April 17, 2021
|
Alonso High School - Tampa, FL
|
Timing: TRC Race Mgmt
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vance Dimmick SR Plant 2:23.26 1:48.64 2:30.42 2:28.04 1:59.38 2:26.84 10
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 2:25.82 1:36.41 2:10.15 2:12.57 2:00.51 1:54.49 8
3 Jared Hammill SR Wharton 1:31.68 2:28.38 1:41.33 2:34.41 2:00.63 2:16.32 6
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 2:05.27 2:38.11 1:50.68 1:57.98 2:01.62 1:26.35 5
5 Noah Chatman JR East Lake 1:35.52 1:44.09 2:00.01 1:29.39 2:02.45 1:41.64 4
6 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 1:44.81 2:18.10 1:36.18 1:38.64 2:03.30 2:35.36 3
7 Ryan Maney JR Plant 2:06.06 2:30.77 1:49.99 2:11.00 2:03.58 1:30.22 2
8 Chase Evans SR East Lake 2:25.90 2:30.93 2:03.26 2:07.03 2:05.77 2:30.93 1
9 Frank McBride SO George Steinbrenner 1:50.77 2:04.62 2:17.20 2:33.57 2:05.87 2:17.20 -
10 Kevin Velazquez JR Alonso 1:38.57 1:38.57 2:03.85 2:03.85 2:06.37 1:36.05 -
11 Joseph Medina SO Wiregrass Ranch 2:43.66 2:20.65 1:57.64 2:44.94 2:07.86 2:05.31 -
12 David Solanke JR Wharton 2:42.75 1:48.93 2:31.22 1:33.55 2:08.15 2:19.69 -
13 Ian Ludlam SO Alonso 1:54.65 1:49.50 1:41.77 1:48.21 2:08.82 1:30.18 -
14 Mason Spearin FR Wiregrass Ranch 1:35.46 2:24.47 2:01.25 2:30.92 2:08.99 1:52.23 -
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 1:56.77 2:42.18 1:59.36 2:30.50 2:09.74 2:17.53 -
16 Charles Jennessee SO Sickles 2:46.29 2:07.32 2:06.02 1:55.62 2:09.91 2:17.71 -
17 Tyler Clontz JR Sickles 2:14.07 2:40.36 2:28.53 2:16.70 2:11.44 1:41.21 -
18 Mark Amin SO Palm Harbor University 2:15.32 1:55.23 2:42.12 1:47.19 2:13.98 1:57.91 -
19 Jacob Finley SR Palm Harbor University 2:20.01 2:29.43 2:05.20 2:48.28 2:14.62 2:02.51 -
20 Dane Deevers JR Wharton 2:27.97 2:27.97 2:33.40 2:02.18 2:15.75 2:41.55 -
21 Alexander Calvo SR Sickles 1:46.14 1:57.62 2:47.82 1:43.27 2:23.43 2:20.57 -
  Patrick Fethiere JR Leto NT NT NT NT NT NT   
  Ziad Diaz JR Leto NT NT NT NT NT NT   
  Fabio TRIANA-APONTE SO Leto NT NT NT NT NT NT   
  Justin Finley SO Palm Harbor University NT NT NT NT NT NT   
  Jaime Candelaria SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Charles Jennessee SO Sickles 1:55.62 2:09.91 -
18 Mark Amin SO Palm Harbor University 2:24.70 2:13.98 -
19 Jacob Finley SR Palm Harbor University 2:29.43 2:14.62 -
20 Dane Deevers JR Wharton 2:30.69 2:15.75 -
21 Alexander Calvo SR Sickles 3:03.59 2:23.43 -
  Jaime Candelaria SO Wiregrass Ranch NT NT   
  Justin Finley SO Palm Harbor University NT NT   
  Fabio TRIANA-APONTE SO Leto NT NT   
  Ziad Diaz JR Leto NT NT   
  Patrick Fethiere JR Leto NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vance Dimmick SR Plant 1:45.06 2:19.68 1:29.54 2:01.77 1:59.38 10
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 1:47.26 2:13.77 1:43.64 1:32.80 2:00.51 8
3 Jared Hammill SR Wharton 1:41.33 2:30.79 1:48.57 2:13.90 2:00.63 6
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 2:01.62 1:38.52 2:23.52 1:51.89 2:01.62 5
5 Noah Chatman JR East Lake 1:47.76 2:13.47 1:37.96 2:39.19 2:02.45 4
6 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 2:37.83 1:55.91 2:13.17 1:34.95 2:03.30 3
7 Ryan Maney JR Plant 1:57.41 1:53.70 2:29.54 1:57.41 2:03.58 2
8 Chase Evans SR East Lake 2:05.77 1:41.88 2:15.84 2:30.93 2:05.77 1
9 Frank McBride SO George Steinbrenner 2:14.68 2:20.98 1:52.03 1:58.32 2:05.87 -
10 Kevin Velazquez JR Alonso 1:53.74 2:24.07 2:19.01 2:15.22 2:06.37 -
11 Joseph Medina SO Wiregrass Ranch 1:58.91 2:29.60 1:52.52 1:35.90 2:07.86 -
12 David Solanke JR Wharton 2:38.91 2:28.66 2:08.15 2:01.75 2:08.15 -
13 Ian Ludlam SO Alonso 1:59.81 1:48.21 2:03.67 2:08.82 2:08.82 -
14 Mason Spearin FR Wiregrass Ranch 1:41.91 2:24.47 2:21.89 2:37.37 2:08.99 -
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 1:37.31 1:36.01 2:01.96 2:48.67 2:09.74 -
17 Tyler Clontz JR Sickles 1:58.30 2:23.27 2:44.30 2:10.13 2:11.44 -