April 16, 2021
|
South Fork - Stuart, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Johnathan Petit-Frere SO Boyd Anderson 5:02.53 4:40.12 4:28.92 6:04.16 10
2 Nathan Pinto JR South Fork 5:50.64 4:40.51 5:42.23 4:04.05 8
3 Jack Burgener JR South Fork 4:49.29 4:43.61 3:52.56 5:14.81 6
4 Carter Carlile JR Suncoast 3:30.06 4:43.86 5:15.09 3:58.45 5
5 Dashon Gill FR Dillard 4:02.70 4:52.40 4:43.63 5:45.04 4
6 Maxum Kornilov FR South Fork 5:33.57 4:52.60 3:33.60 5:18.94 3
7 Jacob Gale JR Suncoast 5:57.23 4:57.69 6:00.21 5:30.44 2
8 Gabrriel Carty SO Dillard 4:42.93 5:00.99 6:13.23 4:03.81 1
9 Majet Bethely FR Boyd Anderson 6:11.46 5:04.47 4:46.21 6:08.41 -
10 Robert Glover FR Ely 5:13.42 5:16.58 4:10.10 5:00.76 -
11 Stenly Noel SR Ely 4:00.64 5:16.62 4:51.29 3:57.47 -
12 Rolner Benjamin   Coconut Creek 5:45.13 5:16.63 4:38.64 5:22.97 -
13 Ryvaold Lochard FR Coconut Creek 4:05.04 5:26.71 5:33.25 4:44.24 -
14 Fodney Mertilus JR Northeast (OP) 7:20.65 5:49.72 6:24.70 5:04.26 -
15 Jaedyn Moseby SO Boynton Beach 7:44.19 6:08.40 6:08.40 4:54.72 -
16 Jayden Anderson   Coconut Creek 5:48.74 6:11.00 6:03.58 5:45.03 -
17 Juan Bartalo JR Boynton Beach 8:28.08 6:40.06 5:32.05 6:08.06 -
  Heintz Durand JR Northeast (OP) DNF DNF DNF DNF   
  Ben Sadler FR Suncoast DNF DNF DNF DNF   
  Venson Choisins JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS   
  Brunelson Dominque JR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Majet Bethely FR Boyd Anderson 4:24.89 5:04.47 5:01.43 4:27.94 4:43.16 -
10 Robert Glover FR Ely 4:03.77 5:16.58 5:19.75 4:29.10 4:54.42 -
11 Stenly Noel SR Ely 5:48.29 5:16.62 4:54.46 3:51.14 6:00.95 -
12 Rolner Benjamin   Coconut Creek 6:23.13 5:16.63 5:41.96 5:10.30 3:41.65 -
15 Jaedyn Moseby SO Boynton Beach 5:09.46 6:08.40 4:43.67 4:32.62 4:17.88 -
16 Jayden Anderson   Coconut Creek 4:53.09 6:11.00 7:02.94 7:43.75 7:28.91 -
17 Juan Bartalo JR Boynton Beach 6:16.06 6:40.06 6:20.06 5:04.05 7:52.07 -
  Brunelson Dominque JR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Johnathan Petit-Frere SO Boyd Anderson 4:40.12 5:41.75 3:24.49 3:46.90 3:35.70 4:42.93 10
2 Nathan Pinto JR South Fork 4:40.51 4:15.27 5:31.01 4:46.12 5:47.84 5:28.20 8
3 Jack Burgener JR South Fork 4:43.61 5:23.32 5:11.98 6:05.86 4:26.60 3:32.71 6
4 Carter Carlile JR Suncoast 4:43.86 4:23.99 3:55.61 5:29.28 3:41.41 6:03.34 5
5 Dashon Gill FR Dillard 4:52.40 5:59.66 5:21.64 4:08.54 5:59.66 3:30.53 4
6 Maxum Kornilov FR South Fork 4:52.60 3:45.31 5:36.49 3:30.68 6:08.68 4:37.97 3
7 Jacob Gale JR Suncoast 4:57.69 5:39.37 6:24.02 3:58.16 5:54.26 6:15.09 2
8 Gabrriel Carty SO Dillard 5:00.99 6:25.27 3:57.79 3:54.78 5:28.08 6:19.25 1
13 Ryvaold Lochard FR Coconut Creek 5:26.71 5:36.52 7:01.46 4:34.44 5:29.98 6:22.25 -
14 Fodney Mertilus JR Northeast (OP) 5:49.72 6:28.19 6:45.68 7:13.66 5:00.76 5:56.72 -
  Heintz Durand JR Northeast (OP) DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Ben Sadler FR Suncoast DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Venson Choisins JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS