April 2- 3, 2021
|
UT-Arlington - Maverick Stadium - Arlington, TX
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA DI NAIA A NAIA B

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Sasha Wells SR-4 Oral Roberts 8.63 10.26 11.66 15.16 4.8
2 Samantha Gonzalez   Team Dabbs 13.15 10.69 11.74 8.46 4.8
3 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 8.83 8.48 11.77 11.42 4.8
4 Kailah Gilmore FR-1 Fort Scott CC 8.32 8.56 11.88 13.19 3.5
5 Kali Flowers FR-1 Allen CC 12.89 12.41 11.93 14.92 4.8
6 Jasmine McQuirter SR-4 Tarleton State 10.91 14.62 11.98 8.63 3.5
7 Victoria Neville SR-4 Oral Roberts 14.42 10.93 12.01 12.73 4.8
8 Taylor Blackshire SR-4 North Texas 15.50 10.78 12.11 14.66 4.8
9 Dawnnae Chatman JR-3 Oklahoma Baptist 8.99 14.45 12.14 12.27 4.8
10 Glenquioa Hardy SO-2 North Texas 14.96 13.24 12.26 8.95 2.3
11 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 13.91 12.56 12.31 10.34 3.5
12 Judith Bediako FR-1 Oral Roberts 8.77 11.49 12.35 15.81 3.5
13 Cortlyn Crawford FR-1 Fort Scott CC 15.71 14.11 12.37 12.87 2.3
14 Ariel Price FR-1 UT-Arlington 16.01 10.30 12.41 12.79 2.3
15 ALYSA HENDERSON SO-2 Texas Wesleyan 15.97 15.09 12.47 14.47 2.3
16 Rachel Booker FR-1 Fort Scott CC 13.05 16.31 12.54 9.41 2.3
17 Irene Branch FR-1 Fort Scott CC 15.85 13.70 12.68 13.83 2.3
18 Kailson Brinson FR-1 Tarleton State 11.69 14.23 12.70 13.47 2.3
19 Sadavia Mosley-Porter FR-1 UT-Arlington 16.44 14.51 12.84 11.05 3.5
20 Sherine Van Der Westhuizen SR-4 Oklahoma Baptist 13.24 16.25 13.10 10.22 3.5
Women's 100 Meters Section 1
W: 4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sasha Wells SR-4 Oral Roberts 15.16 12.13 15.16 15.16 8.40 11.66 14.58
2 Samantha Gonzalez   Team Dabbs 14.21 13.15 15.27 14.09 9.51 11.74 13.62
3 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 15.19 11.19 13.54 9.54 8.71 11.77 9.89
5 Kali Flowers FR-1 Allen CC 10.14 8.83 12.17 13.37 11.10 11.93 14.20
7 Victoria Neville SR-4 Oral Roberts 12.13 13.70 13.58 13.46 10.45 12.01 14.18
8 Taylor Blackshire SR-4 North Texas 11.99 11.15 15.38 13.33 14.54 12.11 10.78
9 Dawnnae Chatman JR-3 Oklahoma Baptist 10.93 9.11 13.48 9.84 14.21 12.14 14.45
Women's 100 Meters Section 2
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Kailah Gilmore FR-1 Fort Scott CC 8.91 9.03 11.88 13.78 11.88
6 Jasmine McQuirter SR-4 Tarleton State 13.42 9.11 15.58 15.34 11.98
11 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 15.15 13.05 15.15 14.90 12.31
12 Judith Bediako FR-1 Oral Roberts 10.38 10.75 9.14 11.86 12.35
19 Sadavia Mosley-Porter FR-1 UT-Arlington 11.69 15.80 9.38 16.18 12.84
20 Sherine Van Der Westhuizen SR-4 Oklahoma Baptist 10.09 11.01 13.76 17.03 13.10
Women's 100 Meters Section 3
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Glenquioa Hardy SO-2 North Texas 12.51 15.70 12.26 13.00 12.14 12.14 13.98
13 Cortlyn Crawford FR-1 Fort Scott CC 15.22 14.60 12.37 8.66 10.27 13.24 14.85
14 Ariel Price FR-1 UT-Arlington 10.55 12.79 12.41 15.27 11.79 10.06 9.31
15 ALYSA HENDERSON SO-2 Texas Wesleyan 10.98 11.98 12.47 14.72 10.73 15.22 8.98
16 Rachel Booker FR-1 Fort Scott CC 15.05 10.79 12.54 10.29 10.04 13.67 11.16
17 Irene Branch FR-1 Fort Scott CC 13.83 13.19 12.68 13.19 10.02 13.57 13.32
18 Kailson Brinson FR-1 Tarleton State 14.74 12.07 12.70 14.23 11.05 15.62 10.16

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Samantha Gonzalez   Team Dabbs 23.67 3.1
2 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 24.00 3.1
3 Erica Cormier-Jordan JR-3 UT-Arlington 24.13 3.1
4 Victoria Neville SR-4 Oral Roberts 24.89 3.1
5 Nyla Barlow FR-1 Tarleton State 24.94 3.7
6 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 24.98 3.7
7 Hanna Dudley FR-1 Tarleton State 25.05 3.1
8 Dawnnae Chatman JR-3 Oklahoma Baptist 25.06 3.7
9 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 25.22 3.7
