April 15, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 54.99 58.78 47.40 1:00.68 43.61 10
2 Joseph Coulter JR Martin County 41.84 47.45 51.02 52.04 53.06 8
3 Maxfield Patrick SR Vero Beach 1:06.27 58.57 51.37 48.29 1:02.68 6
4 Elijaah Clark SR Centennial 49.84 1:08.20 52.46 50.89 59.28 5
5 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 43.10 41.00 52.56 1:00.45 48.88 4
6 Devin Howard JR St. Cloud 44.28 1:08.53 52.71 54.82 50.08 3
7 Jabari Aljoe JR Fort Pierce Central 1:01.07 1:08.50 53.10 1:07.97 1:06.91 2
8 Mark Bacon FR Vero Beach 1:08.25 51.06 53.74 58.58 53.21 1
9 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 1:03.44 1:06.13 53.76 47.31 1:03.98 -
10 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 49.86 39.56 54.19 45.52 1:06.66 -
11 Voshon Plaisir SR Centennial 1:06.65 1:02.28 54.63 1:02.28 1:08.29 -
12 Gavin Howell SO Melbourne 57.99 1:06.19 54.70 1:01.82 53.61 -
13 Michael Kline SR St. Cloud 38.31 1:07.32 54.73 45.98 54.19 -
14 Ethan Pire JR Martin County 59.43 1:02.73 55.02 42.37 1:07.13 -
15 Michael Carter FR Vero Beach 50.22 1:04.56 55.18 1:09.53 44.70 -
16 Aben Johnson SR Treasure Coast 47.12 1:04.30 55.43 42.69 57.10 -
17 Adryan Lewis SR Fort Pierce Central 58.40 1:05.08 55.62 55.07 56.18 -
18 Aidan McKay JR Martin County 50.88 1:00.39 55.91 44.73 44.17 -
19 Bradon Arevelos SO Viera 1:10.60 42.59 56.03 43.15 1:11.72 -
20 Nicolas Handal SO Viera 1:08.97 46.54 56.07 1:06.17 1:04.48 -
21 Arthur Waters IV JR Melbourne 56.19 46.08 56.19 1:05.75 1:05.18 -
22 Joao Leao SO Melbourne 1:09.15 43.29 56.22 1:06.91 1:08.03 -
23 Zachary Mutz SO Viera 54.34 51.51 56.60 1:05.66 58.30 -
24 Juhani Williams JR Treasure Coast 47.61 55.64 57.36 1:12.85 55.64 -
25 Dante Lewis JR Centennial 58.72 1:10.92 58.13 1:03.95 43.02 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Bradon Arevelos SO Viera 56.03 51.55 57.71 -
21 Arthur Waters IV JR Melbourne 56.19 41.58 51.70 -
23 Zachary Mutz SO Viera 56.60 40.19 1:12.45 -
25 Dante Lewis JR Centennial 58.13 46.51 1:02.78 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Voshon Plaisir SR Centennial 54.63 -
15 Michael Carter FR Vero Beach 55.18 -
18 Aidan McKay JR Martin County 55.91 -
20 Nicolas Handal SO Viera 56.07 -
22 Joao Leao SO Melbourne 56.22 -
24 Juhani Williams JR Treasure Coast 57.36 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Elijaah Clark SR Centennial 52.46 46.17 50.37 56.14 1:07.68 5
5 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 52.56 50.46 1:05.70 41.00 45.21 4
8 Mark Bacon FR Vero Beach 53.74 1:05.57 54.28 1:03.95 1:07.18 1
10 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 54.19 52.57 45.52 1:01.24 39.56 -
12 Gavin Howell SO Melbourne 54.70 45.95 44.86 1:07.83 49.78 -
14 Ethan Pire JR Martin County 55.02 1:03.83 46.77 42.37 52.82 -
16 Aben Johnson SR Treasure Coast 55.43 49.34 54.33 1:07.63 42.69 -
17 Adryan Lewis SR Fort Pierce Central 55.62 58.40 1:05.64 1:08.42 1:10.09 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 47.40 10
2 Joseph Coulter JR Martin County 51.02 8
3 Maxfield Patrick SR Vero Beach 51.37 6
6 Devin Howard JR St. Cloud 52.71 3
7 Jabari Aljoe JR Fort Pierce Central 53.10 2
9 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 53.76 -
13 Michael Kline SR St. Cloud 54.73 -