:06.45 5:14.55 5:59.94 4:25.91
13 Sennett Turner FR-1 Rochester 5:06.41 6:44.19 5:25.96 6:31.16 7:00.49 5:25.96 4:43.59
14 Naomi Sibley SO-2 Brockport St. 6:44.70 6:41.41 5:29.02 5:35.60 4:39.67 6:05.22 5:22.44
15 Megan Kane JR-3 Buffalo 6:28.22 6:31.54 5:31.81 6:24.90 4:02.23 6:34.86 4:48.68
16 Amanda Adams JR-3 Rochester 6:50.52 4:23.67 5:33.75 7:03.87 5:50.44 7:03.87 4:23.67
17 Liz Gloss FR-1 Fredonia 6:08.70 5:25.13 5:35.18 5:01.67 5:55.29 6:42.22 5:01.67
18 Sydney Steger SR-4 Brockport St. 4:18.19 4:38.30 5:35.30 5:45.36 6:28.95 7:12.54 6:22.25
19 Katie Adams SR-4 Brockport St. 6:32.43 3:58.15 5:35.41 4:18.27 4:51.81 5:08.58 4:18.27
20 Olivia Furman FR-1 Brockport St. 6:37.44 3:55.77 5:36.81 5:53.65 6:27.34 4:19.35 7:01.02
21 Bonnie Dong FR-1 Rochester 5:43.45 4:11.64 5:40.05 6:41.26 4:32.04 7:18.67 4:15.04
22 Meaghen Strempel FR-1 RIT 4:11.68 6:54.93 5:40.10 4:25.28 4:28.68 4:32.08 5:43.51
23 Carissa Minarovich SO-2 Rochester 5:13.19 4:56.17 5:40.42 6:21.27 4:15.32 5:30.21 6:51.91
24 Katie Jacobs SO-2 RIT 5:36.78 7:23.31 5:43.65 5:57.40 6:38.64 4:48.67 5:12.73
25 Grace VanGorder SR-4 Rochester 5:14.17 4:35.34 5:53.00 4:17.69 4:35.34 6:35.36 5:49.47
26 Kristin Kelemen FR-1 Fredonia 5:22.21 7:40.30 5:54.07 7:36.75 4:53.88 6:15.32 7:15.51
27 Kortnie Demers SR-4 Brockport St. 4:29.60 7:12.10 6:09.31 5:50.85 7:08.40 4:51.76 7:01.02
28 Madison Baker JR-3 Brockport St. 5:00.87 4:57.16 6:11.44 5:45.44 7:36.88 7:59.16 7:29.45
29 Leah Bisgrove SO-2 Brockport St. 4:45.94 4:53.89 6:37.14 4:49.92 6:41.12 5:05.80 5:53.46
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jade Dennis FR-1 Buffalo 3:43.64 4:27.78 3:46.58 4:54.26
2 Alanna Kramer SR-4 Buffalo 4:44.62 3:33.46 4:12.00 4:56.47
3 Lily Meek JR-3 Buffalo 4:38.06 4:32.08 4:50.01 4:58.98
4 Rose Pitman JR-3 Brockport St. 6:19.53 6:04.47 6:10.49 5:01.21
5 Marcie Hogan FR-1 SUNY Geneseo 5:58.82 6:14.02 6:04.90 5:04.08
6 Abby Clouden SR-4 Brockport St. 3:53.74 5:04.48 5:53.69 5:07.55
7 Sarah Farid JR-3 Rochester 4:27.69 4:15.10 5:11.78 5:14.93
8 Emma Mathes SO-2 Brockport St. 5:14.89 5:18.07 6:24.87 5:18.07
9 Caroline Stockwell JR-3 Rochester 3:47.15 4:19.15 5:39.13 5:19.93
10 Brianna Wheelock FR-1 Buffalo 5:23.98 6:15.30 4:13.41 5:20.77
11 Sarah Cannon SR-4 RIT 4:52.99 5:54.16 5:02.65 5:21.96
12 Margot Tanner FR-1 SUNY Geneseo 5:34.00 5:01.58 6:58.31 5:24.27
13 Sennett Turner FR-1 Rochester 6:08.34 7:00.49 4:20.77 5:25.96
16 Amanda Adams JR-3 Rochester 4:43.69 5:23.74 6:30.49 5:33.75
18 Sydney Steger SR-4 Brockport St. 5:48.72 4:04.77 5:45.36 5:35.30
19 Katie Adams SR-4 Brockport St. 6:22.37 7:12.68 4:28.33 5:35.41
23 Carissa Minarovich SO-2 Rochester 6:14.47 5:33.62 4:01.70 5:40.42
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Naomi Sibley SO-2 Brockport St. 4:59.41 5:29.02 5:55.35 6:54.57 5:45.48 5:09.28
15 Megan Kane JR-3 Buffalo 5:08.59 5:31.81 4:35.41 4:28.77 5:25.18 6:14.95
17 Liz Gloss FR-1 Fredonia 4:48.26 5:35.18 6:42.22 5:11.72 5:35.18 5:41.89
20 Olivia Furman FR-1 Brockport St. 6:30.70 5:36.81 6:03.76 6:50.91 6:47.54 4:36.19
21 Bonnie Dong FR-1 Rochester 4:55.85 5:40.05 7:22.07 4:11.64 6:27.66 6:51.46
22 Meaghen Strempel FR-1 RIT 4:25.28 5:40.10 6:00.51 6:17.52 5:19.70 6:34.52
24 Katie Jacobs SO-2 RIT 5:23.03 5:43.65 6:52.38 6:28.33 7:19.88 4:07.43
25 Grace VanGorder SR-4 Rochester 6:42.42 5:53.00 6:38.89 6:07.12 4:07.10 5:07.11
26 Kristin Kelemen FR-1 Fredonia 7:29.67 5:54.07 4:22.02 6:57.81 5:54.07 6:18.86
27 Kortnie Demers SR-4 Brockport St. 5:47.16 6:09.31 7:34.26 6:13.01 5:47.16 4:51.76
28 Madison Baker JR-3 Brockport St. 7:33.16 6:11.44 5:19.44 4:34.87 4:57.16 5:12.01
29 Leah Bisgrove SO-2 Brockport St. 4:38.00 6:37.14 8:32.31 7:04.94 7:44.66 5:05.80