April 16, 2021
|
South Fork - Stuart, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Renand Jean SR Dillard 1:22.49 1:54.56 10
2 Rushane Miller SR Dillard 1:49.62 1:56.61 8
3 Johnathan Petit-Frere SO Boyd Anderson 1:31.70 2:00.65 6
4 Heintz Durand JR Northeast (OP) 2:08.07 2:04.34 5
5 Joshua Gorman SR South Fork 1:43.00 2:05.61 4
6 Lucas Pierre SO Boynton Beach 1:31.97 2:07.73 3
7 Majet Bethely FR Boyd Anderson 1:35.90 2:07.86 2
8 Gabrriel Carty SO Dillard 2:37.93 2:10.52 1
9 Stenly Noel SR Ely 2:35.01 2:12.48 -
10 Jonathan Heath JR Plantation 2:27.27 2:12.67 -
11 Rolner Benjamin   Coconut Creek 1:46.20 2:12.74 -
12 Parker Layman SO South Fork 1:56.31 2:13.68 -
13 Keshaun Emerson JR Suncoast 2:45.30 2:14.39 -
14 Markenson Seide SR Ely 1:47.06 2:15.51 -
15 Emmanuel Jean-Baptiste JR Boyd Anderson 2:44.09 2:15.61 -
16 Elguins Jean SO Boynton Beach 2:29.53 2:18.45 -
17 Jaedyn Moseby SO Boynton Beach 2:14.97 2:19.14 -
18 Ryvaold Lochard FR Coconut Creek 2:32.06 2:19.50 -
19 Kayden Anderson   Coconut Creek 1:54.41 2:19.52 -
20 Jeanmarie Louky SO Ely 3:00.40 2:24.32 -
  Nathan Pinto JR South Fork DNF DNF   
  Carter Carlile JR Suncoast DNS DNS   
  Everett Costello SR Suncoast DNS DNS   
  Venson Choisins JR Northeast (OP) DNS DNS   
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Jonathan Heath JR Plantation 2:17.98 2:12.67 -
11 Rolner Benjamin   Coconut Creek 1:38.23 2:12.74 -
12 Parker Layman SO South Fork 1:58.98 2:13.68 -
14 Markenson Seide SR Ely 2:39.91 2:15.51 -
16 Elguins Jean SO Boynton Beach 2:15.68 2:18.45 -
18 Ryvaold Lochard FR Coconut Creek 2:04.16 2:19.50 -
19 Kayden Anderson   Coconut Creek 1:46.04 2:19.52 -
20 Jeanmarie Louky SO Ely 1:54.02 2:24.32 -
  Everett Costello SR Suncoast DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Renand Jean SR Dillard 1:54.56 1:46.54 2:17.48 1:36.23 10
2 Rushane Miller SR Dillard 1:56.61 1:37.96 2:02.44 1:22.80 8
3 Johnathan Petit-Frere SO Boyd Anderson 2:00.65 1:58.24 2:16.34 2:07.89 6
4 Heintz Durand JR Northeast (OP) 2:04.34 2:39.16 2:21.75 2:15.53 5
5 Joshua Gorman SR South Fork 2:05.61 1:44.26 1:55.57 2:03.10 4
6 Lucas Pierre SO Boynton Beach 2:07.73 2:38.39 2:26.89 2:24.34 3
7 Majet Bethely FR Boyd Anderson 2:07.86 1:51.24 2:14.26 1:47.41 2
8 Gabrriel Carty SO Dillard 2:10.52 2:01.39 2:43.15 2:36.63 1
9 Stenly Noel SR Ely 2:12.48 2:44.28 2:15.13 1:38.04 -
13 Keshaun Emerson JR Suncoast 2:14.39 1:42.14 2:49.34 1:59.61 -
15 Emmanuel Jean-Baptiste JR Boyd Anderson 2:15.61 2:12.90 2:27.82 2:53.58 -
17 Jaedyn Moseby SO Boynton Beach 2:19.14 2:28.88 2:09.40 1:51.32 -
  Nathan Pinto JR South Fork DNF DNF DNF DNF   
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS   
  Venson Choisins JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS   
  Carter Carlile JR Suncoast DNS DNS DNS DNS