April 15, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Brianna Clayton SR Fort Pierce Central 25.24 10 1.8
2 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 25.77 8 1.8
3 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 26.13 6 1.8
4 Ciara Thomas SO Viera 26.27 5 1.8
5 Jalissa Floristal SR Centennial 26.83 4 1.8
6 Eltaneia Francois SO Fort Pierce Central 26.94 3 -0.7
7 Zanaya Bright FR Osceola (Kissimmee) 26.95 2 1.8
8 Geliya Rivera-Sears SR Treasure Coast 27.03 1 -0.7
9 Jada Rolle JR Vero Beach 27.12 - -0.8
10 Richelle Williams SO Fort Pierce Central 27.35 - 1.8
11 Emoni McKenzie FR Vero Beach 27.81 - -0.7
12 Shakirra Singleton JR Treasure Coast 27.90 - -0.7
13 Olivia Cornelius JR Viera 27.98 - -0.1
14 Hannah Kline FR St. Cloud 28.26 - -0.7
15 Shi-Lynn Yon JR Melbourne 28.27 - 1.8
16 Jayla Harms FR Melbourne 28.48 - -0.7
17 Jayna Kochis FR Martin County 28.81 - -0.8
18 Alexus Parsons SO Melbourne 28.87 - -0.7
19 Djennyka Mercedat JR Treasure Coast 28.92 - -0.1
20 Marissa Leoni SO Viera 29.21 - -0.8
21 Sienna Hartley FR Martin County 29.24 - -0.1
22 Anna Witt SO Martin County 29.82 - -0.1
23 Rashauna Jones FR Vero Beach 30.84 - -0.1
24 Aleyanna Vega JR St. Cloud 31.75 - -0.8
Girls' 200 Meters Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Jada Rolle JR Vero Beach 20.62 26.85 27.12 21.43 -
17 Jayna Kochis FR Martin County 22.76 25.93 28.81 25.36 -
20 Marissa Leoni SO Viera 23.96 36.81 29.21 29.21 -
24 Aleyanna Vega JR St. Cloud 25.09 39.06 31.75 38.42 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Olivia Cornelius JR Viera 27.98 -
19 Djennyka Mercedat JR Treasure Coast 28.92 -
21 Sienna Hartley FR Martin County 29.24 -
22 Anna Witt SO Martin County 29.82 -
23 Rashauna Jones FR Vero Beach 30.84 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Eltaneia Francois SO Fort Pierce Central 26.94 26.67 3
8 Geliya Rivera-Sears SR Treasure Coast 27.03 32.71 1
11 Emoni McKenzie FR Vero Beach 27.81 24.20 -
12 Shakirra Singleton JR Treasure Coast 27.90 27.63 -
14 Hannah Kline FR St. Cloud 28.26 24.03 -
16 Jayla Harms FR Melbourne 28.48 35.89 -
18 Alexus Parsons SO Melbourne 28.87 21.66 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Brianna Clayton SR Fort Pierce Central 29.28 25.24 10
2 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 23.20 25.77 8
3 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 25.09 26.13 6
4 Ciara Thomas SO Viera 26.27 26.27 5
5 Jalissa Floristal SR Centennial 27.37 26.83 4
7 Zanaya Bright FR Osceola (Kissimmee) 27.76 26.95 2
10 Richelle Williams SO Fort Pierce Central 29.00 27.35 -
15 Shi-Lynn Yon JR Melbourne 33.93 28.27 -