April 24, 2021
|
Huntington University - Huntington, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: HCAC NCCAA NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emma Wilson FR-1 Huntington 3:55.55 3:21.15 4:24.66 3:39.67
2 Lauren Johnson   Unattached 4:06.15 3:07.92 4:24.67 5:04.37
3 Aspen Dirr SR-4 Huntington 5:54.63 5:24.15 4:37.05 3:41.64
4 Hannah Wappes SR-4 Huntington 4:35.47 5:44.33 4:46.94 4:44.07
5 Elizabeth Moore SO-2 Grace 4:44.68 4:12.06 4:56.54 5:08.41
6 Saige Norris JR-3 Huntington 5:49.56 5:46.58 4:58.77 5:25.66
7 Anna Hulstedt FR-1 Grace 4:50.95 6:40.44 5:12.84 3:51.51
8 Ellie Wagoner JR-3 Grace 5:34.89 6:13.90 5:25.13 6:17.15
9 Kayla Hess FR-1 Mount St. Joseph 6:26.61 5:00.70 5:30.43 4:14.44
10 Hannah Morgan FR-1 Mount St. Joseph 6:45.14 5:15.48 5:32.08 4:12.38
11 Clara Burdette JR-3 St. Francis (Ind.) 4:55.65 4:31.59 5:43.78 6:45.66
12 Sarena Overbeek SO-2 Grace Christian 4:12.40 4:26.23 5:45.75 5:45.75
13 Lauren Craig JR-3 Huntington 4:55.34 7:14.33 5:47.46 7:17.80
14 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:02.14 5:41.25 5:48.21 4:03.75
15 Lauren Marsh FR-1 Huntington 6:06.64 7:33.94 5:49.18 6:59.02
16 Emily Salmons JR-3 Mount St. Joseph 4:23.91 7:33.92 5:51.87 5:58.91
17 Isabel Rocha SO-2 Calumet-St. Joseph 7:10.18 7:13.70 5:52.60 7:17.23
18 Emma St. Peters SO-2 Huntington 5:42.38 5:45.91 5:52.97 7:21.22
19 Carina Bolanos   UNAT-Calumet-St. Joseph 6:42.73 7:30.76 6:09.47 8:00.32
20 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 5:21.71 4:34.64 6:32.33 5:09.94
21 Emily Yeakley SR-4 Grace 6:33.52 5:10.88 6:33.52 5:54.17
22 Arianna Canales SR-4 Calumet-St. Joseph 5:09.86 6:05.47 6:37.25 6:57.12
23 Serena Perez-Takaya JR-3 St. Francis (Ind.) 4:59.07 7:48.82 6:44.15 5:31.41
  Heather Plastow JR-3 Grace DNS DNS DNS DNS
  Ciera Lee FR-1 Calumet-St. Joseph DNS DNS DNS DNS
  Jordan Anderson Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
  Lisa Cary Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emma Wilson FR-1 Huntington 4:40.54 4:24.66
2 Lauren Johnson   Unattached 4:53.79 4:24.67
3 Aspen Dirr SR-4 Huntington 4:23.20 4:37.05
4 Hannah Wappes SR-4 Huntington 4:06.77 4:46.94
5 Elizabeth Moore SO-2 Grace 5:29.16 4:56.54
6 Saige Norris JR-3 Huntington 5:01.76 4:58.77
7 Anna Hulstedt FR-1 Grace 6:12.28 5:12.84
8 Ellie Wagoner JR-3 Grace 6:26.91 5:25.13
10 Hannah Morgan FR-1 Mount St. Joseph 6:28.54 5:32.08
14 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:57.86 5:48.21
  Heather Plastow JR-3 Grace DNS DNS
  Jordan Anderson Senior Unattached DNS DNS
  Lisa Cary Senior Unattached DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Kayla Hess FR-1 Mount St. Joseph 5:30.43 6:00.17
11 Clara Burdette JR-3 St. Francis (Ind.) 5:43.78 5:12.84
12 Sarena Overbeek SO-2 Grace Christian 5:45.75 5:00.81
13 Lauren Craig JR-3 Huntington 5:47.46 4:41.45
15 Lauren Marsh FR-1 Huntington 5:49.18 4:28.87
16 Emily Salmons JR-3 Mount St. Joseph 5:51.87 5:55.39
17 Isabel Rocha SO-2 Calumet-St. Joseph 5:52.60 4:42.08
18 Emma St. Peters SO-2 Huntington 5:52.97 4:42.38
19 Carina Bolanos   UNAT-Calumet-St. Joseph 6:09.47 5:17.75
20 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 6:32.33 7:03.72
21 Emily Yeakley SR-4 Grace 6:33.52 5:42.37
22 Arianna Canales SR-4 Calumet-St. Joseph 6:37.25 6:33.28
23 Serena Perez-Takaya JR-3 St. Francis (Ind.) 6:44.15 7:36.69
  Ciera Lee FR-1 Calumet-St. Joseph DNS DNS