March 26, 2021
|
Gulf Breeze - Gulf Breeze, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 4:48.80 5:43.81 6:49.14 10
2 Brylie Kilgore SO Choctawhatchee 6:29.63 5:44.80 7:24.80 8
3 Jaimee Tutton 7 Pensacola Christian 6:17.03 5:49.10 7:33.83 6
4 Andrea Moorer JR Central (Milton) 4:28.41 5:53.17 6:39.09 5
5 Lily-ana Campbell SO Navarre 5:35.61 6:04.79 7:28.70 4
6 Mira Helms SR Gulf Breeze 4:52.91 6:06.13 7:44.99 3
7 Elizabeth Segars   Niceville 8:02.38 6:11.06 4:19.75 2
8 Dylainie Charlery JR Tate 5:14.34 6:14.21 7:55.25 1
9 Aiden Beaty SO Crestview 5:34.65 6:16.01 7:27.46 -
10 Ashley Granse JR Gulf Breeze 8:14.56 6:23.38 7:17.06 -
11 Kendall Helms SR Gulf Breeze 7:15.96 6:25.80 5:20.22 -
12 Rosiline Knoblock JR Pine Forest 8:07.42 6:29.93 4:40.75 -
13 Alyssa Nunez FR Tate 5:45.03 6:32.08 8:25.79 -
14 Kada Beihl SO Navarre 7:21.13 6:33.86 7:29.00 -
15 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 7:07.38 6:35.72 7:46.95 -
16 Aniya Knight JR Pensacola 7:43.20 6:35.89 8:10.91 -
17 Dannika Kilgore SO Choctawhatchee 8:21.70 6:38.17 5:34.47 -
18 Abriana Mcmath FR Pace 6:47.24 6:39.25 4:47.46 -
19 Gretchen Dedolph SO Milton 7:20.65 6:40.59 6:36.59 -
20 Talyah Jones SR Navarre 7:18.73 6:42.50 8:35.20 -
21 Savannah Braswell JR Pensacola 7:33.56 6:48.61 6:15.93 -
22 Emmalei Miller SO Tate 7:07.98 6:51.52 5:33.34 -
23 Caitlin Pistel FR Crestview 4:55.71 6:56.49 8:40.62 -
24 Megan Bastien JR Milton 8:09.72 6:58.56 6:08.34 -
25 Bailey Scott JR Pace 7:20.17 6:59.21 8:23.06 -
26 Maria Vargas-Castro SR Crestview 8:22.83 7:02.54 8:01.70 -
27 Kingsley Fanugao 7 Central (Milton) 8:28.94 7:07.68 7:50.45 -
28 Madison Vronka SR Escambia 7:47.95 7:21.46 5:44.34 -
29 Marion Clement SO Milton 7:01.28 7:48.08 7:48.08 -
  Amaya Mickle JR Escambia DNS DNS DNS   
  Emily Dyson FR Escambia DNS DNS DNS   
  Shelby Kent SO Northview DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Jaimee Tutton 7 Pensacola Christian 4:32.30 5:49.10 6
13 Alyssa Nunez FR Tate 5:21.51 6:32.08 -
15 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 5:48.24 6:35.72 -
16 Aniya Knight JR Pensacola 7:03.61 6:35.89 -
17 Dannika Kilgore SO Choctawhatchee 6:18.27 6:38.17 -
18 Abriana Mcmath FR Pace 8:35.04 6:39.25 -
19 Gretchen Dedolph SO Milton 7:52.70 6:40.59 -
22 Emmalei Miller SO Tate 5:04.53 6:51.52 -
23 Caitlin Pistel FR Crestview 9:01.44 6:56.49 -
24 Megan Bastien JR Milton 6:41.82 6:58.56 -
26 Maria Vargas-Castro SR Crestview 5:38.04 7:02.54 -
27 Kingsley Fanugao 7 Central (Milton) 7:46.18 7:07.68 -
28 Madison Vronka SR Escambia 7:03.81 7:21.46 -
29 Marion Clement SO Milton 8:53.62 7:48.08 -
  Shelby Kent SO Northview DNS DNS   
  Emily Dyson FR Escambia DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 5:36.94 5:43.81 7:16.64 10
2 Brylie Kilgore SO Choctawhatchee 5:34.46 5:44.80 6:43.42 8
4 Andrea Moorer JR Central (Milton) 7:32.06 5:53.17 5:35.52 5
5 Lily-ana Campbell SO Navarre 4:44.54 6:04.79 5:10.08 4
6 Mira Helms SR Gulf Breeze 7:26.68 6:06.13 6:09.80 3
7 Elizabeth Segars   Niceville 7:17.85 6:11.06 7:47.54 2
8 Dylainie Charlery JR Tate 7:47.77 6:14.21 5:44.28 1
9 Aiden Beaty SO Crestview 4:53.29 6:16.01 4:26.97 -
10 Ashley Granse JR Gulf Breeze 7:43.89 6:23.38 6:23.38 -
11 Kendall Helms SR Gulf Breeze 6:14.23 6:25.80 4:33.92 -
12 Rosiline Knoblock JR Pine Forest 5:50.94 6:29.93 6:14.34 -
14 Kada Beihl SO Navarre 4:55.40 6:33.86 8:20.21 -
20 Talyah Jones SR Navarre 4:49.80 6:42.50 7:58.98 -
21 Savannah Braswell JR Pensacola 8:10.34 6:48.61 6:28.18 -
25 Bailey Scott JR Pace 8:27.25 6:59.21 5:18.60 -
  Amaya Mickle JR Escambia DNS DNS DNS