April 30-May 1, 2021
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov Peach Belt

Women's 100 Meters Finals

W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 12.10 10
2 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 12.31 8
3 Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke 12.34 6
4 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 12.44 5
5 Kassidy Harper JR-3 Clayton State 12.84 4
6 Abbie Crane JR-3 North Georgia 12.87 3
7 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 12.93 2
8 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 13.43 1

Women's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 11.97 11.85 2.4
2 Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke 12.06 9.41 2.1
3 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 12.07 12.19 2.4
4 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 12.34 15.43 2.1
5 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 12.44 11.70 2.1
6 Kassidy Harper JR-3 Clayton State 12.71 12.21 2.1
7 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 12.73 9.30 2.4
8 Abbie Crane JR-3 North Georgia 12.74 9.56 2.1
9 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 12.82 11.93 2.4
10 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 12.89 16.12 2.4
  Briannica Harris FR-1 Embry-Riddle DNS DNS -
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke 13.63 8.81 12.06 9.05 15.32
4 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 9.26 9.51 12.34 14.69 10.86
5 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 12.32 10.70 12.44 10.45 15.06
6 Kassidy Harper JR-3 Clayton State 12.59 9.92 12.71 9.28 10.43
8 Abbie Crane JR-3 North Georgia 14.53 9.56 12.74 14.02 12.23
  Briannica Harris FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 9.46 11.97 10.42 12.69
3 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 10.99 12.07 14.13 14.97
7 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 10.44 12.73 14.90 9.93
9 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 11.80 12.82 12.31 16.54
10 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 16.12 12.89 11.35 10.06

Women's 200 Meters Finals

W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 23.85 31.39 26.28 26.52 24.33 23.60 10
2 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 21.86 21.61 19.88 28.57 24.84 18.63 8
3 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 24.71 28.96 22.97 21.22 24.96 27.46 6
4 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 31.92 26.00 32.44 18.79 25.74 31.41 5
5 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 26.15 19.94 22.79 29.26 25.89 21.75 4
6 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 34.39 31.48 31.48 28.83 26.45 26.45 3
7 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 20.75 22.39 20.21 21.30 27.30 30.85 2
  Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 29.27 22.57 24.80
2 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 27.45 22.46 24.95
3 Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke 27.64 32.45 25.35
4 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 19.55 22.12 25.72
5 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 21.37 27.80 25.74
6 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 22.43 31.13 26.38
7 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 28.69 28.16 26.56
8 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 29.50 30.03 26.81
9 Brianna Sanders SO-2 UNC Pembroke 25.55 19.10 26.89
10 Semia Houston SR-4 Columbus St. 25.61 21.56 26.95
11 Aliyah Summers FR-1 Clayton State 29.70 19.71 27.00
12 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 27.55 28.09 27.01
13 Jayla Ferris SO-2 Augusta 24.62 24.35 27.05
14 Kassidy Harper JR-3 Clayton State 33.30 25.18 27.07
15 Abbie Crane JR-3 North Georgia 19.87 22.04 27.21
16 Cat Watry FR-1 North Georgia 32.79 24.66 28.02
17 Jaelyn Autman SO-2 Augusta 26.91 33.49 28.62
  Briannica Harris FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 22.96 25.20 24.95 24.21 30.44 30.44 28.95
3 Dy'Air McCormick JR-3 UNC Pembroke 18.51 22.31 25.35 20.79 31.69 32.71 25.10
8 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 24.94 20.65 26.81 31.10 26.81 29.23 34.05
10 Semia Houston SR-4 Columbus St. 35.04 22.37 26.95 30.19 34.77 25.34 26.95
11 Aliyah Summers FR-1 Clayton State 23.76 27.27 27.00 29.16 21.06 33.48 32.13
16 Cat Watry FR-1 North Georgia 26.34 22.14 28.02 21.30 22.42 27.18 25.22
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 29.52 20.34 24.80 21.83 25.05 18.11
6 Azariah Stewart FR-1 UNC Pembroke 29.55 23.22 26.38 19.00 20.05 18.47
9 Brianna Sanders SO-2 UNC Pembroke 26.89 24.47 26.89 20.71 26.63 32.00
12 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 32.69 28.36 27.01 32.96 25.12 29.99
14 Kassidy Harper JR-3 Clayton State 31.68 27.07 27.07 31.41 34.65 30.05
17 Jaelyn Autman SO-2 Augusta 28.62 23.76 28.62 34.92 24.33 24.04
  Briannica Harris FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Priscilla Ajala FR-1 Augusta 31.13 25.72 27.78
5 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 32.69 25.74 19.82
7 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 33.74 26.56 21.78
13 Jayla Ferris SO-2 Augusta 30.57 27.05 22.46
15 Abbie Crane JR-3 North Georgia 32.66 27.21 32.38

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 1:02.59 1:02.04 1:03.69 54.90 10
2 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 1:12.19 45.48 43.77 56.84 8
3 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 48.93 52.38 1:13.11 57.56 6
4 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 59.29 1:13.68 41.45 57.56 5
5 Leisha Jackson SO-2 UNC Pembroke 1:00.02 42.54 55.36 58.27 4
6 Aliyah Summers FR-1 Clayton State 51.74 1:05.42 1:04.83 59.47 3
7 Jayla Ferris SO-2 Augusta 54.90 1:05.26 50.02 1:00.99 2
8 Ny'Asia Green SO-2 Clayton State 56.25 1:08.89 1:03.84 1:03.20 1