10 Vanessa Ugorji SO-2 UT-Arlington 25.23 3.1
11 Felicity Watkins FR-1 Allen CC 25.27 3.5
12 Krystal Igbo FR-1 UT-Arlington 25.42 2.8
13 Jordyn McCarden SO-2 UT-Arlington 25.54 2.8
14 Summer Croxton FR-1 Tarleton State 25.57 2.8
15 Danielle Thomas FR-1 Tarleton State 25.72 2.2
16 Tizhane Brooks JR-3 Oklahoma Baptist 25.77 3.5
17 Reagan Gallagher FR-1 Tarleton State 25.80 3.7
18 Taylor Blackshire SR-4 North Texas 25.81 3.1
19 Ariel Price FR-1 UT-Arlington 25.83 3.5
20 Rachel Booker FR-1 Fort Scott CC 26.07 3.5
21 Kailah Gilmore FR-1 Fort Scott CC 26.10 3.7
22 Tynecia Singletary FR-1 UT-Arlington 26.12 3.5
23 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 26.24 3.7
24 Sadavia Mosley-Porter FR-1 UT-Arlington 26.32 3.5
25 ALYSA HENDERSON SO-2 Texas Wesleyan 26.50 2.2
26 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 26.82 2.8
27 Drew Williams SO-2 North Texas 27.16 2.2
28 Sherine Van Der Westhuizen SR-4 Oklahoma Baptist 27.26 2.8
29 Lightsey Puryear FR-1 Tarleton State 27.87 2.2
30 Annie Stevenson SO-2 Tarleton State 28.11 3.5
31 Jill Johnson JR-3 Tarleton State 30.70 2.2
  Kali Flowers FR-1 Allen CC DNF -
Women's 200 Meters Section 1
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Samantha Gonzalez   Team Dabbs 20.36 23.67
2 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 25.68 24.00
3 Erica Cormier-Jordan JR-3 UT-Arlington 29.20 24.13
4 Victoria Neville SR-4 Oral Roberts 19.92 24.89
7 Hanna Dudley FR-1 Tarleton State 30.31 25.05
10 Vanessa Ugorji SO-2 UT-Arlington 19.68 25.23
18 Taylor Blackshire SR-4 North Texas 18.07 25.81
Women's 200 Meters Section 2
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Nyla Barlow FR-1 Tarleton State 22.95 27.44 24.94 20.21
6 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 20.24 25.73 24.98 31.73
8 Dawnnae Chatman JR-3 Oklahoma Baptist 26.32 19.30 25.06 30.08
9 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 23.21 24.22 25.22 27.75
17 Reagan Gallagher FR-1 Tarleton State 24.77 31.22 25.80 30.19
21 Kailah Gilmore FR-1 Fort Scott CC 24.28 27.67 26.10 27.15
23 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 21.52 25.72 26.24 23.10
Women's 200 Meters Section 3
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Krystal Igbo FR-1 UT-Arlington 25.42 31.78
13 Jordyn McCarden SO-2 UT-Arlington 25.54 18.65
14 Summer Croxton FR-1 Tarleton State 25.57 20.20
26 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 26.82 22.26
28 Sherine Van Der Westhuizen SR-4 Oklahoma Baptist 27.26 22.90
  Kali Flowers FR-1 Allen CC DNF DNF
Women's 200 Meters Section 4
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Felicity Watkins FR-1 Allen CC 25.27 27.30 29.32 25.53
16 Tizhane Brooks JR-3 Oklahoma Baptist 25.77 25.26 25.52 25.77
19 Ariel Price FR-1 UT-Arlington 25.83 18.86 31.00 31.52
20 Rachel Booker FR-1 Fort Scott CC 26.07 31.55 26.86 18.51
22 Tynecia Singletary FR-1 UT-Arlington 26.12 33.96 18.81 21.68
24 Sadavia Mosley-Porter FR-1 UT-Arlington 26.32 33.17 24.74 33.17
30 Annie Stevenson SO-2 Tarleton State 28.11 31.77 32.89 24.46
Women's 200 Meters Section 5
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Danielle Thomas FR-1 Tarleton State 25.72
25 ALYSA HENDERSON SO-2 Texas Wesleyan 26.50
27 Drew Williams SO-2 North Texas 27.16
29 Lightsey Puryear FR-1 Tarleton State 27.87
31 Jill Johnson JR-3 Tarleton State 30.70

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Cormier-Jordan JR-3 UT-Arlington 56.21 1:05.21 47.78 1:11.95 1:05.77 51.72 55.65
2 Taylor James JR-3 Oklahoma Baptist 57.29 1:06.46 1:06.46 1:13.91 55.00 55.00 1:03.60
3 Vanessa Ugorji SO-2 UT-Arlington 57.47 50.00 54.60 59.20 1:02.07 58.62 49.43
4 Tizhane Brooks JR-3 Oklahoma Baptist 57.78 1:08.18 52.58 57.78 1:04.14 40.45 42.18
5 Macy BURNHAM FR-1 North Texas 58.78 1:03.49 1:10.54 52.32 41.15 1:16.42 1:12.89
6 Anayah Copeland FR-1 Tarleton State 58.80 41.16 1:14.68 1:00.57 1:13.50 41.75 1:01.74
