April 15, 2021
|
Lake Minneola - Minneola, FL
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Amela Johnson SO Gateway (Kissimmee) 1:01.23 45.93 55.72 1:12.26 10
2 Nyidjah Ives JR Liberty 1:02.12 1:02.12 51.56 1:00.88 8
3 Rylee Huet SR Winter Springs 1:03.19 45.50 52.45 56.88 6
4 Shelby Fertic FR Harmony 1:03.92 47.94 1:14.15 1:14.15 5
5 Breannah Hyppolite JR Lake Minneola 1:04.16 55.82 53.26 1:13.15 4
6 Ranecia Brown SR Jones 1:04.50 55.47 57.41 58.05 3
7 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 1:04.54 1:04.54 1:20.03 1:05.83 2
8 kierstin hall FR Jones 1:04.61 1:00.09 48.46 54.92 1
9 Megan Denizard JR Lake Minneola 1:06.74 1:18.09 1:20.76 47.39 -
10 Journey Williams JR South Lake 1:06.95 1:12.31 56.24 1:07.62 -
11 Tamya Bolden FR Lake Minneola 1:07.87 58.37 50.91 1:26.88 -
12 Adriana Scheuer SO Harmony 1:08.34 52.63 1:19.28 57.41 -
13 Lyvia Stansfield JR South Lake 1:09.10 1:05.65 1:25.69 1:25.00 -
14 Vanielis Ramos JR Harmony 1:10.31 1:08.91 1:09.61 1:20.16 -
15 Kayla Ladovceur JR Poinciana 1:10.89 1:07.35 1:17.27 1:11.60 -
16 Eva Johnson SO Poinciana 1:12.23 1:32.46 1:09.34 1:06.46 -
17 Alysa Comrie FR East River 1:19.96 1:23.96 58.37 1:15.17 -
18 Alayne Kalapp FR East River 1:25.97 1:42.31 1:45.75 1:14.80 -
  Lajada Williams FR Jones DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amela Johnson SO Gateway (Kissimmee) 43.48 55.72 1:09.81 1:16.54 1:01.23 59.40 44.70 10
2 Nyidjah Ives JR Liberty 53.43 1:08.34 51.56 59.02 1:02.12 1:10.20 48.46 8
3 Rylee Huet SR Winter Springs 55.61 1:13.30 45.50 1:03.83 1:03.19 49.29 1:15.20 6
4 Shelby Fertic FR Harmony 1:07.12 1:12.87 1:17.35 1:05.20 1:03.92 50.50 58.17 5
9 Megan Denizard JR Lake Minneola 1:08.75 1:11.42 58.74 48.06 1:06.74 1:20.09 1:16.09 -
12 Adriana Scheuer SO Harmony 1:09.71 1:10.39 1:22.70 1:14.49 1:08.34 52.63 1:05.61 -
  Lajada Williams FR Jones DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Breannah Hyppolite JR Lake Minneola 1:22.13 1:06.73 48.12 1:10.58 1:04.16 1:02.88 4
7 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 56.15 56.80 45.18 52.28 1:04.54 1:03.25 2
8 kierstin hall FR Jones 50.40 1:16.89 1:06.55 49.11 1:04.61 49.11 1
11 Tamya Bolden FR Lake Minneola 1:16.02 1:05.84 55.66 1:21.45 1:07.87 48.19 -
14 Vanielis Ramos JR Harmony 1:25.08 1:15.94 1:27.19 50.63 1:10.31 1:19.45 -
16 Eva Johnson SO Poinciana 1:24.51 1:11.51 1:05.01 1:08.62 1:12.23 59.95 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Journey Williams JR South Lake 53.56 1:06.95 1:19.67 52.89 59.59 59.59 -
15 Kayla Ladovceur JR Poinciana 1:13.73 1:10.89 1:08.06 1:15.86 1:27.20 1:17.27 -
17 Alysa Comrie FR East River 1:03.17 1:19.96 1:04.77 59.17 1:25.56 1:39.95 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Ranecia Brown SR Jones 51.60 49.67 1:04.50 1:07.08 1:18.05 49.02 3
13 Lyvia Stansfield JR South Lake 54.59 1:26.38 1:09.10 1:25.00 1:07.72 55.28 -
18 Alayne Kalapp FR East River 1:04.48 1:38.87 1:25.97 1:41.45 1:33.71 1:32.85 -