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 1:05.13 1:04.56 57.13
2 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 1:10.76 44.45 58.48
3 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 1:05.09 55.71 58.64
4 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 59.33 48.17 58.74
5 Leisha Jackson SO-2 UNC Pembroke 55.27 1:10.73 59.43
6 Aliyah Summers FR-1 Clayton State 48.54 1:14.30 59.92
7 Jayla Ferris SO-2 Augusta 1:10.42 57.06 1:00.70
8 Ny'Asia Green SO-2 Clayton State 52.00 1:14.63 1:01.17
9 Sara Towers SR-4 Embry-Riddle 1:13.44 1:14.06 1:01.20
10 Semia Houston SR-4 Columbus St. 1:03.98 1:18.88 1:02.11
11 Skylar Ackerman SO-2 Augusta 1:03.52 1:19.40 1:06.16
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Ariyonna Jones FR-1 Clayton State 1:06.09 1:12.52 1:05.50 58.48
4 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 1:04.62 1:15.19 1:14.60 58.74
5 Leisha Jackson SO-2 UNC Pembroke 1:09.54 1:07.16 55.87 59.43
7 Jayla Ferris SO-2 Augusta 49.17 1:18.91 56.46 1:00.70
8 Ny'Asia Green SO-2 Clayton State 59.34 1:15.24 1:18.91 1:01.17
11 Skylar Ackerman SO-2 Augusta 49.62 49.62 49.62 1:06.16
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 57.13
3 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 58.64
6 Aliyah Summers FR-1 Clayton State 59.92
9 Sara Towers SR-4 Embry-Riddle 1:01.20
10 Semia Houston SR-4 Columbus St. 1:02.11

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erman Jepleting JR-3 UNC Pembroke 2:40.80 2:12.89 2:46.12 1:54.29 1:38.34 1:37.01 2:30.17 10
2 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 2:43.20 2:17.14 1:57.94 2:41.83 2:44.57 2:25.37 2:56.91 8
3 Na'ilah Allen SR-4 Clayton State 1:46.23 2:17.95 1:36.57 2:15.19 2:46.92 1:57.26 2:40.03 6
4 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 2:40.15 2:18.06 2:13.92 1:43.55 2:12.54 1:55.97 2:13.92 5
5 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 2:37.01 2:18.94 2:50.90 1:51.16 1:59.49 1:38.65 1:51.16 4
6 Claire Mills FR-1 North Georgia 2:18.40 2:19.79 1:49.04 2:50.55 2:36.57 2:18.40 2:01.62 3
7 Emery Ryan FR-1 North Georgia 2:33.29 2:20.63 2:02.35 2:03.76 3:02.82 2:36.10 2:19.23 2
8 Jaelen Alexander FR-1 Augusta 2:43.73 2:21.14 2:25.38 1:45.86 2:53.61 2:47.96 2:46.55 1
9 Imani Arnold JR-3 Columbus St. 1:58.54 2:22.82 2:02.83 1:49.98 2:17.11 2:39.96 2:39.96 -
10 Maria Persson FR-1 Embry-Riddle 2:56.47 2:23.47 2:06.26 3:05.08 3:02.21 1:49.04 2:03.39 -
11 Macey Voorhies JR-3 Columbus St. 2:02.22 2:23.78 2:18.03 2:53.98 2:10.84 2:03.65 2:30.97 -
12 Emily Marin FR-1 Columbus St. 2:24.10 2:24.10 1:46.64 2:12.58 2:38.51 1:56.73 2:34.19 -
13 Mariah Millsap JR-3 North Georgia 2:41.93 2:24.58 2:15.91 1:44.10 3:00.73 2:56.39 2:44.83 -
14 Haley Gilbert FR-1 Augusta 1:41.29 2:24.70 2:47.86 2:53.64 1:55.76 2:17.47 1:49.98 -
15 Sara Towers SR-4 Embry-Riddle 2:19.64 2:25.45 1:53.46 3:09.09 2:45.82 2:40.00 2:40.00 -
16 Sasha Knowles SO-2 Clayton State 1:46.89 2:26.42 2:03.00 2:38.14 3:05.96 2:26.42 2:33.74 -
17 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 1:48.84 2:27.07 2:13.84 2:56.49 2:12.37 2:19.72 2:00.60 -
18 Korey Dickerson FR-1 North Georgia 2:30.40 2:28.91 2:21.47 2:22.96 2:49.76 2:12.53 2:58.70 -
19 Corey Pethers SR-4 UNC Pembroke 3:12.51 2:29.23 2:05.36 2:36.70 2:59.08 2:27.74 3:02.06 -
20 Samantha Badami JR-3 UNC Pembroke 2:47.59 2:29.63 2:26.64 2:47.59 2:37.12 2:34.12 1:56.72 -
21 Brianna Sattinger JR-3 Columbus St. 2:25.26 2:29.75 2:53.71 2:04.30 2:41.73 3:07.19 3:01.20 -
22 Skylar Ackerman SO-2 Augusta 2:37.32 2:31.27 2:14.63 2:05.56 3:06.07 2:47.91 2:07.07 -
23 Nithya Chummar FR-1 Embry-Riddle 3:04.46 2:32.44 1:46.71 2:47.69 2:30.92 2:49.21 1:57.38 -
24 Ellyn Willse SR-4 Nova Southeastern 3:19.63 2:35.96 2:31.29 1:52.30 1:50.74 2:39.08 1:58.53 -
25 Tessa Grotzinger FR-1 Nova Southeastern 2:02.52 2:41.21 2:58.95 2:25.09 3:10.23 3:07.01 2:28.32 -
26 Ella Paolillo FR-1 Augusta 3:15.11 2:42.59 3:24.87 2:47.47 2:16.58 3:15.11 3:03.73 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Imani Arnold JR-3 Columbus St. 2:22.82 1:52.83 1:45.69 1:47.12 1:48.55 1:44.26 -
10 Maria Persson FR-1 Embry-Riddle 2:23.47 2:23.47 1:57.65 2:49.30 2:22.04 2:09.13 -
13 Mariah Millsap JR-3 North Georgia 2:24.58 1:58.56 1:58.56 3:02.17 1:54.22 1:46.99 -
14 Haley Gilbert FR-1 Augusta 2:24.70 2:05.89 1:52.87 1:41.29 2:08.79 2:33.39 -
16 Sasha Knowles SO-2 Clayton State 2:26.42 2:55.71 2:20.57 2:43.99 2:24.96 3:05.96 -
18 Korey Dickerson FR-1 North Georgia 2:28.91 1:44.24 2:28.91 2:17.00 2:39.34 2:22.96 -
19 Corey Pethers SR-4 UNC Pembroke 2:29.23 2:35.20 2:02.37 2:59.08 2:14.31 2:44.16 -
20 Samantha Badami JR-3 UNC Pembroke 2:29.63 3:13.03 1:46.24 2:59.56 1:49.23 1:52.23 -
21 Brianna Sattinger JR-3 Columbus St. 2:29.75 3:13.18 1:55.31 2:59.70 2:23.76 1:52.32 -
22 Skylar Ackerman SO-2 Augusta 2:31.27 2:01.02 3:16.66 2:25.22 1:56.48 2:28.25 -
24 Ellyn Willse SR-4 Nova Southeastern 2:35.96 3:04.04 2:42.20 2:57.80 2:43.76 2:15.69 -
25 Tessa Grotzinger FR-1 Nova Southeastern 2:41.21 3:18.29 3:21.52 3:11.84 3:23.13 2:58.95 -
26 Ella Paolillo FR-1 Augusta 2:42.59 2:39.34 2:58.85 1:53.82 2:27.96 2:36.09 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Erman Jepleting JR-3 UNC Pembroke 2:20.87 2:48.77 1:59.60 2:12.89 10
2 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 2:34.97 2:50.06 2:33.60 2:17.14 8
3 Na'ilah Allen SR-4 Clayton State 2:56.58 1:48.98 2:22.09 2:17.95 6
4 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 2:08.40 2:23.59 2:22.21 2:18.06 5
5 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 1:55.32 1:52.55 2:39.78 2:18.94 4
6 Claire Mills FR-1 North Georgia 2:54.74 2:50.55 1:43.45 2:19.79 3
7 Emery Ryan FR-1 North Georgia 1:41.26 2:36.10 2:00.95 2:20.63 2
8 Jaelen Alexander FR-1 Augusta 2:32.44 2:05.62 2:31.02 2:21.14 1
11 Macey Voorhies JR-3 Columbus St. 1:50.71 1:44.96 1:52.15 2:23.78 -
12 Emily Marin FR-1 Columbus St. 3:03.01 3:05.89 2:06.81 2:24.10 -
15 Sara Towers SR-4 Embry-Riddle 2:15.27 1:43.27 2:40.00 2:25.45 -
17 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 2:03.54 1:45.89 1:56.19 2:27.07 -
23 Nithya Chummar FR-1 Embry-Riddle 2:14.15 3:05.98 2:52.26 2:32.44 -