7 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 59.34 51.04 42.73 51.04 1:11.81 57.56 1:05.87
8 Felicity Watkins FR-1 Allen CC 59.52 1:06.67 45.24 1:15.00 1:00.71 58.93 53.57
9 Jordyn McCarden SO-2 UT-Arlington 59.74 43.02 1:17.07 50.19 1:02.73 1:05.12 1:11.69
10 Adeline O'Connor SO-2 Oklahoma Baptist 1:00.58 1:03.01 53.31 50.29 51.50 1:08.46 56.95
11 Danielle Thomas FR-1 Tarleton State 1:01.45 1:18.66 54.08 53.47 55.92 52.85 52.85
12 Jada Sneed SO-2 Fort Scott CC 1:01.60 1:20.08 1:15.16 1:10.84 1:13.92 56.68 1:00.37
13 Lightsey Puryear FR-1 Tarleton State 1:03.73 1:08.83 47.16 1:16.48 1:22.85 1:17.75 1:00.55
14 Annie Stevenson SO-2 Tarleton State 1:03.77 59.31 52.30 1:01.86 59.31 1:11.43 1:22.27
15 Nikki Victorious FR-1 Oral Roberts 1:05.64 48.58 1:08.27 1:22.71 53.17 1:14.83 48.58
  Tay'Maro Powell FR-1 Oral Roberts FS FS FS FS FS FS FS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Erica Cormier-Jordan JR-3 UT-Arlington 56.21 1:02.96 56.78 48.91
2 Taylor James JR-3 Oklahoma Baptist 57.29 1:00.73 1:11.62 41.83
3 Vanessa Ugorji SO-2 UT-Arlington 57.47 1:03.22 56.90 1:03.80
4 Tizhane Brooks JR-3 Oklahoma Baptist 57.78 1:00.67 45.07 42.76
6 Anayah Copeland FR-1 Tarleton State 58.80 44.10 42.34 1:10.56
7 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 59.34 1:02.90 50.44 1:08.84
9 Jordyn McCarden SO-2 UT-Arlington 59.74 1:02.13 46.00 1:05.72
10 Adeline O'Connor SO-2 Oklahoma Baptist 1:00.58 1:17.55 49.68 46.04
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Macy BURNHAM FR-1 North Texas 58.78 45.85
11 Danielle Thomas FR-1 Tarleton State 1:01.45 1:06.37
12 Jada Sneed SO-2 Fort Scott CC 1:01.60 1:10.23
  Tay'Maro Powell FR-1 Oral Roberts FS FS
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Felicity Watkins FR-1 Allen CC 55.36 59.52 48.81 1:01.90 59.52 1:04.29
13 Lightsey Puryear FR-1 Tarleton State 59.27 44.62 49.08 55.45 1:03.73 44.62
14 Annie Stevenson SO-2 Tarleton State 1:12.06 1:07.60 56.76 50.38 1:03.77 46.56
15 Nikki Victorious FR-1 Oral Roberts 1:01.71 1:22.05 50.55 1:23.37 1:05.64 54.49

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Laurynn Hogan SO-2 North Texas 2:45.62 2:16.87 2:36.04 1:54.97
2 Kayla McGruder SO-2 Oklahoma Baptist 2:47.10 2:16.96 2:36.14 1:57.79
3 Emma Downing JR-3 Oklahoma Baptist 2:17.87 2:17.87 2:13.74 1:51.68
4 Tesa Potter SR-4 Oklahoma Baptist 1:39.34 2:17.96 2:33.14 2:05.55
5 Liah Collins SO-2 North Texas 2:15.07 2:19.24 2:09.50 2:41.52
6 Jenna Brazeal FR-1 Tarleton State 2:41.56 2:20.48 1:52.39 2:27.51
7 Allison Derry SR-4 Oklahoma Baptist 2:28.34 2:21.27 2:15.62 2:25.51
8 Alissa King FR-1 Tarleton State 2:18.90 2:24.68 3:03.75 2:20.34
9 VERONICA MORENO FR-1 Texas Wesleyan 1:54.95 2:25.50 2:37.14 2:15.32
10 Alexa Granderson JR-3 Oral Roberts 2:33.96 2:26.62 2:20.76 2:55.95
11 Angelica Bernal FR-1 Fort Scott CC 2:17.86 2:26.66 2:06.13 1:45.60
12 Caitlin Mertz JR-3 Oklahoma Baptist 2:00.76 2:27.26 2:43.46 2:14.01
13 Madolyn Palodichuk SR-4 Oral Roberts 1:54.26 2:30.34 2:19.82 2:33.35
14 Alisha Doris FR-1 Fort Scott CC 3:07.21 2:33.45 1:47.42 3:11.82
15 Adeline O'Connor SO-2 Oklahoma Baptist 2:55.69 2:34.11 2:06.37 3:20.35
16 Johnnie Wilkinson JR-3 Tarleton State 1:49.60 2:34.36 2:23.56 3:11.41
17 Sam Konen SO-2 North Texas 3:11.28 2:42.10 3:22.63 3:11.28
18 SAPIDA ABBASI FR-1 Texas Wesleyan 2:21.15 2:44.12 3:28.44 3:20.23
19 Eva Miranda FR-1 Fort Scott CC 3:20.42 2:45.63 2:25.76 2:05.88
20 RAQUEL RAMOS SO-2 Texas Wesleyan 2:20.48 2:57.82 2:29.37 3:04.94
21 CRISTAL SANCHEZ SO-2 Texas Wesleyan 2:23.61 3:04.11 2:30.97 2:21.77
  Mikayla Koester JR-3 UT-Arlington DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Laurynn Hogan SO-2 North Texas 2:16.87 2:41.51 2:30.56 2:56.57 2:30.56 2:27.82 2:14.14
2 Kayla McGruder SO-2 Oklahoma Baptist 2:16.96 2:03.27 1:53.68 1:55.05 2:23.81 2:38.88 2:03.27
