April 13, 2021
|
Boyd Anderson - Lauderdale Lakes, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sheldon Mccullum SR Douglas 1:27.44 1:53.55 1:25.17 2:20.81 2:08.32 1:59.23 1:54.69 10
2 Michael Fiore SR Fort Lauderdale 2:02.54 1:55.60 2:16.41 1:25.55 1:37.11 1:48.67 1:29.02 8
3 Humberto Ramirez SR Fort Lauderdale 1:57.56 1:57.56 2:11.67 1:30.53 1:30.53 1:49.33 1:49.33 6
4 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 1:30.71 1:57.80 2:16.65 1:22.46 1:55.45 1:53.09 2:07.23 5
5 Bryan Gonzalez SR Douglas 1:31.62 2:00.55 1:37.65 2:00.55 1:46.09 1:37.65 2:22.25 4
6 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 1:46.99 2:01.58 2:36.84 1:29.97 1:29.97 2:38.06 1:44.56 3
7 Alexander Miller SR Douglas 2:14.99 2:02.71 1:50.44 1:41.85 2:21.12 1:59.03 2:21.12 2
8 Jaleel Gelin SO St. Thomas Aquinas 2:28.79 2:14.04 2:03.32 2:22.09 2:48.89 2:42.19 2:14.04 1
9 Conner Meyerson JR Coral Glades 2:22.31 2:16.83 2:30.52 2:51.04 2:38.73 2:16.83 2:26.41 -
10 Jon-Micheal Mcinytre JR Piper 2:32.53 2:19.93 1:46.35 2:31.13 2:38.12 2:38.12 1:56.15 -
11 Elijah Langley JR Deerfield Beach 2:41.04 2:20.03 2:08.83 2:14.43 2:59.24 2:48.04 2:13.03 -
12 Chase De Los Santos SO Coral Glades 2:21.01 2:28.43 2:59.60 2:59.60 3:02.57 2:31.40 2:13.59 -
13 Julian Jefferies JR Coral Glades 2:47.81 2:29.83 2:08.86 2:13.35 2:55.31 2:01.37 2:37.33 -
14 Vincent Toledo JR Monarch 3:09.59 2:35.40 3:20.47 3:20.47 2:21.42 3:12.70 1:55.00 -
  Jaden Howell SR Fort Lauderdale DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Joshua Belfort SO Coral Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Conner Meyerson JR Coral Glades 2:25.04 2:16.83 -
10 Jon-Micheal Mcinytre JR Piper 2:43.72 2:19.93 -
11 Elijah Langley JR Deerfield Beach 1:57.63 2:20.03 -
12 Chase De Los Santos SO Coral Glades 2:03.20 2:28.43 -
13 Julian Jefferies JR Coral Glades 2:16.35 2:29.83 -
14 Vincent Toledo JR Monarch 2:58.71 2:35.40 -
  Joshua Belfort SO Coral Springs DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sheldon Mccullum SR Douglas 1:22.90 1:53.55 10
2 Michael Fiore SR Fort Lauderdale 2:06.01 1:55.60 8
3 Humberto Ramirez SR Fort Lauderdale 1:41.11 1:57.56 6
4 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 2:17.83 1:57.80 5
5 Bryan Gonzalez SR Douglas 1:40.06 2:00.55 4
6 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 2:29.55 2:01.58 3
7 Alexander Miller SR Douglas 2:34.62 2:02.71 2
8 Jaleel Gelin SO St. Thomas Aquinas 1:33.83 2:14.04 1
  Jaden Howell SR Fort Lauderdale DNF DNF