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 4:37.63 3:44.88 10
2 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 4:38.30 4:16.04 8
3 Erman Jepleting JR-3 UNC Pembroke 4:41.95 3:51.20 6
4 Macey Voorhies JR-3 Columbus St. 4:42.33 5:58.56 5
5 Na'ilah Allen SR-4 Clayton State 4:45.79 5:57.24 4
6 Mackenzie Taylor SO-2 Augusta 4:47.35 6:07.81 3
7 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 4:51.09 5:58.04 2
8 Valary Samoei FR-1 UNC Pembroke 4:53.31 4:41.58 1
9 Claire Mills FR-1 North Georgia 4:57.90 3:31.51 -
10 Jackline Kosgei FR-1 UNC Pembroke 4:58.03 6:00.62 -
11 Emery Ryan FR-1 North Georgia 4:59.60 5:32.56 -
12 Ravyn Edge FR-1 Embry-Riddle 5:09.28 5:30.93 -
13 Jaelen Alexander FR-1 Augusta 5:09.78 5:46.96 -
14 Haley Gilbert FR-1 Augusta 5:11.95 4:12.68 -
15 Miranda Taylor JR-3 Augusta 5:14.55 4:49.39 -
16 Leah Marville FR-1 Nova Southeastern 5:16.38 5:41.69 -
17 Brianna Sattinger JR-3 Columbus St. 5:18.09 5:53.08 -
18 Ellyn Willse SR-4 Nova Southeastern 5:27.55 4:12.22 -
19 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 5:30.18 4:01.04 -
20 Cynthia Lopez-Jordan JR-3 Columbus St. 5:30.75 4:51.06 -
21 Tessa Grotzinger FR-1 Nova Southeastern 5:33.58 5:13.57 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Jackline Kosgei FR-1 UNC Pembroke 4:58.03 4:04.39 4:34.19 -
11 Emery Ryan FR-1 North Georgia 4:59.60 4:32.64 6:05.52 -
12 Ravyn Edge FR-1 Embry-Riddle 5:09.28 4:07.43 6:38.98 -
13 Jaelen Alexander FR-1 Augusta 5:09.78 4:17.12 5:03.59 -
14 Haley Gilbert FR-1 Augusta 5:11.95 3:41.49 5:40.03 -
15 Miranda Taylor JR-3 Augusta 5:14.55 4:49.39 6:39.48 -
16 Leah Marville FR-1 Nova Southeastern 5:16.38 6:29.15 3:44.63 -
17 Brianna Sattinger JR-3 Columbus St. 5:18.09 6:28.07 6:05.81 -
18 Ellyn Willse SR-4 Nova Southeastern 5:27.55 6:42.89 3:59.12 -
20 Cynthia Lopez-Jordan JR-3 Columbus St. 5:30.75 4:34.53 4:04.76 -
21 Tessa Grotzinger FR-1 Nova Southeastern 5:33.58 6:43.64 6:03.61 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 3:50.44 4:51.52 4:37.63 5:05.40 10
2 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 5:28.40 4:16.04 4:38.30 5:56.23 8
3 Erman Jepleting JR-3 UNC Pembroke 3:42.74 3:39.93 4:41.95 4:30.68 6
4 Macey Voorhies JR-3 Columbus St. 5:07.74 3:31.75 4:42.33 3:20.46 5
5 Na'ilah Allen SR-4 Clayton State 3:51.49 4:31.50 4:45.79 5:17.23 4
6 Mackenzie Taylor SO-2 Augusta 6:10.69 3:55.63 4:47.35 5:16.09 3
7 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 4:59.83 4:30.72 4:51.09 5:31.85 2
8 Valary Samoei FR-1 UNC Pembroke 6:21.31 4:15.18 4:53.31 6:15.44 1
9 Claire Mills FR-1 North Georgia 6:03.44 5:48.55 4:57.90 3:34.49 -
19 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 6:56.03 4:10.94 5:30.18 6:16.41 -