4 Tesa Potter SR-4 Oklahoma Baptist 2:17.96 2:08.31 2:20.72 2:44.18 1:48.99 2:44.18 1:54.51
5 Liah Collins SO-2 North Texas 2:19.24 2:59.62 1:59.75 2:16.46 3:01.02 2:41.52 1:44.43
6 Jenna Brazeal FR-1 Tarleton State 2:20.48 2:24.70 2:17.67 2:20.48 2:57.01 1:53.79 1:52.39
7 Allison Derry SR-4 Oklahoma Baptist 2:21.27 2:46.70 1:58.67 2:21.27 1:48.78 2:31.16 2:59.42
8 Alissa King FR-1 Tarleton State 2:24.68 2:43.49 3:08.09 2:20.34 2:40.60 2:33.36 1:51.41
10 Alexa Granderson JR-3 Oral Roberts 2:26.62 2:38.35 2:01.70 2:25.16 2:55.95 2:29.56 2:42.75
13 Madolyn Palodichuk SR-4 Oral Roberts 2:30.34 2:43.87 3:13.94 2:36.36 2:09.30 2:15.31 2:24.33
15 Adeline O'Connor SO-2 Oklahoma Baptist 2:34.11 1:47.88 3:15.72 2:15.62 2:06.37 2:54.15 1:47.88
18 SAPIDA ABBASI FR-1 Texas Wesleyan 2:44.12 2:37.56 2:11.30 3:13.67 1:58.17 1:54.89 3:03.82
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Emma Downing JR-3 Oklahoma Baptist 2:16.50 2:02.71 2:56.48 2:17.87
9 VERONICA MORENO FR-1 Texas Wesleyan 2:10.95 2:22.59 2:10.95 2:25.50
11 Angelica Bernal FR-1 Fort Scott CC 2:19.33 2:17.86 2:50.13 2:26.66
12 Caitlin Mertz JR-3 Oklahoma Baptist 2:25.79 1:43.09 1:53.39 2:27.26
14 Alisha Doris FR-1 Fort Scott CC 1:47.42 2:07.37 2:33.45 2:33.45
16 Johnnie Wilkinson JR-3 Tarleton State 1:49.60 1:51.14 2:37.45 2:34.36
17 Sam Konen SO-2 North Texas 2:38.86 3:22.63 2:08.06 2:42.10
19 Eva Miranda FR-1 Fort Scott CC 2:25.76 2:10.85 3:20.42 2:45.63
20 RAQUEL RAMOS SO-2 Texas Wesleyan 2:16.93 3:38.72 3:17.38 2:57.82
21 CRISTAL SANCHEZ SO-2 Texas Wesleyan 2:23.61 2:30.97 3:13.32 3:04.11
  Mikayla Koester JR-3 UT-Arlington DNF DNF DNF DNF

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Madeleine Rowe JR-3 UT-Arlington 4:35.30 4:18.62 4:38.08
2 Emma Downing JR-3 Oklahoma Baptist 4:08.40 3:57.24 4:39.10
3 Mathilde Ruud FR-1 UT-Arlington 3:44.00 4:49.21 4:43.54
4 Allison Derry SR-4 Oklahoma Baptist 5:08.05 6:10.80 4:45.23
5 Erika Barrett SO-2 North Texas 6:16.45 4:06.14 4:49.57
6 Daisy Kibet JR-3 Oral Roberts 3:41.57 5:13.15 4:55.42
7 Imani Williams JR-3 Tarleton State 5:37.64 5:07.76 4:58.79
8 VERONICA MORENO FR-1 Texas Wesleyan 5:08.95 5:44.95 4:59.95
9 Audrey Springer SR-4 North Texas 6:17.12 5:56.00 5:01.69
10 Johnnie Wilkinson JR-3 Tarleton State 3:56.69 3:59.77 5:07.39
11 Sharon Jepkemoi JR-3 Oral Roberts 5:56.64 5:16.33 5:10.12
12 Jaden Reid SO-2 North Texas 4:02.90 5:20.75 5:11.40
13 Olivia Lynch FR-1 Oklahoma Baptist 6:14.79 4:44.22 5:12.32
14 Kaleigh Ellis FR-1 Tarleton State 5:29.68 6:50.48 5:23.21
15 Caitlin Mertz JR-3 Oklahoma Baptist 5:21.45 4:48.98 5:24.69
16 Arianna Gonzales SO-2 North Texas 3:52.56 5:37.38 5:27.55
17 Eva Miranda FR-1 Fort Scott CC 4:08.08 7:03.39 5:30.77
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Madeleine Rowe JR-3 UT-Arlington 4:51.99 4:38.08 3:23.00 3:25.78
2 Emma Downing JR-3 Oklahoma Baptist 5:43.30 4:39.10 5:54.46 3:46.08
3 Mathilde Ruud FR-1 UT-Arlington 3:38.33 4:43.54 5:57.26 4:18.03
4 Allison Derry SR-4 Oklahoma Baptist 5:19.46 4:45.23 3:28.22 3:33.93
5 Erika Barrett SO-2 North Texas 4:17.72 4:49.57 5:50.38 4:55.37
6 Daisy Kibet JR-3 Oral Roberts 5:48.60 4:55.42 4:28.84 4:17.02
7 Imani Williams JR-3 Tarleton State 6:07.52 4:58.79 6:07.52 6:04.53
9 Audrey Springer SR-4 North Texas 3:40.24 5:01.69 4:31.53 4:01.36
16 Arianna Gonzales SO-2 North Texas 5:57.03 5:27.55 6:19.96 4:25.32
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 VERONICA MORENO FR-1 Texas Wesleyan 5:32.95 3:53.97 4:29.96 5:23.95 6:20.94 4:56.95 4:59.95
10 Johnnie Wilkinson JR-3 Tarleton State 4:33.58 3:56.69 3:56.69 4:39.73 4:08.99 5:07.39 5:07.39
11 Sharon Jepkemoi JR-3 Oral Roberts 5:13.23 3:37.09 6:21.45 5:19.43 6:05.95 4:17.40 5:10.12
12 Jaden Reid SO-2 North Texas 4:40.26 4:27.81 4:02.90 5:17.63 5:42.54 3:59.78 5:11.40
13 Olivia Lynch FR-1 Oklahoma Baptist 4:47.34 5:24.82 3:48.00 3:38.63 4:34.85 5:31.06 5:12.32
