April 8-10, 2021
|
Messiah - Grantham, PA
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov MAC AARTFC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Esther Seeland SO-2 Messiah 5:07.50 4:30.07 4:27.39 5:31.57 5:39.59 4:32.74 10
2 Katelyn Schoener SO-2 Alvernia 5:49.25 4:24.14 4:53.48 6:18.59 3:37.18 4:56.42 8
3 Kyra Gerber SO-2 Shippensburg 4:55.47 4:46.61 4:55.47 4:55.47 4:20.02 3:47.52 6
4 Taylor Barkdoll SO-2 York (Pa.) 3:51.66 3:45.72 4:56.99 4:59.96 6:23.12 6:02.33 5
5 Kathleen Walstrom FR-1 Messiah 4:07.65 4:28.54 4:58.37 3:46.77 3:49.75 5:04.34 4
6 Isabelle Gulgert FR-1 Shippensburg 3:39.82 3:54.88 5:01.12 5:52.31 3:30.79 5:16.18 3
7 Ashlyn Stonge SO-2 Messiah 6:35.33 4:24.57 5:04.10 5:16.27 5:34.51 6:20.13 2
8 Mikhayla Sabo SO-2 Stevenson 5:08.40 5:05.32 5:08.40 5:42.33 4:46.82 6:07.00 1
9 Julia Resele SO-2 Lebanon Valley 5:43.87 3:36.86 5:09.79 4:23.33 4:51.21 3:36.86 -
10 LeeeAnn Markwalter SO-2 DeSales 3:54.88 5:53.89 5:13.17 4:29.33 6:22.07 3:42.35 -
11 Nicole Wasserleben JR-3 York (Pa.) 4:24.66 5:46.35 5:26.74 5:20.21 6:05.95 4:41.00 -
12 Jade Fry SO-2 Shippensburg 6:42.87 4:37.39 5:30.22 5:23.62 4:57.20 6:52.78 -
13 Cassie Koziolek FR-1 York (Pa.) 4:54.19 4:14.53 5:30.55 4:11.22 4:44.28 6:06.91 -
14 Danielle Andrews SO-2 York (Pa.) 5:48.68 4:19.02 5:32.07 5:55.32 4:42.26 4:42.26 -
15 Riley Fitz FR-1 Hood 6:15.10 4:37.10 5:37.92 7:12.54 4:33.72 5:31.17 -
16 Shannon Blair SO-2 DeSales 4:54.76 6:22.85 5:38.80 4:07.33 5:08.31 4:31.04 -
17 Bre Kaiser FR-1 York (Pa.) 5:08.80 4:17.90 5:39.34 7:04.18 6:37.03 4:21.30 -
18 Taylor Thomas FR-1 Shippensburg 6:13.38 7:21.26 5:39.43 6:13.38 4:21.37 4:31.55 -
19 Connor Coggins FR-1 Messiah 6:42.42 5:20.57 5:41.03 4:53.29 5:47.85 4:26.01 -
20 Jenna Hunsinger FR-1 DeSales 7:16.64 6:00.41 5:46.54 7:09.71 7:27.04 4:47.63 -
21 Julianna Barrett FR-1 DeSales 5:11.13 4:04.71 5:49.58 5:14.63 7:20.47 4:04.71 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Nicole Wasserleben JR-3 York (Pa.) 4:50.80 5:13.67 6:58.23 4:34.47 4:31.20 5:26.74 6:12.49 -
12 Jade Fry SO-2 Shippensburg 5:00.50 4:17.58 5:59.94 4:37.39 6:03.25 5:30.22 4:30.78 -
13 Cassie Koziolek FR-1 York (Pa.) 3:54.69 4:17.83 6:00.30 6:46.58 4:17.83 5:30.55 5:53.69 -
14 Danielle Andrews SO-2 York (Pa.) 4:12.38 5:45.36 4:55.55 4:25.66 5:52.00 5:32.07 3:52.45 -
15 Riley Fitz FR-1 Hood 6:35.37 7:15.92 6:21.85 4:37.10 6:04.96 5:37.92 4:33.72 -
16 Shannon Blair SO-2 DeSales 5:35.42 7:13.67 6:16.07 6:36.40 5:15.09 5:38.80 6:26.24 -
17 Bre Kaiser FR-1 York (Pa.) 5:32.56 4:28.08 4:51.84 5:22.38 7:21.15 5:39.34 3:57.54 -
18 Taylor Thomas FR-1 Shippensburg 4:55.31 5:42.83 6:13.38 5:02.10 6:43.93 5:39.43 4:45.13 -
20 Jenna Hunsinger FR-1 DeSales 6:14.27 5:25.75 6:38.53 4:40.70 4:09.51 5:46.54 4:12.98 -
21 Julianna Barrett FR-1 DeSales 4:43.16 6:52.51 6:52.51 7:34.46 4:08.21 5:49.58 5:00.64 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Esther Seeland SO-2 Messiah 3:07.18 4:27.39 5:18.20 10
2 Katelyn Schoener SO-2 Alvernia 3:34.24 4:53.48 5:02.29 8
3 Kyra Gerber SO-2 Shippensburg 5:33.89 4:55.47 4:49.56 6
4 Taylor Barkdoll SO-2 York (Pa.) 4:18.39 4:56.99 6:08.27 5
5 Kathleen Walstrom FR-1 Messiah 5:22.24 4:58.37 4:31.52 4
6 Isabelle Gulgert FR-1 Shippensburg 5:34.25 5:01.12 5:52.31 3
7 Ashlyn Stonge SO-2 Messiah 6:29.25 5:04.10 5:10.19 2
8 Mikhayla Sabo SO-2 Stevenson 3:48.22 5:08.40 4:34.48 1
9 Julia Resele SO-2 Lebanon Valley 5:19.09 5:09.79 6:11.75 -
10 LeeeAnn Markwalter SO-2 DeSales 4:26.20 5:13.17 4:38.73 -
19 Connor Coggins FR-1 Messiah 4:46.47 5:41.03 7:09.70 -