April 10, 2021
|
Tampa Jesuit - Tampa, FL
|
Timing: TRC
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chigo Anunobi JR Armwood 1:57.76 2:28.38 1:35.39 1:48.34 1:24.79 2:11.90 2:26.03
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 1:57.85 1:37.82 1:59.03 1:28.39 2:28.49 1:50.78 1:27.21
3 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 1:57.93 1:39.07 1:23.73 1:42.60 1:39.07 2:09.73 1:53.22
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 1:58.11 2:11.11 1:23.86 2:06.38 1:29.77 2:33.55 2:22.92
5 Taylor Dreyer JR Riverview 1:59.97 2:27.57 2:16.77 1:29.98 1:23.98 1:38.38 1:41.98
6 Joseph Levesque SR Land O'Lakes 2:00.54 2:35.50 1:34.03 2:21.04 2:29.47 2:22.24 2:17.42
7 Joshua Hindman FR Mitchell 2:00.85 1:52.39 2:26.23 2:14.15 2:34.69 2:14.15 2:17.77
8 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 2:01.26 1:29.74 2:29.15 2:31.58 2:34.00 2:26.73 1:43.08
9 Wynne Thomas SR Plant 2:01.47 1:49.33 2:00.26 2:07.55 1:42.04 2:16.05 1:45.68
10 Tyler Summers JR Gaither 2:01.56 1:42.11 2:22.23 1:37.25 2:25.88 2:17.37 1:32.39
11 William Berg FR Newsome 2:02.32 1:43.98 2:26.79 1:34.19 1:35.41 1:48.87 2:05.99
12 Matthew Martin SR Land O'Lakes 2:03.01 1:47.02 1:28.57 2:15.32 1:49.48 2:07.93 2:17.78
13 Vance Dimmick SR Plant 2:03.36 1:36.22 1:27.59 1:27.59 1:46.09 2:08.30 2:21.87
14 Jimmy Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 2:03.40 2:14.51 2:18.21 2:36.72 2:09.57 2:14.51 1:43.66
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 2:03.41 2:19.46 1:31.33 1:51.07 1:33.80 2:02.18 2:20.69
16 Kevin Velazquez JR Alonso 2:03.50 2:13.38 2:09.68 1:35.10 1:37.57 2:23.26 1:59.80
17 Ian Ludlam SO Alonso 2:04.05 2:38.79 1:42.97 1:47.93 1:35.52 1:52.89 2:41.27
18 Calvin Larkins SR Riverview 2:04.91 2:04.91 2:17.41 1:39.93 2:12.41 2:38.64 2:07.41
19 Donovan Terry FR Jesuit (Tampa) 2:05.70 2:08.22 1:59.42 2:18.27 2:27.07 1:43.08 2:30.84
20 Ryan Maney JR Plant 2:07.19 2:33.90 2:03.38 2:19.91 1:41.76 1:55.75 2:16.10
21 Jason Miles SO Riverview 2:07.56 2:42.01 1:50.98 2:24.15 2:05.01 1:56.08 2:42.01
22 Jockyll Davis SR Chamberlain 2:08.51 1:53.09 2:32.93 2:27.79 2:32.93 1:36.39 2:41.93
23 Michael Gonzalez JR Plant 2:08.81 2:32.00 2:15.25 2:19.12 2:01.09 1:40.48 2:04.95
24 Eric Lopez JR Riverview 2:09.68 1:54.12 2:13.57 1:51.53 2:44.70 2:05.79 2:03.20
25 Liam Perkins SO Seffner Christian 2:09.76 2:46.10 1:36.03 1:59.38 2:44.80 1:58.09 2:35.72
26 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 2:09.83 2:20.22 2:30.61 2:42.29 2:33.20 1:32.18 2:29.31
27 Richard Dodge JR Newsome 2:10.18 2:27.11 1:54.56 2:23.20 2:02.37 2:46.63 1:54.56
28 Andrew Vega SR Alonso 2:11.18 2:41.36 2:28.24 2:21.68 2:04.63 2:25.61 1:34.45
29 Sebastian Hallenbeck SR George Steinbrenner 2:11.42 2:36.39 1:37.25 2:02.22 2:49.54 1:35.94 1:58.28
30 Brady Maffei JR Tampa Catholic 2:11.50 2:31.23 1:58.35 1:46.52 2:41.75 2:36.49 1:55.72
31 Caden Hearing SO Robinson 2:11.81 2:19.72 1:33.59 1:38.86 2:17.09 2:06.54 2:36.86
32 Eion McDarby JR George Steinbrenner 2:14.08 2:35.54 1:40.56 1:56.65 1:52.63 1:47.27 1:57.99
33 Javier Abanses JR George Steinbrenner 2:14.33 1:50.15 2:47.92 2:02.24 2:15.68 2:21.05 2:29.11
34 Derek Lamvermeyer SR Riverview 2:15.46 2:31.72 2:12.75 2:30.36 2:22.24 2:29.01 2:22.24
35 Frank McBride SO George Steinbrenner 2:15.53 2:04.69 2:12.82 2:25.02 2:23.67 2:48.06 1:36.23
36 Xavier Difo JR Robinson 2:17.68 2:24.57 2:13.55 1:43.26 2:32.83 2:39.71 1:41.89
37 Juluan Johnson JR Robinson 2:19.24 2:22.03 2:13.67 2:02.54 2:45.70 2:48.48 2:10.89
