April 15, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Ziskinder SR Martin County 1:58.76 10
2 Cornell Wilson SR Vero Beach 2:02.63 8
3 Adam Ziskinder SR Martin County 2:04.11 6
4 Aidan Cuddy SR St. Cloud 2:04.28 5
5 Adriano Gonzalez SR Treasure Coast 2:06.69 4
6 Tyrese Bowes SR Centennial 2:06.82 3
7 Aidan Carroll SO Viera 2:08.49 2
8 Jaiden Magnan JR Treasure Coast 2:09.23 1
9 Jurmain Mitchell SO Fort Pierce Central 2:10.07 -
10 Riley Burrup JR Viera 2:10.69 -
11 Peter Deluke JR Vero Beach 2:12.30 -
12 Devin Snyder FR Melbourne 2:13.69 -
13 Wesley Knoblock SO Melbourne 2:14.58 -
14 Ethan Heise JR Melbourne 2:15.10 -
15 Jalen Elliot JR Fort Pierce Central 2:15.54 -
16 Alexander Wampler JR Centennial 2:16.61 -
17 Joshua Richter JR Fort Pierce Central 2:16.98 -
18 Ben Gearhart JR Viera 2:17.28 -
19 Andrew Raffenberg JR Martin County 2:19.17 -
20 Tristan Trax SR Vero Beach 2:19.42 -
21 Omar Usher FR Osceola (Kissimmee) 2:21.23 -
22 Tyler Newsome JR Osceola (Kissimmee) 2:22.55 -
  Jonn Ortiz-Torres JR St. Cloud DNF -
  Ryan Rivera SO Osceola (Kissimmee) DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Peter Deluke JR Vero Beach 2:37.44 1:35.26 2:12.30 -
12 Devin Snyder FR Melbourne 1:38.93 2:01.66 2:13.69 -
13 Wesley Knoblock SO Melbourne 1:53.05 1:50.36 2:14.58 -
14 Ethan Heise JR Melbourne 1:48.08 2:25.91 2:15.10 -
15 Jalen Elliot JR Fort Pierce Central 2:54.85 2:54.85 2:15.54 -
17 Joshua Richter JR Fort Pierce Central 2:43.01 2:01.92 2:16.98 -
19 Andrew Raffenberg JR Martin County 2:47.01 2:42.83 2:19.17 -
21 Omar Usher FR Osceola (Kissimmee) 2:57.95 2:41.01 2:21.23 -
  Ryan Rivera SO Osceola (Kissimmee) DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ryan Ziskinder SR Martin County 1:58.76 2:33.20 2:24.89 1:30.26 2:34.39 10
2 Cornell Wilson SR Vero Beach 2:02.63 1:33.20 1:47.92 2:23.48 1:52.82 8
3 Adam Ziskinder SR Martin County 2:04.11 2:12.80 1:56.67 2:12.80 2:04.11 6
4 Aidan Cuddy SR St. Cloud 2:04.28 1:30.73 2:06.77 2:04.28 1:46.88 5
5 Adriano Gonzalez SR Treasure Coast 2:06.69 2:40.90 2:15.56 2:39.63 1:57.83 4
6 Tyrese Bowes SR Centennial 2:06.82 2:05.56 1:47.80 2:25.85 2:27.12 3
7 Aidan Carroll SO Viera 2:08.49 2:39.33 1:29.95 2:22.63 1:53.08 2
8 Jaiden Magnan JR Treasure Coast 2:09.23 1:34.34 2:13.11 1:38.22 1:53.73 1
9 Jurmain Mitchell SO Fort Pierce Central 2:10.07 2:37.39 1:58.37 2:46.49 1:59.67 -
10 Riley Burrup JR Viera 2:10.69 1:40.64 2:02.85 2:28.99 2:49.90 -
16 Alexander Wampler JR Centennial 2:16.61 2:45.30 1:41.10 2:35.74 2:35.74 -
18 Ben Gearhart JR Viera 2:17.28 1:51.20 2:17.28 1:53.95 2:37.88 -
20 Tristan Trax SR Vero Beach 2:19.42 1:48.75 2:48.70 1:51.54 2:16.64 -
22 Tyler Newsome JR Osceola (Kissimmee) 2:22.55 1:59.75 1:46.92 2:16.85 2:49.64 -
  Jonn Ortiz-Torres JR St. Cloud DNF DNF DNF DNF DNF -