March 27, 2021
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NCCAA NJCAA DI NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jezelle Shaw   Unattached 2:19.56 1:48.86 2:40.50 3:01.43 2:19.56 2:19.56 2:13.98
2 Abbey Brennan SO-2 Taylor 2:54.59 1:54.53 2:09.90 1:54.53 2:51.80 2:19.67 1:39.17
3 AnnaMarie McKenzie SR-4 Indiana Wesleyan 1:51.81 2:00.30 2:17.29 2:11.63 2:03.14 2:21.53 1:54.64
4 Hannah Kenny SR-4 Hope 2:31.84 2:36.09 3:00.22 1:56.36 2:29.00 2:21.90 1:46.43
5 Angie Sanchez SO-2 Indiana Tech 2:48.48 2:34.21 2:24.21 2:39.92 1:58.51 2:22.78 2:51.34
6 Brooke Studnicki FR-1 Taylor 2:20.76 2:58.11 2:39.43 2:13.58 1:41.98 2:23.63 2:56.67
7 Annika Alderfer Fisher FR-1 Goshen 2:59.21 1:58.51 3:02.10 2:17.30 2:53.43 2:24.52 2:21.63
8 Morgan Farr SO-2 Indiana Wesleyan 2:16.51 1:54.49 2:25.32 2:37.06 2:50.27 2:26.78 2:22.38
9 Jenna Couwenhoven SO-2 Indiana Wesleyan 2:39.91 2:35.47 2:13.26 2:10.30 1:48.09 2:28.06 2:45.83
10 Jessica Duvall SR-4 Bethel (Ind.) 2:17.06 2:11.10 2:24.50 2:40.89 2:18.55 2:28.97 2:18.55
11 Heleyna Tucker SO-2 Hope 1:57.71 2:08.14 2:51.35 2:31.98 2:57.31 2:29.00 3:01.78
12 Aislyn Shannon FR-1 Davenport 2:23.67 3:14.55 2:50.61 2:38.63 2:37.14 2:29.65 2:19.18
13 Jessica Schamanek FR-1 Hope 2:04.67 2:25.70 2:21.19 2:10.68 2:49.73 2:30.20 2:24.20
14 Yailene Leon SO-2 Indianapolis 2:15.23 1:54.19 2:16.73 2:46.78 3:12.32 2:30.25 3:00.30
15 Rebecca Markham FR-1 Hope 2:54.47 2:10.85 2:09.35 2:55.97 2:55.97 2:30.40 2:52.96
16 Sienna Ruiter-Diaz FR-1 Calvin 3:06.32 2:58.75 2:42.09 2:11.79 1:50.58 2:31.48 2:13.31
17 Casey Lechner SO-2 Indiana Kokomo 2:57.32 1:59.73 1:52.15 2:05.79 2:20.95 2:31.55 2:08.82
18 Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan 2:07.68 2:07.68 3:03.92 2:48.72 2:13.76 2:32.00 2:30.48
19 Anna Mason SO-2 Hope 3:07.92 3:01.81 2:29.73 1:53.06 2:19.03 2:32.78 2:28.20
20 Kara Kline SO-2 Indiana Tech 3:08.42 2:57.69 2:39.31 2:11.74 2:23.99 2:33.18 2:28.59
21 Krista Boese SO-2 Indiana Tech 2:30.17 1:50.33 2:59.28 2:47.02 2:54.69 2:33.23 2:54.69
22 Makayla Collier SR-4 Goshen 3:05.53 2:24.13 2:24.13 2:31.80 3:11.67 2:33.33 3:19.33
23 Haley Wimmer SO-2 Bethel (Ind.) 3:09.58 3:12.67 2:24.89 2:00.23 3:14.21 2:34.13 1:55.60
24 Erin Kloostra JR-3 Hope 2:45.30 2:53.02 3:17.74 2:09.77 2:59.20 2:34.48 3:19.28
25 Naomi Ross Richer FR-1 Goshen 2:54.62 2:25.26 2:42.26 2:05.17 3:13.17 2:34.53 2:37.62
26 Taylor Ten Pas JR-3 Calvin 2:50.26 2:00.73 3:13.48 2:00.73 2:19.31 2:34.78 3:15.03
27 Haley Weesies FR-1 Calvin 3:18.15 3:04.22 1:54.56 2:33.26 3:07.31 2:34.80 2:19.32
28 Julia Wilson SR-4 Hope 2:04.07 2:36.63 2:52.14 2:28.88 2:55.24 2:35.08 3:15.40
29 Julia Davis SR-4 Indiana Wesleyan 2:34.21 2:41.99 2:23.30 2:17.07 3:19.38 2:35.76 2:12.40
30 Kathryn Selenko SO-2 Hope 3:12.74 2:47.67 3:03.34 2:05.36 2:32.00 2:36.70 2:25.74
31 Olivia Quillan FR-1 Hope 1:57.87 2:45.01 2:30.87 2:56.01 3:11.73 2:37.15 2:12.01
32 Katie Cole FR-1 Hope 3:02.06 2:28.82 2:12.98 2:27.23 2:24.07 2:38.31 2:46.23
33 Anna Haseley SO-2 Hope 2:59.36 2:59.36 2:40.31 2:18.09 1:51.11 2:38.72 2:18.09
34 Emily Unger SO-2 Hope 3:19.33 2:21.92 2:02.79 2:29.90 2:02.79 2:39.46 3:22.52
35 Diamond Taher SO-2 Bethel (Ind.) 2:21.84 2:58.91 2:41.18 2:50.85 3:27.93 2:41.18 2:41.18