14 Kaleigh Ellis FR-1 Tarleton State 6:05.23 3:59.18 4:47.66 6:56.94 4:21.80 6:24.62 5:23.21
15 Caitlin Mertz JR-3 Oklahoma Baptist 4:58.72 6:06.90 4:06.77 3:53.78 5:34.43 4:10.02 5:24.69
17 Eva Miranda FR-1 Fort Scott CC 4:34.54 5:07.62 6:27.00 5:24.16 7:03.39 6:00.54 5:30.77

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Valeria Diaz-Gonzales SO-2 UT-Arlington 18:00.70 17:28.28 21:47.65 14:56.99 19:48.77 18:00.70
2 MELISSA GONZALES JR-3 Texas Wesleyan 18:21.70 22:13.06 23:41.20 14:52.38 19:16.79 23:52.21
3 Amaris Chavez SO-2 North Texas 18:36.52 21:35.17 14:53.22 20:28.18 16:56.04 18:36.52
4 Gwyneth Garcia SR-4 North Texas 18:37.60 23:50.53 20:40.54 20:51.72 17:41.72 21:47.60
5 Katie Booth SO-2 North Texas 18:54.22 22:29.73 20:36.30 15:30.06 23:15.09 14:22.01
6 Madelyn Taylor SO-2 North Texas 19:09.21 17:37.28 18:11.75 16:05.34 24:30.99 17:37.28
7 Kaleigh Ellis FR-1 Tarleton State 20:23.49 17:56.68 22:50.31 26:18.31 16:31.03 19:46.79
  Imani Williams JR-3 Tarleton State DNF DNF DNF DNF DNF DNF

Women's 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Gabrielle Gibson JR-3 Oral Roberts 13.69 14.38 16.84 14.10 15.34 16.84 16.57 2.1
2 Allison Halverson   Unattached 13.79 16.55 11.86 15.72 13.66 16.28 16.14 2.1
3 Lyric CHOICE SR-4 North Texas 13.85 13.44 13.44 9.70 9.84 11.78 14.69 2.1
4 Indea Cartwright FR-1 Oral Roberts 13.90 10.85 12.79 11.96 14.32 10.57 14.88 2.1
5 Krystal Igbo FR-1 UT-Arlington 14.35 17.22 16.08 10.48 17.51 12.49 14.64 2.0
6 Monica Johnson JR-3 North Texas 14.39 12.38 15.98 14.11 18.42 16.26 12.09 2.1
7 Drew Williams SO-2 North Texas 14.62 12.14 14.62 14.48 10.53 11.26 18.13 2.0
8 Alyssa Hernandez JR-3 UT-Arlington 14.64 15.82 15.52 18.60 15.38 18.89 15.67 2.1
9 Jade Bontke SO-2 UT-Arlington 14.81 15.85 16.59 16.89 16.59 17.63 12.89 2.0
10 Tahlor Brown SO-2 Oklahoma Baptist 14.97 11.83 16.17 11.98 12.73 16.17 12.43 2.0
11 Mary McKey FR-1 Oklahoma Baptist 15.41 19.27 18.03 14.49 17.26 14.34 16.49 2.0
12 Elisabeth Jones SO-2 Oklahoma Baptist 15.45 14.37 11.59 19.63 19.32 14.84 11.59 2.0
13 Octavia Young FR-1 Fort Scott CC 16.32 14.20 14.86 19.91 21.22 14.04 18.28 3.5
14 Jazmine Simmons FR-1 Fort Scott CC 16.40 17.55 21.00 13.62 15.26 19.52 13.94 3.5
15 Jill Johnson JR-3 Tarleton State 16.76 12.41 19.61 13.24 19.45 12.41 12.91 3.5
16 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 17.02 20.09 15.32 20.77 14.81 17.88 13.28 3.5
17 Kentayshija Pruitt FR-1 Fort Scott CC 18.13 18.68 18.86 21.03 16.14 22.30 16.14 3.5
  Isabella Lotz SR-4 Oklahoma Baptist DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Sasha Wells SR-4 Oral Roberts DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 100 Hurdles Section 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabrielle Gibson JR-3 Oral Roberts 13.69
2 Allison Halverson   Unattached 13.79
3 Lyric CHOICE SR-4 North Texas 13.85
4 Indea Cartwright FR-1 Oral Roberts 13.90
6 Monica Johnson JR-3 North Texas 14.39
8 Alyssa Hernandez JR-3 UT-Arlington 14.64
  Sasha Wells SR-4 Oral Roberts DNF
Women's 100 Hurdles Section 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Krystal Igbo FR-1 UT-Arlington 14.35
7 Drew Williams SO-2 North Texas 14.62
9 Jade Bontke SO-2 UT-Arlington 14.81
10 Tahlor Brown SO-2 Oklahoma Baptist 14.97
11 Mary McKey FR-1 Oklahoma Baptist 15.41
12 Elisabeth Jones SO-2 Oklahoma Baptist 15.45
  Isabella Lotz SR-4 Oklahoma Baptist DNF
Women's 100 Hurdles Section 3
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Octavia Young FR-1 Fort Scott CC 21.06 15.51 16.32 15.18
14 Jazmine Simmons FR-1 Fort Scott CC 20.67 18.37 16.40 21.16
15 Jill Johnson JR-3 Tarleton State 14.92 19.11 16.76 17.27
16 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 13.28 16.85 17.02 15.32
17 Kentayshija Pruitt FR-1 Fort Scott CC 21.94 21.22 18.13 17.41

