May 1, 2021
|
Mount Mercy - Cedar Rapids, IA
|
ICON KEY: NJCAA DI NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shelby Kline SR-4 Clarke 4:00.24 5:54.36 3:57.24 5:42.35 6:03.37 6:00.36 5:00.30 10
2 Hanna Meyer FR-1 Clarke 6:30.11 4:13.88 5:34.38 4:04.60 5:59.15 5:59.15 5:09.61 8
3 Crystal Burke FR-1 Coe 4:20.82 6:06.39 4:51.87 6:00.18 4:02.19 3:59.09 5:10.50 6
4 Claire Ronnebaum SO-2 Clarke 4:40.57 5:31.58 6:09.84 3:46.37 4:05.50 4:40.57 5:18.82 4
5 Ivy White FR-1 Edgewood 5:58.91 4:22.77 6:40.57 6:27.75 4:54.82 6:53.38 5:20.45 2
6 Clara Berning SR-4 Edgewood 3:48.41 6:38.91 3:54.84 5:24.92 6:09.96 6:03.52 5:21.70 1
7 Ricar Mends SO-2 Clarke 4:26.71 6:30.30 4:55.98 7:02.83 3:50.93 6:27.05 5:25.25 -
8 Mandy Giese FR-1 Edgewood 4:12.20 6:42.15 4:25.83 6:59.19 6:04.66 6:55.78 5:40.80 -
9 Ruth Cobieya FR-1 Mount Mercy 4:21.41 4:35.16 6:45.87 5:33.64 7:13.38 4:14.53 5:43.95 -
10 Marina Mercado FR-1 Clarke 5:31.17 5:45.12 5:48.60 7:19.24 5:52.09 6:58.32 5:48.60 -
11 Lilian Gaulrapp FR-1 Mount Mercy 4:46.45 6:59.20 7:34.13 6:10.29 5:00.43 5:21.39 5:49.33 -
12 Abby Hill FR-1 Mount Mercy 6:02.16 7:13.17 5:12.45 6:12.81 7:38.02 7:34.47 5:55.05 -
13 Yaqueline Hernandez FR-1 Mount Mercy 7:04.76 5:14.78 6:00.29 4:40.65 4:59.61 7:46.48 6:19.25 -
14 Madisyn Nicklaus FR-1 Sauk Valley CC 8:07.46 7:24.90 5:17.24 8:19.07 6:23.01 7:48.12 6:26.87 -
15 Kayleigh Thomas FR-1 Sauk Valley CC 6:10.16 5:50.04 5:25.90 8:35.00 5:13.83 7:50.74 6:42.34 -
  Sydney Silva FR-1 Coe DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marissa Cartwright FR-1 Coe DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrea Cervantes FR-1 Sauk Valley CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Anderson Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Abby Hill FR-1 Mount Mercy 5:55.05 -
13 Yaqueline Hernandez FR-1 Mount Mercy 6:19.25 -
14 Madisyn Nicklaus FR-1 Sauk Valley CC 6:26.87 -
15 Kayleigh Thomas FR-1 Sauk Valley CC 6:42.34 -
  Andrea Cervantes FR-1 Sauk Valley CC DNS   
  Marissa Cartwright FR-1 Coe DNS   
  Sydney Silva FR-1 Coe DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Shelby Kline SR-4 Clarke 5:00.30 3:57.24 10
2 Hanna Meyer FR-1 Clarke 5:09.61 5:06.52 8
3 Crystal Burke FR-1 Coe 5:10.50 4:58.08 6
4 Claire Ronnebaum SO-2 Clarke 5:18.82 4:37.38 4
5 Ivy White FR-1 Edgewood 5:20.45 6:30.95 2
6 Clara Berning SR-4 Edgewood 5:21.70 5:24.92 1
7 Ricar Mends SO-2 Clarke 5:25.25 4:39.72 -
8 Mandy Giese FR-1 Edgewood 5:40.80 6:55.78 -
9 Ruth Cobieya FR-1 Mount Mercy 5:43.95 4:24.85 -
10 Marina Mercado FR-1 Clarke 5:48.60 4:21.45 -
11 Lilian Gaulrapp FR-1 Mount Mercy 5:49.33 5:45.84 -
  Jordan Anderson Senior Unattached DNS DNS