36 Autumn Hancock SO-2 Davenport 2:46.19 2:47.82 2:15.24 3:22.04 2:10.35 2:42.93 2:59.23
37 April Chrisman SO-2 Indiana Kokomo 3:02.43 2:57.36 3:39.59 3:04.12 3:39.59 2:48.91 3:31.14
38 Miah Haviland FR-1 Lansing CC 3:40.29 3:40.29 2:38.16 2:47.57 3:53.47 3:08.28 3:27.11
  Aubrey Knop FR-1 Transylvania DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Emma Wabel SR-4 Hope DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nicole Prihoda SR-4 Hope DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jezelle Shaw   Unattached 2:01.42 2:19.56 2:27.94 2:29.33 1:50.26
2 Abbey Brennan SO-2 Taylor 1:41.96 2:19.67 2:44.81 1:43.36 2:01.52
3 AnnaMarie McKenzie SR-4 Indiana Wesleyan 2:28.61 2:21.53 2:10.21 2:48.42 2:35.69
4 Hannah Kenny SR-4 Hope 2:57.38 2:21.90 2:37.51 3:04.47 3:01.64
5 Angie Sanchez SO-2 Indiana Tech 1:52.80 2:22.78 2:39.92 2:57.05 3:01.33
6 Brooke Studnicki FR-1 Taylor 1:43.42 2:23.63 2:27.94 2:20.76 2:40.87
7 Annika Alderfer Fisher FR-1 Goshen 1:48.39 2:24.52 2:59.21 2:17.30 2:11.52
8 Morgan Farr SO-2 Indiana Wesleyan 2:37.06 2:26.78 1:51.56 2:32.66 3:07.88
9 Jenna Couwenhoven SO-2 Indiana Wesleyan 2:20.66 2:28.06 2:01.41 2:01.41 1:43.65
10 Jessica Duvall SR-4 Bethel (Ind.) 1:47.26 2:28.97 2:11.10 3:06.22 1:59.18
14 Yailene Leon SO-2 Indianapolis 2:36.26 2:30.25 2:18.23 3:00.30 2:36.26
27 Haley Weesies FR-1 Calvin 2:19.32 2:34.80 3:21.24 3:08.86 1:53.01
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Heleyna Tucker SO-2 Hope 1:48.77 2:29.00 2:36.45
12 Aislyn Shannon FR-1 Davenport 1:46.26 2:29.65 2:17.68
13 Jessica Schamanek FR-1 Hope 2:24.20 2:30.20 2:10.68
17 Casey Lechner SO-2 Indiana Kokomo 2:51.26 2:31.55 2:20.95
18 Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan 1:57.04 2:32.00 1:47.92
19 Anna Mason SO-2 Hope 1:50.01 2:32.78 1:56.12
20 Kara Kline SO-2 Indiana Tech 2:31.65 2:33.18 2:05.61
21 Krista Boese SO-2 Indiana Tech 2:50.09 2:33.23 3:19.20
24 Erin Kloostra JR-3 Hope 2:48.39 2:34.48 1:55.86
29 Julia Davis SR-4 Indiana Wesleyan 2:54.46 2:35.76 2:27.98
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
16 Sienna Ruiter-Diaz FR-1 Calvin 2:31.48 2:40.57 2:25.42 2:34.51 2:37.54
22 Makayla Collier SR-4 Goshen 2:33.33 2:04.20 2:47.13 2:01.13 2:54.80
23 Haley Wimmer SO-2 Bethel (Ind.) 2:34.13 3:00.34 2:12.56 1:58.68 1:52.52
25 Naomi Ross Richer FR-1 Goshen 2:34.53 3:06.99 3:00.80 1:54.36 3:17.80
26 Taylor Ten Pas JR-3 Calvin 2:34.78 1:49.90 1:56.09 2:40.98 2:28.59
28 Julia Wilson SR-4 Hope 2:35.08 3:18.51 3:15.40 2:16.47 3:10.75
30 Kathryn Selenko SO-2 Hope 2:36.70 2:39.84 2:36.70 3:06.48 2:38.27
31 Olivia Quillan FR-1 Hope 2:37.15 3:18.01 2:59.15 2:21.44 2:46.58
32 Katie Cole FR-1 Hope 2:38.31 2:19.32 1:53.99 2:22.48 2:09.82
34 Emily Unger SO-2 Hope 2:39.46 3:27.30 2:02.79 3:08.17 2:23.52
35 Diamond Taher SO-2 Bethel (Ind.) 2:41.18 2:17.01 2:25.07 3:21.48 2:00.89
36 Autumn Hancock SO-2 Davenport 2:42.93 2:33.16 2:00.57 2:23.38 2:31.53
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Rebecca Markham FR-1 Hope 2:39.43 2:21.38 2:30.40
33 Anna Haseley SO-2 Hope 2:56.18 2:49.83 2:38.72
37 April Chrisman SO-2 Indiana Kokomo 3:04.12 2:11.75 2:48.91
38 Miah Haviland FR-1 Lansing CC 2:19.33 3:27.11 3:08.28
  Nicole Prihoda SR-4 Hope DNS DNS DNS
  Emma Wabel SR-4 Hope DNS DNS DNS
  Aubrey Knop FR-1 Transylvania DNS DNS DNS