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Melissa Gonzalez   Team Dabbs 57.04
2 Deonca Bookman   Team Dabbs 58.45
3 Sydni Willis   Team Dabbs 1:00.31
4 Shelby West SO-2 UT-Arlington 1:01.47
5 Mary McKey FR-1 Oklahoma Baptist 1:03.06
6 Gabrielle Gibson JR-3 Oral Roberts 1:05.35
7 Elisabeth Jones SO-2 Oklahoma Baptist 1:06.17
8 Tahlor Brown SO-2 Oklahoma Baptist 1:06.32
9 Kentayshija Pruitt FR-1 Fort Scott CC 1:06.51
10 Octavia Young FR-1 Fort Scott CC 1:09.85
11 Ashlynn Cash FR-1 Tarleton State 1:10.63
12 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 1:13.58
13 Jazmine Simmons FR-1 Fort Scott CC 1:20.59
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Melissa Gonzalez   Team Dabbs 1:09.02 57.04 50.20
2 Deonca Bookman   Team Dabbs 1:04.30 58.45 45.01
3 Sydni Willis   Team Dabbs 50.06 1:00.31 1:12.38
4 Shelby West SO-2 UT-Arlington 1:08.24 1:01.47 1:17.46
5 Mary McKey FR-1 Oklahoma Baptist 1:16.94 1:03.06 50.45
6 Gabrielle Gibson JR-3 Oral Roberts 51.63 1:05.35 51.63
8 Tahlor Brown SO-2 Oklahoma Baptist 1:26.22 1:06.32 48.42
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Elisabeth Jones SO-2 Oklahoma Baptist 1:19.41 1:06.17
9 Kentayshija Pruitt FR-1 Fort Scott CC 1:06.51 1:06.51
10 Octavia Young FR-1 Fort Scott CC 56.58 1:09.85
11 Ashlynn Cash FR-1 Tarleton State 1:14.87 1:10.63
12 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 1:09.91 1:13.58
13 Jazmine Simmons FR-1 Fort Scott CC 1:20.59 1:20.59

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Amaris Chavez SO-2 North Texas 12:05.11 11:21.61 10:38.10 13:03.12
2 Gwyneth Garcia SR-4 North Texas 12:05.14 15:06.43 9:40.12 13:24.91
3 Kayla McGruder SO-2 Oklahoma Baptist 12:19.25 8:52.26 9:29.23 10:13.58
4 Alexzandria Jaimz JR-3 Oklahoma Baptist 12:46.83 13:02.17 11:22.48 16:29.21

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME
1 Team Dabbs A Sydni Willis, Melissa Gonzalez, Deonca Bookman, Samantha Gonzalez 3:39.00 4:09.66
2 Oklahoma Baptist A Mary McKey, Tizhane Brooks, Adeline O'Connor, Taylor James 3:52.74 3:38.78
3 Tarleton State A Anayah Copeland, Nyla Barlow, Alissa King, Danielle Thomas 3:54.33 3:37.93
4 Oklahoma Baptist
(B>)
B Tahlor Brown, Candis Rodgers, Sherine Van Der Westhui, Dawnnae Chatman 4:03.68 3:56.37
5 Oral Roberts A Tay'Maro Powell, Indea Cartwright, Madolyn Palodichuk, Alexa Granderson 4:05.91 4:42.80
6 Tarleton State
(B>)
B Summer Croxton, Gentrye Munden, Jenna Brazeal, Lightsey Puryear 4:09.43 3:37.01
7 Fort Scott CC A Kentayshija Pruitt, Alisha Doris, Angelica Bernal, Octavia Young 4:12.80 3:39.94

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Gentrye Munden SO-2 Tarleton State 1.68m 1.31m 1.50m 1.97m 1.68m 5' 6"
  • 1.37
    ---
  • 1.42
    ---
  • 1.47
    ---
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.65
    O
  • 1.68
    O
  • 1.71
    XXX
2 Jade Bontke SO-2 UT-Arlington 1.88m 2.03m 1.85m 1.63m 1.65m 5' 5"
  • 1.37
    ---
  • 1.42
    ---
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.65
    O
  • 1.68
    XXX
3 Megan PALU JR-3 North Texas 1.96m 2.04m 1.59m 1.63m 1.57m 5' 1.75"
  • 1.37
    ---
  • 1.42
    ---
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XXX
4 Shalom Olotu FR-1 Oral Roberts 1.95m 1.41m 1.66m 1.77m 1.57m 5' 1.75"
  • 1.37
    ---
  • 1.42
    ---
  • 1.47
    ---
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXX
5 Adilyn Pehrson FR-1 UT-Arlington 1.09m 1.84m 1.09m 1.84m 1.47m 4' 9.75"
  • 1.37
    XO
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
6 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 1.19m 1.30m 1.23m 1.59m 1.37m 4' 6"
  • 1.37
    XO
  • 1.42
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Emily Julian SO-2 Oklahoma Baptist 3.65m 3.80m 3.18m 11' 11.75"
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    ---
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.65
    XXO
  • 3.75
    ---
  • 3.85