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 17:26.60 14:55.55 14:23.18 17:58.97 14:01.60 10
2 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 17:02.12 14:40.77 22:39.20 18:07.36 16:29.50 8
3 Mackenzie Taylor SO-2 Augusta 13:40.72 23:42.58 13:07.89 18:14.29 14:13.55 6
4 Valary Samoei FR-1 UNC Pembroke 12:57.89 12:57.89 23:11.44 18:15.62 23:33.35 5
5 Ivanova Yanes FR-1 Nova Southeastern 18:30.70 19:14.69 17:02.73 18:19.70 13:33.78 4
6 Macey Voorhies JR-3 Columbus St. 16:55.61 15:27.30 20:25.36 18:23.92 16:22.49 3
7 Jackline Kosgei FR-1 UNC Pembroke 16:17.08 19:39.24 22:50.16 18:43.08 22:50.16 2
8 Karmen LeRoy SO-2 North Georgia 23:43.17 22:01.52 16:56.55 18:49.50 13:44.54 1
9 Kathryn Anderson JR-3 UNC Pembroke 17:27.97 20:18.83 20:53.00 18:59.09 19:10.48 -
10 Cassie Lagan FR-1 Augusta 23:35.65 15:13.32 20:10.15 19:01.65 18:38.82 -
11 Alli Hay SR-4 Columbus St. 17:05.73 17:51.83 15:45.05 19:12.50 17:40.30 -
12 Leah Marville FR-1 Nova Southeastern 22:08.94 18:06.27 13:40.48 19:15.60 18:52.49 -
13 Miranda Taylor JR-3 Augusta 16:04.41 21:06.51 20:54.89 19:21.93 24:00.80 -
14 Ravyn Edge FR-1 Embry-Riddle 19:26.31 17:15.40 18:14.91 19:50.11 15:52.09 -
15 Elizabeth Burton JR-3 North Georgia 20:22.46 23:52.37 25:43.50 20:34.80 19:33.06 -
16 Cynthia Lopez-Jordan JR-3 Columbus St. 25:28.27 17:40.95 26:31.42 21:03.03 23:21.97 -
17 Julie Bruggner FR-1 Nova Southeastern 20:56.63 20:30.98 22:39.21 21:22.27 14:57.59 -
18 Priya Giddens FR-1 Augusta 17:36.20 25:05.08 26:24.29 22:00.24 26:24.29 -
  Olivia Terwilliger SR-4 North Georgia DNS DNS DNS DNS DNS   

Women's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ivanova Yanes FR-1 Nova Southeastern 39:01.73 41:20.84 38:38.54 10
2 Alli Hay SR-4 Columbus St. 44:47.12 29:35.84 38:56.62 8
3 Cassie Lagan FR-1 Augusta 33:00.84 43:13.96 39:18.14 6
4 Kathryn Anderson JR-3 UNC Pembroke 30:19.29 35:38.89 40:58.49 5
5 Caroline Patterson FR-1 North Georgia 41:33.02 41:07.84 41:58.20 4
6 Olivia Terwilliger SR-4 North Georgia 48:54.76 41:15.41 42:31.96 3
7 Maggie Allen JR-3 Embry-Riddle 37:10.03 47:32.36 43:13.05 2
8 Kelly Steffens FR-1 Embry-Riddle 50:28.82 49:36.14 43:53.75 1
9 Austin Perez FR-1 North Georgia 35:08.19 43:02.53 43:55.23 -
10 Elizabeth Burton JR-3 North Georgia 45:38.41 57:43.28 44:44.71 -
11 Laina Tallman-Bogusta FR-1 Embry-Riddle 38:20.55 1:00:35.43 47:20.18 -
12 Michaela Polk FR-1 Augusta 59:22.88 39:25.75 47:30.30 -

Women's 100 Hurdles

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Quanterra Harrison JR-3 UNC Pembroke 13.63 11.18 16.36 10
2 Sierra Coward JR-3 Embry-Riddle 14.28 16.57 15.43 8
3 Savannah Watkins SO-2 UNC Pembroke 14.38 12.37 16.40 6
4 Devonne Friday SR-4 Embry-Riddle 14.75 16.82 13.43 5
5 Kristina Armstrong SO-2 Columbus St. 15.85 15.54 20.29 4
6 Jazmine Hall SR-4 Columbus St. 16.38 15.56 16.22 3
7 Abby Greenwood SO-2 North Georgia 16.52 18.01 12.72 2
8 Laura McBride FR-1 Embry-Riddle 17.47 13.63 20.44 1

Women's 400 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Quanterra Harrison JR-3 UNC Pembroke 1:03.09 1:10.03 56.15 47.95 10
2 Devonne Friday SR-4 Embry-Riddle 1:03.40 1:07.84 1:08.48 1:05.94 8
3 Laura McBride FR-1 Embry-Riddle 1:06.73 1:07.40 1:15.41 46.72 6
4 Abby Greenwood SO-2 North Georgia 1:08.43 1:13.91 52.01 48.59 5
5 Cat Watry FR-1 North Georgia 1:11.49 1:07.92 1:18.64 1:22.22 4
6 Amani Abraham SO-2 Columbus St. 1:12.15 1:28.75 52.67 1:32.36 3
7 Layla Ingalls FR-1 Embry-Riddle 1:16.25 1:36.84 1:20.07 1:33.79 2
  Abigail Kirkland SR-4 North Georgia DNS DNS DNS DNS   

Women's 400 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Quanterra Harrison JR-3 UNC Pembroke 1:02.74
2 Devonne Friday SR-4 Embry-Riddle 1:04.02
3 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 1:06.20
4 Laura McBride FR-1 Embry-Riddle 1:06.72
5 Abby Greenwood SO-2 North Georgia 1:07.39
6 Amani Abraham SO-2 Columbus St. 1:10.14
7 Cat Watry FR-1 North Georgia 1:11.93
8 Layla Ingalls FR-1 Embry-Riddle 1:16.04
9 Abby Valley FR-1 Embry-Riddle 1:17.92
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Abigail Kirkland SR-4 North Georgia 56.94 1:23.42 1:06.20 1:08.85 1:22.09 1:06.20 1:06.20
4 Laura McBride FR-1 Embry-Riddle 59.38 1:12.06 1:06.72 56.72 1:08.73 1:25.41 1:12.06
5 Abby Greenwood SO-2 North Georgia 1:07.39 1:07.39 1:07.39 53.24 1:22.89 1:08.74 57.96
6 Amani Abraham SO-2 Columbus St. 58.22 1:15.76 1:10.14 52.61 1:26.28 1:03.83 55.41
7 Cat Watry FR-1 North Georgia 1:13.37 1:16.25 1:11.93 1:20.57 52.51 1:18.41 1:33.51
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Quanterra Harrison JR-3 UNC Pembroke 1:10.27 55.84 1:02.74
2 Devonne Friday SR-4 Embry-Riddle 1:00.18 58.90 1:04.02
8 Layla Ingalls FR-1 Embry-Riddle 59.32 1:36.57 1:16.04
9 Abby Valley FR-1 Embry-Riddle 1:04.68 1:25.72 1:17.92

