April 10, 2021
|
UW-River Falls - River Falls, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anna Schueth SO-2 Wis.-Eau Claire 4:48.88
2 Emma Drangstveit SR-4 Wis.-Eau Claire 4:51.78
3 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:53.29
4 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 4:53.41
5 Teagan Monfils SR-4 Wis.-Eau Claire 4:55.36
6 Kylie Judd SO-2 Wis.-Eau Claire 4:55.68
7 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:57.09
8 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 4:58.06
9 Laura Pedelty SO-2 Wis.-Eau Claire 4:58.74
10 Rachel Jackson FR-1 Wis.-Stout 4:59.74
11 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:00.09
12 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 5:00.58
13 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 5:01.56
14 Michelle Hirsch JR-3 Wis.-Eau Claire 5:02.62
15 Gina Behling JR-3 Wis.-Eau Claire 5:03.63
16 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 5:05.96
17 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:07.20
18 Christina Bolcer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:08.05
19 Katelyn Brockman FR-1 Wis.-Stout 5:09.28
20 Hannah Burns SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:10.64
21 Abby Lewis SO-2 Wis.-Eau Claire 5:11.46
22 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 5:11.81
23 Gabbie Bolcer JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:12.16
24 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 5:14.40
25 Kirsten Ranke FR-1 Wis.-Eau Claire 5:15.38
26 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 5:15.63
27 Lucy Washbusch SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.66
28 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 5:18.50
29 Rayna Stordahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:20.55
30 Audrey Severson SO-2 Wis.-Eau Claire 5:20.66
31 Emily Kolb FR-1 Wis.-Eau Claire 5:20.68
32 Autumn Canavera FR-1 Wis.-Eau Claire 5:25.32
33 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:28.03
34 Cameo Neumann FR-1 Wis.-Eau Claire 5:33.39
35 McKendra Long SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:34.76
36 Lydia Gessner FR-1 Bethel (Minn.) 5:36.02
37 Nanako Hara SO-2 Wis.-Superior 5:37.48
38 Hannah Schrierenbeck SO-2 Wis.-Eau Claire 5:37.74
39 Sarah Rey FR-1 Bethel (Minn.) 5:39.60
40 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 5:41.60
41 Mattison Johnson FR-1 Wis.-Superior 5:43.18
42 Grace Morningstar FR-1 Bethel (Minn.) 5:43.64
43 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 5:47.29
44 Emma McKillip FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:53.97
45 Heather Long FR-1 Bethel (Minn.) 6:27.37
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
36 Lydia Gessner FR-1 Bethel (Minn.) 5:36.02 5:05.78
37 Nanako Hara SO-2 Wis.-Superior 5:37.48 4:56.99
39 Sarah Rey FR-1 Bethel (Minn.) 5:39.60 4:45.27
40 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 5:41.60 5:24.52
41 Mattison Johnson FR-1 Wis.-Superior 5:43.18 4:27.68
42 Grace Morningstar FR-1 Bethel (Minn.) 5:43.64 6:07.70
43 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 5:47.29 4:03.11
44 Emma McKillip FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:53.97 4:21.94
45 Heather Long FR-1 Bethel (Minn.) 6:27.37 4:38.91
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Christina Bolcer FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:51.04 5:08.05 6:28.15 4:49.57
22 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 3:44.51 5:11.81 5:49.23 5:05.58
23 Gabbie Bolcer JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:08.35 5:12.16 6:42.69 5:46.50
25 Kirsten Ranke FR-1 Wis.-Eau Claire 5:24.85 5:15.38 4:40.69 4:40.69
28 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 4:40.28 5:18.50 6:19.02 4:30.73
29 Rayna Stordahl FR-1 Wis.-Eau Claire 6:02.23 5:20.55 4:29.27 3:57.21
30 Audrey Severson SO-2 Wis.-Eau Claire 5:55.94 5:20.66 4:45.39 6:08.76
31 Emily Kolb FR-1 Wis.-Eau Claire 5:27.10 5:20.68 6:31.23 4:42.20
33 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:53.32 5:28.03 4:06.03 5:54.28
34 Cameo Neumann FR-1 Wis.-Eau Claire 4:53.39 5:33.39 4:30.05 7:00.08
35 McKendra Long SO-2 St. Thomas (Minn.) 6:11.59 5:34.76 5:14.68 6:35.02
38 Hannah Schrierenbeck SO-2 Wis.-Eau Claire 3:59.80 5:37.74 5:30.99 5:17.48
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 4:58.06 5:24.89 4:13.36
9 Laura Pedelty SO-2 Wis.-Eau Claire 4:58.74 3:41.07 4:28.87
13 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 5:01.56 5:13.63 3:52.21
14 Michelle Hirsch JR-3 Wis.-Eau Claire 5:02.62 5:51.04 5:20.78
15 Gina Behling JR-3 Wis.-Eau Claire 5:03.63 5:18.82 3:50.76
17 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:07.20 3:50.40 4:54.92
20 Hannah Burns SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:10.64 4:17.84 6:25.20
21 Abby Lewis SO-2 Wis.-Eau Claire 5:11.46 5:33.27 4:30.97
24 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 5:14.40 6:39.29 4:14.67
27 Lucy Washbusch SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.66 6:08.49 6:21.20
32 Autumn Canavera FR-1 Wis.-Eau Claire 5:25.32 4:30.02 3:47.73
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Schueth SO-2 Wis.-Eau Claire 3:45.33 3:51.11 4:05.55 5:26.44 4:25.77 4:48.88 5:20.66
2 Emma Drangstveit SR-4 Wis.-Eau Claire 4:40.11 5:29.72 6:16.40 4:22.61 3:27.17 4:51.78 5:20.96
3 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 3:54.64 4:41.56 5:10.89 4:44.50 3:45.84 4:53.29 5:40.22
4 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 5:49.16 5:49.16 6:03.83 5:02.22 3:51.80 4:53.41 4:15.27
5 Teagan Monfils SR-4 Wis.-Eau Claire 3:53.34 4:43.55 5:45.58 6:12.16 4:37.64 4:55.36 5:10.13
6 Kylie Judd SO-2 Wis.-Eau Claire 4:11.33 4:52.73 3:59.50 6:15.52 3:47.68 4:55.68 5:07.51
7 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 3:30.94 6:17.31 4:45.21 5:41.66 3:48.76 4:57.09 5:26.80
10 Rachel Jackson FR-1 Wis.-Stout 3:47.81 5:11.73 5:56.69 5:05.74 3:44.81 4:59.74 5:56.69
11 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:51.11 6:06.11 5:18.10 4:48.09 4:21.08 5:00.09 4:12.08
12 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 5:12.61 5:21.62 6:27.75 5:39.66 4:18.50 5:00.58 4:00.47
16 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 5:45.74 3:34.18 5:05.96 6:25.51 4:47.61 5:05.96 3:40.30
19 Katelyn Brockman FR-1 Wis.-Stout 6:42.07 5:40.21 4:07.43 6:29.70 4:19.80 5:09.28 4:50.73
26 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 5:12.48 4:59.85 5:03.01 5:37.73 5:15.63 5:15.63 6:06.13