    ---
  • 4.01
    XXX
2 Abigail Kelly-Salo SO-2 UT-Arlington 3.50m 3.12m 2.77m 11' 5.75"
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    ---
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.65
    XXX
3 Kimberly Rushford SR-4 North Texas 3.50m 3.15m 3.32m 11' 5.75"
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    ---
  • 3.35
    XO
  • 3.50
    O
  • 3.65
    XXX
4 Makayla Ayres SR-4 Oral Roberts 3.35m 3.62m 4.25m 10' 11.75"
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    ---
  • 3.35
    O
  • 3.50
    XXX
5 Heather Ward   UT-Arlington 3.35m 4.12m 3.42m 10' 11.75"
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    XO
  • 3.35
    XXO
  • 3.50
    XXX
6 Chloe Smith FR-1 Tarleton State 3.05m 3.54m 3.05m 10' 0"
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    O
  • 3.20
    XXX
7 Payton Hufford FR-1 Oklahoma Baptist 2.90m 3.74m 3.60m 9' 6.25"
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    XXX
8 Shane Treadwell SR-4 Oral Roberts 2.90m 2.09m 3.31m 9' 6.25"
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXX
  Katie Carter SO-2 Oklahoma Baptist NH NH NH NH
  • 2.90
    ---
  • 3.05
    ---
  • 3.20
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Allison Halverson   Unattached 4.20m 5.92m 6.16m 4.14m 6.99m 19' 5.25"
  • 5.54 (+0.0)
  • 5.51 (+0.0)
  • FOUL  
  • 5.74 (0.5)
  • 5.92 (0.9)
  • PASS  
2 Juleen Lewis JR-3 UT-Arlington 6.68m 5.91m 6.74m 7.33m 4.49m 19' 4.75"
  • 5.67 (+0.0)
  • 5.56 (0.4)
  • 5.88 (1.7)
  • 5.53 (+0.0)
  • 5.74 (+0.0)
  • 5.91 (1.0)
3 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 6.74m 5.66m 6.51m 5.21m 5.15m 18' 7"
  • 5.18 (+0.0)
  • 5.41 (-1.1)
  • 5.33 (0.5)
  • 5.38 (0.8)
  • 5.66 (2.6)
  • FOUL  
4 Jade Bontke SO-2 UT-Arlington 7.16m 5.64m 5.13m 4.51m 5.75m 18' 6"
  • FOUL  
  • 5.37 (+0.0)
  • 5.39 (1.6)
  • 5.61 (0.1)
  • 5.64 (1.6)
  • 5.46 (2.1)
5 Shalom Olotu FR-1 Oral Roberts 5.19m 5.58m 4.35m 4.13m 5.91m 18' 3.75"
  • 5.24 (0.2)
  • FOUL  
  • 5.37 (0.9)
  • 5.42 (+0.0)
  • 5.58 (1.9)
  • FOUL  
6 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 5.82m 5.54m 4.71m 4.04m 5.65m 18' 2.25"
  • 5.12 (1.5)
  • 5.47 (1.4)
  • 5.28 (+0.0)
  • 5.51 (1.2)
  • 5.54 (1.1)
  • 5.05 (1.3)
7 Lakelle Kinteh SO-2 Oral Roberts 7.09m 5.54m 4.43m 5.26m 4.27m 18' 2.25"
  • 5.39 (+0.0)
  • 5.49 (+0.0)
  • 5.47 (0.7)
  • FOUL  
  • 5.54 (+0.0)
  • 5.26 (0.1)
8 Brianna Arline FR-1 Tarleton State 5.02m 5.40m 4.00m 5.45m 5.78m 17' 8.75"
  • 5.40 (0.9)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
9 Reagan Gallagher FR-1 Tarleton State 4.74m 5.33m 6.24m 4.64m 5.12m 17' 6"
  • 5.26 (1.0)
  • 5.33 (1.4)
  • FOUL  
  • 5.12 (0.1)
  • 5.23 (1.2)
  • 5.20 (+0.0)
10 Nakia Dunn FR-1 Tarleton State 5.58m 5.31m 5.10m 3.77m 5.84m 17' 5.25"
  • 5.31 (-0.9)
  • 5.28 (1.7)
  • FOUL  
11 Kailah Gilmore FR-1 Fort Scott CC 5.16m 5.21m 4.17m 5.21m 5.42m 17' 1.25"
  • 5.07 (1.0)
  • 5.21 (0.3)
  • 5.02 (0.2)
12 Chante Mathews JR-3 UT-Arlington 5.10m 5.20m 4.73m 4.00m 5.56m 17' 0.75"
  • FOUL  
  • 5.07 (0.2)
  • 5.20 (0.9)
13 Chloe Goodman FR-1 Tarleton State 5.22m 5.12m 5.99m 4.76m 5.84m 16' 9.75"
  • 5.12 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
14 Amaka Ezukanma FR-1 Oral Roberts 3.51m 4.81m 3.90m 3.99m 4.18m 15' 9.5"
  • FOUL  
  • 4.81 (-0.1)
  • 4.37 (+0.0)
15 Elisabeth Jones SO-2 Oklahoma Baptist 6.06m 4.77m 4.58m 6.01m 5.53m 15' 7.75"
  • 4.67 (+0.0)
  • 4.77 (0.3)
  • 4.68 (+0.0)
16 Sylvia Lambert FR-1 Oklahoma Baptist 5.04m 4.42m 4.11m 3.54m 4.99m 14' 6"
  • 4.42 (0.5)
  • 4.23 (0.1)
  • 4.40 (+0.0)

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Damazvia Dames FR-1 Fort Scott CC 12.49m 9.62m 12.12m 9.49m 13.61m 40' 11.75"
  • 11.69 (-0.3)
  • 12.03 (-0.7)
  • 12.02 (-1.0)
  • 11.89 (+0.0)
  • 12.09 (0.1)
  • 12.49 (-1.4)
2 Juleen Lewis JR-3 UT-Arlington 11.54m 10.85m 15.00m 8.19m 10.27m 37' 10.5"