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 11:40.78 15:11.02 12:29.84 9:55.67 9:06.61 9:13.62 10
2 Sydney Bolyard FR-1 North Georgia 12:06.92 14:46.85 13:48.69 14:17.77 10:46.96 11:45.12 8
3 Audrey Gleason SO-2 North Georgia 12:09.97 10:42.38 8:45.58 12:46.47 10:13.18 9:58.58 6
4 Alli Hay SR-4 Columbus St. 12:36.90 15:53.70 11:28.78 8:49.83 13:45.03 14:07.73 5
5 Kelly Steffens FR-1 Embry-Riddle 12:37.04 15:46.30 13:52.75 12:52.18 9:50.50 15:53.87 4
6 Laina Tallman-Bogusta FR-1 Embry-Riddle 13:23.93 16:20.80 16:36.88 13:07.86 13:31.97 13:40.01 3
7 Abby Valley FR-1 Embry-Riddle 13:25.79 9:24.06 14:14.14 9:32.11 14:06.08 15:58.89 2
8 Maggie Allen JR-3 Embry-Riddle 13:26.22 14:22.66 11:09.17 11:09.17 14:22.66 11:25.29 1
9 Ashley Pope FR-1 North Georgia 13:54.32 12:14.21 17:56.28 14:02.67 14:27.70 14:27.70 -
  Jackline Kosgei FR-1 UNC Pembroke DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Erman Jepleting JR-3 UNC Pembroke DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 1.21m 1.58m 1.73m 1.70m 5' 7" 10
  • 1.45
    P
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XXO
  • 1.73
    XXX
2 Aly Hudspeth SO-2 UNC Pembroke 1.44m 1.82m 1.86m 1.65m 5' 5" 8
  • 1.45
    P
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XXX
3 Brianna Sanders SO-2 UNC Pembroke 1.29m 1.57m 1.80m 1.55m 5' 1" 6
  • 1.45
    P
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXX
4 Journey Gurley SO-2 North Georgia 2.00m 1.84m 2.00m 1.55m 5' 1" 5
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXX
5 Marissa Burke SO-2 Embry-Riddle 1.43m 1.55m 1.26m 1.55m 5' 1" 4
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    XXX
6 Sierra Coward JR-3 Embry-Riddle 1.32m 1.72m 1.67m 1.50m 4' 11" 3
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX
7 Carly Rothert JR-3 Nova Southeastern 1.86m 1.72m 1.62m 1.50m 4' 11" 2
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX
8 Savannah Watkins SO-2 UNC Pembroke 1.74m 1.71m 1.50m 1.50m 4' 11" 1
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XO
  • 1.55
    XXX
9 Ashtyn Hunt FR-1 Embry-Riddle 1.31m 1.22m 1.29m 1.50m 4' 11" -
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXO
  • 1.55
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Journey Gurley SO-2 North Georgia 3.42m 5.50m 5.50m 3.33m 3.03m 4.33m 14' 2.5" 10
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    P
  • 3.03
    P
  • 3.18
    P
  • 3.33
    P
  • 3.43
    P
  • 3.63
    O
  • 3.73
    P
  • 3.83
    O
  • 3.93
    P
  • 4.03
    O
  • 4.13
    O
  • 4.23
    O
  • 4.27
    XO
  • 4.33
    XO
  • 4.38
    XXX
2 Piper Kimes FR-1 Embry-Riddle 4.26m 2.86m 4.00m 3.40m 3.73m 3.33m 10' 11" 8
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XO
  • 3.18
    O
  • 3.33
    O
  • 3.43
    XXX
3 Jessy Braselton SO-2 Embry-Riddle 2.48m 2.12m 2.94m 3.73m 2.73m 3.03m 9' 11.25" 6
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    O
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XXO
  • 3.18
    XXX
4 Rachel Bauer JR-3 Embry-Riddle 3.63m 3.40m 2.13m 2.45m 2.36m 2.88m 9' 5.25" 4.5
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XXX
4 Alayna Richardson SR-4 UNC Pembroke 3.34m 3.46m 2.39m 3.14m 2.79m 2.88m 9' 5.25" 4.5
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XXX
6 Noel Konitzer FR-1 Embry-Riddle 2.91m 2.85m 3.05m 3.17m 3.00m 2.88m 9' 5.25" 3
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    XO
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XXX
7 Caroline Flax SO-2 UNC Pembroke 2.53m 3.54m 2.45m 2.45m 2.33m 2.88m 9' 5.25" 2
  • 2.13
    P
  • 2.28
    P
  • 2.43
    P
  • 2.58
    P
  • 2.73
    P
  • 2.88
    XO
  • 3.03
    XXX
8 Lynnlee Rosolino FR-1 Embry-Riddle 2.58m 2.92m 2.83m 2.33m 2.05m 2.28m 7' 5.75" 1
  • 2.13
    O
  • 2.28
    O
  • 2.43
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Keionna Ray SR-4 UNC Pembroke 5.53m 6.19m 18' 1.75" 10
  • 5.05 (1.9)
  • 5.13 (0.8)
  • 5.53 (1.9)
  • 5.14 (0.2)
  • 5.43 (0.7)
  • FOUL  
2 Savannah Watkins SO-2 UNC Pembroke 5.53m 4.31m 18' 1.75" 8
  • FOUL  
  • 5.53 (1.4)
  • 5.31 (-0.3)
  • FOUL  
  • 5.41 (0.9)
  • FOUL  
3 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 5.51m 4.13m 18' 1" 6
  • 5.23 (1.1)
  • 5.51 (1.2)
  • FOUL  
  • 5.13 (1.1)
  • 5.24 (1.4)
  • FOUL  
4 Micaiah Darity SO-2 UNC Pembroke 5.26m 4.94m 17' 3.25" 5
  • 5.26 (2.9)
  • 5.09 (1.0)
  • 5.13 (1.5)
  • 4.89 (0.9)
  • 5.11 (1.1)
  • 5.03 (0.5)
5 Ny'Asia Green SO-2 Clayton State 5.24m 4.30m 17' 2.25" 4
  • FOUL  
  • 5.24 (1.3)
  • 5.15 (0.6)
  • 4.28 (0.2)
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Tamia Kelley FR-1 Columbus St. 5.01m 4.91m 16' 5.25" 3
  • 4.39 (0.1)
  • 4.72 (0.1)
  • 4.83 (-0.3)
  • 4.81 (-0.1)
  • 5.01 (-1.3)
  • 4.63 (0.9)
7 Breze Ervin JR-3 UNC Pembroke 4.94m 6.13m 16' 2.5" 2
  • FOUL  
  • 4.91 (0.6)
  • 4.65 (-1.4)
  • 4.84 (1.4)
  • 4.73 (-0.1)
  • 4.94 (0.2)
8 Journey Gurley SO-2 North Georgia 4.86m 5.05m 15' 11.5" 1
  • 4.49 (0.3)
  • 4.75 (0.4)
  • 4.86 (-0.9)
  • 4.79 (0.6)
  • 4.82 (-0.5)
  • 4.82 (1.4)
9 Jasmine Hughes SR-4 North Georgia 4.82m 5.93m 15' 9.75" -
  • FOUL  
  • 4.82 (1.7)
  • 4.22 (1.0)
  • 4.52 (1.8)
  • 4.52 (-0.4)
  • 4.39 (0.5)
10 Eileen Platten FR-1 Nova Southeastern 4.79m 5.46m 15' 8.75" -
  • 4.64 (-0.2)
  • 4.61 (-0.1)
  • 4.79 (-0.2)
11 Eronda Doss JR-3 Columbus St. 4.77m 3.39m 15' 7.75" -
  • 4.76 (1.2)
  • FOUL  
  • 4.77 (-1.4)

