April 10, 2021
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katie Schaefer SO-2 Wis.-Stevens Point 22:42.04 18:55.03 17:46.93 22:42.04 19:51.79 21:11.24
2 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 14:42.71 19:06.37 16:37.35 23:07.11 14:42.71 18:43.45
3 Samantha Meyer SO-2 Wis.-Platteville 20:24.21 19:25.91 23:54.07 17:29.32 19:37.57 17:40.98
4 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 19:22.94 19:34.68 16:38.48 24:04.86 20:56.91 23:41.37
5 Jessie Braun JR-3 Wis.-Whitewater 18:04.35 19:38.64 14:55.77 16:06.49 19:38.64 14:20.41
6 Natalie Kreier FR-1 Wis.-Platteville 23:28.52 19:43.63 21:53.83 14:24.05 23:16.69 14:24.05
7 Ivy White FR-1 Edgewood 24:42.64 19:46.11 16:24.48 17:00.06 25:18.22 21:32.86
8 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 20:27.53 19:51.77 22:14.79 24:02.05 20:39.44 16:17.26
9 Diane Flade FR-1 Wis.-Whitewater 21:24.41 20:00.38 20:36.40 24:48.48 17:12.33 18:48.36
10 Clara Berning SR-4 Edgewood 22:49.20 20:01.05 14:12.75 22:37.19 23:13.22 20:01.05
11 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 17:15.32 20:03.86 24:04.64 22:28.33 25:04.83 14:26.78
12 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 25:21.81 20:07.78 24:57.65 21:08.17 18:43.24 16:18.31
13 Anna Boardman FR-1 Augustana (Ill.) 19:19.57 20:07.88 17:30.86 19:55.81 20:44.12 14:17.60
14 Sydney Fricke JR-3 Wis.-Oshkosh 22:23.50 20:21.36 23:24.57 17:42.59 19:56.94 25:38.92
15 Tricia Cich SO-2 Wis.-Oshkosh 22:02.27 20:35.76 14:49.75 19:46.33 15:39.18 14:37.39
16 Kalena Clauer SO-2 Wis.-Stevens Point 22:59.18 20:53.80 20:16.19 20:03.65 14:37.66 20:16.19
17 Mandy Giese FR-1 Edgewood 21:40.62 21:27.74 21:53.50 22:19.25 27:41.19 21:27.74
18 Lexi Richardson SR-4 Wis.-Platteville 16:57.01 21:43.86 25:38.56 26:56.79 16:17.90 21:43.86
19 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 15:53.32 22:22.70 29:05.51 24:36.97 15:39.89 18:47.87
20 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 26:59.12 22:40.60 26:59.12 27:53.54 27:39.94 23:07.82
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 22:14.79 22:02.87 22:02.87 14:06.16 19:51.77 22:38.62 14:18.08
9 Diane Flade FR-1 Wis.-Whitewater 23:24.45 25:12.48 15:12.29 24:24.47 20:00.38 20:24.39 19:12.37
11 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 16:03.09 16:03.09 19:15.71 16:51.25 20:03.86 19:03.67 20:27.94
12 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 21:08.17 16:42.46 19:19.47 17:54.93 20:07.78 15:17.92 21:44.41
14 Sydney Fricke JR-3 Wis.-Oshkosh 14:51.60 24:50.06 18:43.66 22:23.50 20:21.36 14:27.17 26:27.77
15 Tricia Cich SO-2 Wis.-Oshkosh 16:40.97 25:07.63 15:14.47 26:21.78 20:35.76 18:19.83 21:12.84
16 Kalena Clauer SO-2 Wis.-Stevens Point 26:57.41 19:00.96 21:06.34 20:41.27 20:53.80 24:39.49 25:54.72
17 Mandy Giese FR-1 Edgewood 25:06.66 24:53.78 20:23.36 25:19.54 21:27.74 17:10.20 27:41.19
18 Lexi Richardson SR-4 Wis.-Platteville 18:41.32 18:41.32 24:07.29 19:46.52 21:43.86 22:49.06 16:17.90
19 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 16:06.75 15:39.89 19:55.01 27:04.67 22:22.70 22:22.70 26:10.96
20 Alexa Perrow SO-2 Augustana (Ill.) 19:16.51 21:05.36 27:12.72 23:35.03 22:40.60 27:26.33 22:40.60
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katie Schaefer SO-2 Wis.-Stevens Point 19:06.38 21:11.24 22:30.69 18:55.03 13:59.93 13:48.58
2 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 20:03.69 24:38.82 17:46.13 19:06.37 15:17.10 15:05.64
3 Samantha Meyer SO-2 Wis.-Platteville 22:55.78 18:27.62 20:47.53 19:25.91 16:07.71 23:30.76
4 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 15:04.51 17:25.47 14:17.52 19:34.68 14:17.52 25:15.34
5 Jessie Braun JR-3 Wis.-Whitewater 15:54.70 19:38.64 15:31.13 19:38.64 19:26.86 15:42.92
6 Natalie Kreier FR-1 Wis.-Platteville 16:46.09 18:20.78 17:57.11 19:43.63 18:08.94 15:58.74
7 Ivy White FR-1 Edgewood 23:31.47 18:58.67 16:12.61 19:46.11 17:11.92 18:58.67
10 Clara Berning SR-4 Edgewood 18:36.98 21:25.13 23:37.24 20:01.05 15:00.79 17:12.91
13 Anna Boardman FR-1 Augustana (Ill.) 15:17.99 22:44.91 16:42.54 20:07.88 15:17.99 20:07.88