April 15, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aniyah Radcliff FR Osceola (Kissimmee) 47.06 48.01 51.77 57.42 10
2 Shi-Lynn Yon JR Melbourne 48.37 44.99 49.34 1:01.92 8
3 Simone Giggetts SR St. Cloud 49.56 54.02 49.56 41.14 6
4 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 49.73 53.22 45.76 50.73 5
5 Sara Catalini SR Vero Beach 49.81 35.87 47.32 45.33 4
6 JaMya Brown SO Vero Beach 49.85 1:04.81 52.85 1:03.31 3
7 Paris Jernigan SO Viera 52.00 42.12 43.16 46.28 2
8 Devin Fox SR Viera 52.05 48.41 39.56 38.00 1
9 Ashlyn Lecrone SR Centennial 53.26 49.54 39.95 1:02.85 -
10 Xelymar Rodriguez FR St. Cloud 53.95 52.34 1:04.20 59.35 -
11 Nyzeria Lewis SO Fort Pierce Central 54.72 1:02.38 42.14 1:01.84 -
12 Jeniah Massey SO St. Cloud 56.01 52.65 53.21 52.65 -
13 Cetirria Evans FR Vero Beach 56.32 51.82 1:10.40 57.45 -
14 Jeslyn Rosa SR Melbourne 56.33 1:07.04 1:02.53 53.52 -
15 Shainaly De Jesus Diaz SO Osceola (Kissimmee) 56.88 1:09.40 41.53 1:04.28 -
16 Djennyka Mercedat JR Treasure Coast 57.54 56.97 56.97 43.73 -
17 Rolizbeth Acosta SR Centennial 59.96 1:08.36 1:01.16 1:05.36 -
18 Katriel Budwah JR Fort Pierce Central 1:00.56 1:09.04 47.85 49.06 -
19 Lauryn Klostreich JR Martin County 1:00.81 56.56 43.79 1:02.64 -
20 Kayla Jerger SR Fort Pierce Central 1:03.08 1:04.35 1:20.12 51.10 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Djennyka Mercedat JR Treasure Coast 1:03.30 56.39 1:11.35 48.34 57.54 50.06 47.19 -
18 Katriel Budwah JR Fort Pierce Central 1:00.56 1:09.65 43.00 1:09.65 1:00.56 1:13.89 1:05.41 -
19 Lauryn Klostreich JR Martin County 1:00.81 54.73 1:19.06 1:14.19 1:00.81 55.34 1:06.90 -
20 Kayla Jerger SR Fort Pierce Central 48.58 1:16.33 1:09.39 49.84 1:03.08 59.30 1:21.38 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Simone Giggetts SR St. Cloud 1:00.47 1:01.46 49.56 57.99 6
9 Ashlyn Lecrone SR Centennial 1:05.51 46.87 53.26 46.34 -
10 Xelymar Rodriguez FR St. Cloud 40.47 1:07.98 53.95 1:06.90 -
11 Nyzeria Lewis SO Fort Pierce Central 1:07.86 48.70 54.72 1:09.50 -
12 Jeniah Massey SO St. Cloud 53.77 42.01 56.01 44.25 -
13 Cetirria Evans FR Vero Beach 48.44 41.68 56.32 52.94 -
15 Shainaly De Jesus Diaz SO Osceola (Kissimmee) 1:02.00 51.20 56.88 1:01.43 -
17 Rolizbeth Acosta SR Centennial 58.76 1:08.96 59.96 1:10.76 -
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aniyah Radcliff FR Osceola (Kissimmee) 47.06 10
2 Shi-Lynn Yon JR Melbourne 48.37 8
4 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 49.73 5
5 Sara Catalini SR Vero Beach 49.81 4
6 JaMya Brown SO Vero Beach 49.85 3
7 Paris Jernigan SO Viera 52.00 2
8 Devin Fox SR Viera 52.05 1
14 Jeslyn Rosa SR Melbourne 56.33 -