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ny'Asia Green SO-2 Clayton State 13.05m 11.15m 12.71m 11.37m 8.36m 36' 7" 10
  • 10.53 (0.6)
  • 10.79 (0.7)
  • 10.95 (0.9)
  • 10.96 (0.6)
  • 11.15 (0.8)
  • 11.12 (-0.9)
2 Breze Ervin JR-3 UNC Pembroke 11.51m 11.07m 12.73m 12.95m 12.95m 36' 4" 8
  • 10.75 (1.0)
  • 11.05 (1.2)
  • 10.52 (0.3)
  • 10.82 (1.2)
  • 11.07 (1.0)
  • 11.02 (0.7)
3 Keionna Ray SR-4 UNC Pembroke 9.55m 10.98m 8.89m 10.43m 8.67m 36' 0.25" 6
  • 10.19 (1.4)
  • 10.31 (0.6)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.98 (0.5)
  • 10.55 (-0.5)
4 Micaiah Darity SO-2 UNC Pembroke 11.08m 10.65m 9.48m 8.09m 7.46m 34' 11.25" 5
  • 10.39 (0.8)
  • 10.48 (1.9)
  • 10.65 (1.6)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.54 (2.4)
5 Journey Gurley SO-2 North Georgia 12.83m 10.26m 7.59m 9.13m 12.93m 33' 8" 4
  • 9.86 (0.5)
  • 10.21 (1.7)
  • 10.26 (1.8)
  • 9.92 (0.8)
  • 10.10 (-0.2)
  • 10.24 (1.8)
6 Kamri Roan JR-3 Embry-Riddle 9.80m 10.10m 12.32m 10.81m 9.29m 33' 1.75" 3
  • 9.70 (1.2)
  • 10.10 (2.1)
  • 9.75 (-0.9)
  • 9.94 (0.5)
  • 9.75 (-1.3)
  • 9.92 (1.7)
7 Eileen Platten FR-1 Nova Southeastern 8.59m 9.76m 12.30m 9.37m 9.96m 32' 0.25" 2
  • 9.40 (0.4)
  • 9.76 (1.5)
  • 9.28 (0.2)
  • FOUL  
  • 9.43 (0.1)
  • 9.30 (3.2)
8 Caroline Jones FR-1 North Georgia 10.71m 9.56m 10.99m 7.17m 7.84m 31' 4.5" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.56 (1.7)
  • 8.87 (-1.1)
  • 9.52 (-0.3)
  • FOUL  
  Carly Rothert JR-3 Nova Southeastern NM NM NM NM NM NM   