  • 11.54 (-0.8)
  • 11.50 (0.2)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Amaka Ezukanma FR-1 Oral Roberts 11.24m 10.68m 7.98m 10.34m 11.35m 36' 10.5"
  • 11.24 (+0.0)
  • FOUL  
  • 10.94 (0.5)
  • 10.90 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Isabella Lotz SR-4 Oklahoma Baptist 11.05m 8.40m 9.95m 7.74m 8.95m 36' 3"
  • FOUL  
  • 10.43 (0.2)
  • 10.78 (-1.0)
  • 10.85 (+0.0)
  • FOUL  
  • 11.05 (0.1)
  Viviana Benitez FR-1 Tarleton State FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Jaleisa SHAFFER SR-4 North Texas 15.57m 11.37m 19.00m 16.82m 15.10m 11.52m 16.50m 51' 1"
  • 14.54  
  • 14.63  
  • 15.57  
  • 12.70  
  • 14.04  
  • 13.61  
2 Calyha Brown SO-2 UT-Arlington 13.82m 12.30m 10.37m 15.62m 17.00m 9.95m 17.14m 45' 4.25"
  • 13.41  
  • 13.82  
  • FOUL  
  • 13.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Brittany Poe SR-4 Oklahoma Baptist 12.86m 11.57m 13.12m 12.73m 9.77m 11.32m 15.69m 42' 2.25"
  • 12.37  
  • 12.60  
  • 12.86  
  • FOUL  
  • 12.34  
  • FOUL  
4 Mia Black FR-1 UT-Arlington 12.39m 12.02m 13.88m 9.17m 13.63m 9.91m 10.28m 40' 7.75"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.33  
  • 12.29  
  • FOUL  
  • 12.39  
5 Tori Ranco FR-1 UT-Arlington 12.29m 14.63m 15.36m 9.46m 10.94m 10.57m 8.85m 40' 4"
  • 10.91  
  • 11.59  
  • FOUL  
  • 12.29  
  • FOUL  
  • 11.77  
6 La'Troneitte Davis FR-1 Tarleton State 12.24m 12.73m 8.57m 8.81m 14.44m 14.44m 13.10m 40' 2"
  • FOUL  
  • 12.24  
  • FOUL  
  • 12.05  
  • 11.85  
  • 11.58  
7 LONDON LESLIE JR-3 Texas Wesleyan 11.12m 10.79m 8.01m 14.12m 12.01m 14.12m 10.68m 36' 5.75"
  • 10.88  
  • 11.12  
  • 10.84  
  • FOUL  
  • 10.57  
  • 10.25  
8 ALEXUS MARTIN SO-2 Texas Wesleyan 8.69m 10.60m 9.30m 8.69m 6.60m 8.69m 10.17m 28' 6.25"
  • 8.25  
  • 8.69  
  • 8.45  
  • 8.53  
  • 8.16  
  • 8.04  

Women's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Haley WALKER SR-4 North Texas 50.29m 165' 0"
  • 50.29  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 46.99  
  • FOUL  
  • 44.87  
2 Abigail Flores FR-1 UT-Arlington 47.06m 154' 5"
  • 47.06  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 46.39  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Jaleisa SHAFFER SR-4 North Texas 46.52m 152' 7"
  • 44.49  
  • 44.37  
  • 44.66  
  • 46.52  
  • 39.96  
  • 45.21  
4 Calyha Brown SO-2 UT-Arlington 45.87m 150' 6"
  • 44.40  
  • FOUL  
  • 45.87  
  • 44.17  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Brittany Poe SR-4 Oklahoma Baptist 39.43m 129' 4"
  • 38.53  
  • 39.43  
  • 36.91  
  • 35.48  
  • 38.17  
  • 38.71  
6 La'Troneitte Davis FR-1 Tarleton State 39.19m 128' 7"
  • FOUL  
  • 39.19  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Haley WALKER SR-4 North Texas 69.62m 59.37m 53.97m 177' 1"
  • 50.48  
  • 53.14  
  • 53.77  
  • 53.97  
  • 53.60  
  • 50.62  
2 Alexus Washington SR-4 UT-Arlington 45.82m 36.65m 48.23m 158' 3"
  • 45.42  
  • 48.23  
  • 48.01  
  • 47.71  
  • 48.10  
  • 47.11  
3 Abigail Flores FR-1 UT-Arlington 42.51m 34.01m 47.23m 154' 11"
  • FOUL  
  • 43.80  
  • 46.09  
  • 47.23  
  • FOUL  
  • 44.45  
4 Brittany Poe SR-4 Oklahoma Baptist 42.57m 53.77m 44.81m 147' 0"
  • 43.04  
  • 42.34  
  • FOUL  
  • 42.54  
  • 44.81  
  • FOUL  

Women's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Skyler GUILLOT SR-4 North Texas 41.98m 137' 9"
  • 41.84  
  • 41.01  
  • 38.24  
  • FOUL  
  • 41.98  
  • 40.92  
2 Marisa Fleck JR-3 UT-Arlington 40.38m 132' 6"
  • 37.24  
  • 35.75  
  • 38.44  
  • 35.95  
  • 37.29  
  • 40.38  
3 Sydney ROGERS JR-3 North Texas 38.64m 126' 9"
  • 37.01  
  • 36.52  
  • 31.45  
  • FOUL  
  • 38.42  
  • 38.64  
4 Jade Bontke SO-2 UT-Arlington 31.10m 102' 0"
  • 29.37  
  • 30.24  
  • 30.26  
  • 28.19  
  • 31.10  
  • 26.77