38 Jasen Stovall SO Alonso 2:20.35 2:48.42 2:09.13 2:00.71 1:42.46 2:21.76 1:39.65
39 Johaan Sanchez SR Chamberlain 2:22.05 2:17.79 1:55.06 2:53.31 2:50.46 2:00.75 2:47.62
40 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 2:22.63 1:44.12 2:49.73 1:49.83 2:45.45 1:42.70 2:26.91
41 Alin Joseph SR Tampa Bay Tech 2:23.85 2:58.38 1:59.40 2:15.22 2:13.78 2:09.47 2:19.54
42 Adrian Sanchez FR Alonso 2:26.34 2:36.59 2:05.86 1:43.91 2:29.27 2:20.49 2:42.44
43 Connor Murray SR Alonso 2:26.96 1:57.57 2:16.68 2:34.31 1:50.22 2:10.80 2:38.72
44 Caleb Delgado JR Land O'Lakes 2:40.97 2:26.49 3:08.34 3:01.90 2:53.85 3:01.90 2:49.02
  Anthony Suggs FR Alonso NT NT NT NT NT NT NT
  Derek Maxfield SR Alonso NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Calvin Larkins SR Riverview 2:04.91
28 Andrew Vega SR Alonso 2:11.18
31 Caden Hearing SO Robinson 2:11.81
33 Javier Abanses JR George Steinbrenner 2:14.33
34 Derek Lamvermeyer SR Riverview 2:15.46
37 Juluan Johnson JR Robinson 2:19.24
38 Jasen Stovall SO Alonso 2:20.35
39 Johaan Sanchez SR Chamberlain 2:22.05
41 Alin Joseph SR Tampa Bay Tech 2:23.85
42 Adrian Sanchez FR Alonso 2:26.34
43 Connor Murray SR Alonso 2:26.96
44 Caleb Delgado JR Land O'Lakes 2:40.97
  Anthony Suggs FR Alonso NT
  Derek Maxfield SR Alonso NT
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Matthew Martin SR Land O'Lakes 2:03.01
14 Jimmy Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 2:03.40
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 2:03.41
16 Kevin Velazquez JR Alonso 2:03.50
17 Ian Ludlam SO Alonso 2:04.05
21 Jason Miles SO Riverview 2:07.56
23 Michael Gonzalez JR Plant 2:08.81
24 Eric Lopez JR Riverview 2:09.68
25 Liam Perkins SO Seffner Christian 2:09.76
26 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 2:09.83
27 Richard Dodge JR Newsome 2:10.18
29 Sebastian Hallenbeck SR George Steinbrenner 2:11.42
30 Brady Maffei JR Tampa Catholic 2:11.50
32 Eion McDarby JR George Steinbrenner 2:14.08
36 Xavier Difo JR Robinson 2:17.68
40 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 2:22.63
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chigo Anunobi JR Armwood 1:57.76 1:22.44 1:50.70 2:08.36 1:57.76 2:33.09
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 1:57.85 1:53.14 2:07.28 2:07.28 2:26.14 2:14.35
3 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 1:57.93 2:21.52 1:50.86 2:17.98 2:02.65 1:43.78
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 1:58.11 1:33.31 1:45.12 1:55.75 2:18.19 1:29.77
5 Taylor Dreyer JR Riverview 1:59.97 2:21.57 1:57.57 1:56.37 1:35.98 1:56.37
6 Joseph Levesque SR Land O'Lakes 2:00.54 2:30.68 1:31.61 2:04.16 1:56.93 1:47.28
7 Joshua Hindman FR Mitchell 2:00.85 2:00.85 2:11.73 2:00.85 2:03.27 1:35.48
8 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 2:01.26 2:29.15 2:15.82 1:57.63 2:10.96 1:43.08
9 Wynne Thomas SR Plant 2:01.47 1:45.68 2:25.77 2:33.06 1:29.89 2:26.98
10 Tyler Summers JR Gaither 2:01.56 1:34.82 2:22.23 1:43.33 1:31.17 1:42.11
11 William Berg FR Newsome 2:02.32 1:36.64 2:03.55 2:25.56 1:34.19 2:05.99
13 Vance Dimmick SR Plant 2:03.36 1:54.73 2:03.36 2:39.14 1:49.79 1:26.36
19 Donovan Terry FR Jesuit (Tampa) 2:05.70 2:13.25 2:03.19 2:13.25 1:34.28 1:48.11
20 Ryan Maney JR Plant 2:07.19 1:57.02 2:32.63 1:36.67 2:36.45 2:00.83
22 Jockyll Davis SR Chamberlain 2:08.51 1:53.09 2:41.93 1:47.95 2:05.94 2:04.66
35 Frank McBride SO George Steinbrenner 2:15.53 1:41.65 2:45.35 1:40.30 2:56.19 2:42.64