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ta'Leah Adams SR-4 Embry-Riddle 14.59m 9.23m 12.47m 13.47m 15.71m 16.09m 40' 11" 10
  • 11.53  
  • 12.47  
  • FOUL  
  • 11.39  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Raigan Evans SR-4 UNC Pembroke 14.35m 13.77m 11.67m 11.32m 14.70m 13.89m 38' 3.5" 8
  • 11.43  
  • 11.67  
  • FOUL  
  • 11.01  
  • 11.10  
  • 11.56  
3 Amber Sauer FR-1 Embry-Riddle 12.92m 8.15m 11.64m 13.85m 8.38m 10.48m 38' 2.25" 6
  • 11.64  
  • 11.62  
  • 11.61  
  • 10.97  
  • 10.93  
  • 11.58  
4 Jaylynne Thomas JR-3 Nova Southeastern 9.77m 9.88m 11.36m 9.54m 10.68m 8.52m 37' 3.25" 5
  • 10.74  
  • 10.93  
  • 10.94  
  • 10.26  
  • 11.36  
  • 10.75  
5 Lillian Marino FR-1 UNC Pembroke 8.46m 9.25m 11.28m 13.08m 9.93m 9.48m 37' 0.25" 4
  • 10.10  
  • 11.05  
  • 10.80  
  • 11.28  
  • 9.87  
  • 9.99  
6 Alycia Artman SO-2 UNC Pembroke 8.21m 7.46m 10.66m 8.42m 9.49m 9.27m 34' 11.75" 3
  • 9.55  
  • 9.93  
  • 10.66  
  • FOUL  
  • 10.28  
  • 10.41  
7 Ar'Rionne Hickson SO-2 Columbus St. 11.59m 12.21m 10.35m 8.80m 10.25m 10.56m 33' 11.5" 2
  • 10.35  
  • FOUL  
  • 10.14  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.98  
8 Shania Riles SO-2 Clayton State 11.50m 12.20m 10.00m 12.00m 7.50m 7.90m 32' 9.75" 1
  • 9.47  
  • 10.00  
  • 9.02  
  • 9.15  
  • 8.63  
  • FOUL  
9 Katilyn Lancaster SO-2 Augusta 9.99m 12.16m 9.89m 10.68m 11.57m 7.02m 32' 5.5" -
  • 9.22  
  • 9.88  
  • 9.47  
  • 9.54  
  • 9.31  
  • 9.89  
10 Chloe Savage SO-2 North Georgia 12.14m 9.77m 9.87m 9.57m 12.14m 7.30m 32' 4.75" -
  • 9.28  
  • 9.87  
  • 9.68  
11 Kailyn Thomas JR-3 North Georgia 8.66m 9.54m 9.73m 11.87m 11.09m 10.80m 31' 11.25" -
  • FOUL  
  • 9.47  
  • 9.73  
12 Victoria Perez FR-1 Embry-Riddle 9.43m 9.34m 9.43m 7.26m 7.45m 9.05m 30' 11.25" -
  • 9.38  
  • 9.43  
  • FOUL  
  Rachel Bauer JR-3 Embry-Riddle NM NM NM NM NM NM NM   

Women's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Phoebe Gustely JR-3 Embry-Riddle 49.32m 44.26m 51.00m 41.31m 35.83m 42.15m 30.77m 138' 3" 10
  • FOUL  
  • 41.59  
  • FOUL  
  • 41.05  
  • 40.99  
  • 42.15  
2 Lillian Marino FR-1 UNC Pembroke 46.44m 35.72m 30.16m 49.61m 35.32m 39.69m 47.23m 130' 2" 8
  • 36.54  
  • 39.12  
  • 35.92  
  • 35.15  
  • 37.44  
  • 39.69  
3 Raigan Evans SR-4 UNC Pembroke 38.27m 28.80m 27.66m 48.12m 46.98m 37.89m 36.00m 124' 4" 6
  • FOUL  
  • 36.83  
  • 35.32  
  • FOUL  
  • 34.84  
  • 37.89  
4 Jaylynne Thomas JR-3 Nova Southeastern 39.24m 26.91m 26.16m 37.37m 33.63m 37.37m 34.01m 122' 7" 5
  • 34.10  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 31.59  
  • 35.86  
  • 37.37  
5 Shania Riles SO-2 Clayton State 30.85m 46.83m 42.00m 26.02m 42.75m 37.17m 35.31m 121' 11" 4
  • 36.11  
  • 33.63  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 37.17  
  • 31.67  
6 Ta'Leah Adams SR-4 Embry-Riddle 33.06m 25.43m 35.97m 28.34m 37.78m 36.33m 45.41m 119' 2" 3
  • 33.17  
  • 34.63  
  • 34.80  
  • 36.33  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Amber Sauer FR-1 Embry-Riddle 27.06m 41.13m 33.19m 45.82m 35.00m 36.08m 37.16m 118' 4" 2
  • FOUL  
  • 33.23  
  • 33.69  
  • 36.08  
  • 33.66  
  • 32.92  
8 Victoria Perez FR-1 Embry-Riddle 30.03m 38.97m 38.61m 40.04m 37.18m 35.75m 46.48m 117' 3" 1
  • 34.39  
  • 33.88  
  • 35.23  
  • FOUL  
  • 35.10  
  • 35.75  
9 Kailyn Thomas JR-3 North Georgia 22.78m 32.72m 33.36m 25.02m 38.50m 32.08m 36.89m 105' 3" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 32.08  
  • FOUL  
  • 31.24  
  • 31.93  
10 Chanice Campbell JR-3 Augusta 38.48m 25.44m 33.51m 25.44m 39.72m 31.03m 23.58m 101' 10" -
  • 31.03  
  • FOUL  
  • 28.35  
11 Sophia Gustely SO-2 Embry-Riddle 38.73m 35.40m 25.42m 30.56m 33.89m 30.26m 23.30m 99' 3" -
  • FOUL  
  • 30.26  
  • FOUL  
12 Alycia Artman SO-2 UNC Pembroke 20.61m 22.61m 23.47m 32.63m 30.05m 28.62m 26.90m 93' 11" -
  • 28.62  
  • 25.48  
  • 27.56  
13 Ar'Rionne Hickson SO-2 Columbus St. 19.79m 24.19m 30.24m 28.59m 27.49m 27.49m 19.79m 90' 2" -
  • FOUL  
  • 27.49  
  • FOUL  
14 Chloe Savage SO-2 North Georgia 26.11m 18.69m 29.95m 23.04m 32.77m 25.60m 20.22m 84' 0" -
  • FOUL  
  • 25.60  
  • 23.99  
15 Riley Duffin FR-1 Nova Southeastern 19.04m 14.42m 22.88m 15.38m 20.38m 19.23m 13.65m 63' 1" -
  • 19.23  
  • 17.04  
  • 18.86  

Women's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Ta'Leah Adams SR-4 Embry-Riddle 47.14m 49.03m 154' 8" 10
  • FOUL  
  • 46.23  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 47.14  
2 Raigan Evans SR-4 UNC Pembroke 43.63m 40.58m 143' 2" 8
  • 43.63  
  • 42.62  
  • 42.75  
  • 40.99  
  • 42.28  
  • 43.14  
3 Shania Riles SO-2 Clayton State 42.49m 52.26m 139' 5" 6
  • 37.40  
  • 40.40  
  • 40.54  
  • 42.49  
  • 42.26  
  • 41.08  
4 Lillian Marino FR-1 UNC Pembroke 42.48m 33.13m 139' 4" 5
  • 39.77  
  • 40.70  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 42.48  
  • 41.18  
5 Amber Sauer FR-1 Embry-Riddle 42.03m 49.18m 137' 11" 4
  • FOUL  
  • 34.84  
  • 39.33  
  • 42.03  
  • FOUL  
  • 40.48  
6 Sophia Gustely SO-2 Embry-Riddle 37.29m 29.46m 122' 4" 3
  • 36.54  
  • FOUL  
  • 33.66  
  • 31.95  
  • 35.44  
  • 37.29  
7 Ar'Rionne Hickson SO-2 Columbus St. 36.88m 39.46m 121' 0" 2
  • 36.88  
  • FOUL  
  • 33.03  
  • FOUL  
  • 34.38  
  • FOUL  
8 Jaylynne Thomas JR-3 Nova Southeastern 36.68m 44.75m 120' 4" 1
  • 35.22  
  • 36.68  
  • 36.66  
  • 29.17  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Phoebe Gustely JR-3 Embry-Riddle 35.50m 44.02m 116' 6" -
  • 33.12  
  • 32.57  
  • 35.50  
  • 32.76  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Alycia Artman SO-2 UNC Pembroke 29.86m 33.14m 97' 11" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 29.86  
11 Maxime Kirschner FR-1 Embry-Riddle 21.34m 23.90m 70' 0" -
  • FOUL  
  • 20.27  
  • 21.34  
12 Victoria Perez FR-1 Embry-Riddle 20.88m 16.91m 68' 6" -
  • 16.61  
  • 20.88  
  • FOUL  
13 Kaley Eaton FR-1 Embry-Riddle 13.60m 11.02m 44' 7" -
  • FOUL  
  • 13.60  
  • 13.44  

Women's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Sophia Gustely SO-2 Embry-Riddle 52.97m 43.45m 41.38m 36.00m 35.59m 135' 9" 10
  • 39.28  
  • FOUL  
  • 37.41  
  • 41.38  
  • 38.63  
  • 40.71  
2 Maxime Kirschner FR-1 Embry-Riddle 37.38m 28.73m 39.35m 43.29m 47.22m 129' 1" 8
  • 38.82  
  • 36.81  
  • 39.35  
  • 36.76  
  • FOUL  
  • 38.03  
3 Phoebe Gustely JR-3 Embry-Riddle 40.87m 34.61m 36.82m 44.18m 44.18m 120' 10" 6
  • 32.69  
  • 36.82  
  • 31.44  
  • 29.02  
  • 32.47  
  • 34.10  
4 Taya McKiethan SR-4 UNC Pembroke 37.68m 33.22m 34.25m 36.65m 27.74m 112' 4" 5
  • 33.02  
  • 32.63  
  • 32.91  
  • FOUL  
  • 34.25  
  • 32.89  
5 Christina Adams FR-1 Nova Southeastern 35.72m 28.44m 33.07m 24.80m 27.12m 108' 6" 4
  • 27.47  
  • 29.19  
  • 27.08  
  • 26.45  
  • 27.64  
  • 33.07  
6 Raigan Evans SR-4 UNC Pembroke 30.94m 28.99m 32.57m 22.80m 42.02m 106' 10" 3
  • 32.57  
  • 29.47  
  • 32.09  
  • 29.40  
  • 30.60  
  • FOUL  
7 Sierra Coward JR-3 Embry-Riddle 24.41m 42.32m 32.55m 34.83m 28.64m 106' 9" 2
  • FOUL  
  • 26.92  
  • 31.55  
  • 30.81  
  • 29.18  
  • 32.55  
8 Victoria Perez FR-1 Embry-Riddle 24.49m 29.21m 29.50m 30.09m 30.09m 96' 9" 1
  • 27.43  
  • 25.64  
  • 29.50  
  • 29.42  
  • 29.19  
  • 28.93  
9 Carly Rothert JR-3 Nova Southeastern 32.21m 33.92m 28.50m 27.93m 25.94m 93' 6" -
  • 28.50  
  • 27.94  
  • 22.51  
  • 25.10  
  • 27.16  
  • 24.61  
10 Kaley Eaton FR-1 Embry-Riddle 33.84m 29.96m 27.74m 31.07m 32.46m 91' 0" -
  • 24.69  
  • 27.45  
  • 27.74  
11 Katilyn Lancaster SO-2 Augusta 27.30m 21.51m 27.58m 29.51m 33.37m 90' 6" -
  • 27.58  
  • 26.57  
  • 23.75  
12 Amber Sauer FR-1 Embry-Riddle 31.04m 34.34m 27.47m 20.05m 26.92m 90' 1" -
  • 23.04  
  • 27.47  
  • FOUL  
13 Shadaynya Teh JR-3 UNC Pembroke 18.70m 22.39m 26.34m 28.18m 20.02m 86' 5" -
  • 24.62  
  • 26.34  
  • 22.11  
14 Alycia Artman SO-2 UNC Pembroke 25.49m 20.88m 24.28m 22.09m 24.52m 79' 8" -
  • 24.28  
  • 23.27  
  • FOUL  
15 Ar'Rionne Hickson SO-2 Columbus St. 17.19m 20.46m 20.46m 26.39m 20.46m 67' 1" -
  • 20.46  
  • 18.56  
  • 19.42  

Women's Heptathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Sierra Coward JR-3 Embry-Riddle 4398 5409 3166 4969 3430 4046 4529 10
2 Taya McKiethan SR-4 UNC Pembroke 3858 3626 2932 3163 4243 4629 4475 8
3 Shadaynya Teh JR-3 UNC Pembroke 3447 3378 3653 4205 2516 4412 3240 6
4 Laura McBride FR-1 Embry-Riddle 3007 3909 2706 2255 2676 3758 2706 5
5 Clareese Spahn FR-1 Columbus St. 2874 2787 3420 3420 3707 2644 3190 4
6 Jessy Braselton SO-2 Embry-Riddle 2637 3138 2584 3138 2109 2320 3322 3
7 Noel Konitzer FR-1 Embry-Riddle 2480 2554 3124 2876 3224 2802 2703 2
8 Kaylyn Williams JR-3 UNC Pembroke 2345 2556 2298 1711 1688 2860 2767 1