April 16-17, 2021
|
Eastern Kentucky - Richmond, KY

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Craig Nowak   Unattached 8:21.49
2 Ahmed Jaziri JR-3 Eastern Kentucky 8:23.14
3 Brian Barraza   Unattached 8:25.96
4 Jamaine Coleman   Unattached 8:31.96
5 Pedro Garcia- Palencia FR-1 Eastern Kentucky 8:38.09
6 Joey Berriatua   Unattached 8:39.44
7 Remi Schyns SO-2 Butler 8:40.57
8 Jonathan Besselink SR-4 Butler 8:41.63
9 Cameron Ponder SO-2 Furman 8:41.79
10 Clark Otte JR-3 Butler 8:45.98
11 Carson Williams FR-1 Furman 8:48.04
12 Charles Harders SO-2 Miami (Ohio) 8:49.57
13 Aidan Thompson SR-4 Belmont 8:49.82
14 Caleb Futter FR-1 Grand Valley St. 8:51.30
15 Connor Schwartz JR-3 Grand Valley St. 8:52.32
16 Matthew Thomas SR-4 Kentucky 8:54.70
17 Nikodem Dworczak FR-1 Eastern Kentucky 8:57.93
18 Kyle Mastin SO-2 Northern Kentucky 8:58.55
19 Emmanuel Champagne SR-4 Loyola (Ill.) 9:02.02
20 McLean Griffin FR-1 Kentucky 9:12.01
21 Miles Kanipe SR-4 Loyola (Ill.) 9:29.21
22 Nicholas Lee JR-3 Northern Kentucky 9:35.55
23 Cody Chism JR-3 Northern Kentucky 9:40.34
  Jackson Lewis   Unattached DNF
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Caleb Futter FR-1 Grand Valley St. 8:51.30 7:36.92
15 Connor Schwartz JR-3 Grand Valley St. 8:52.32 11:10.73
17 Nikodem Dworczak FR-1 Eastern Kentucky 8:57.93 6:27.31
18 Kyle Mastin SO-2 Northern Kentucky 8:58.55 7:21.61
19 Emmanuel Champagne SR-4 Loyola (Ill.) 9:02.02 8:34.92
20 McLean Griffin FR-1 Kentucky 9:12.01 11:30.02
21 Miles Kanipe SR-4 Loyola (Ill.) 9:29.21 11:45.82
22 Nicholas Lee JR-3 Northern Kentucky 9:35.55 8:32.24
23 Cody Chism JR-3 Northern Kentucky 9:40.34 8:30.70
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Craig Nowak   Unattached 6:31.17 7:21.32 9:26.69 9:26.69 8:21.49
2 Ahmed Jaziri JR-3 Eastern Kentucky 10:44.02 8:58.36 10:33.96 6:07.30 8:23.14
3 Brian Barraza   Unattached 7:20.19 9:41.86 10:32.45 9:36.80 8:25.96
4 Jamaine Coleman   Unattached 6:13.73 10:09.24 9:23.16 7:30.53 8:31.96
5 Pedro Garcia- Palencia FR-1 Eastern Kentucky 7:25.56 8:38.09 9:29.90 7:20.38 8:38.09
6 Joey Berriatua   Unattached 6:34.78 6:34.78 7:16.33 6:29.58 8:39.44
7 Remi Schyns SO-2 Butler 11:01.13 10:40.31 8:30.16 7:12.08 8:40.57
8 Jonathan Besselink SR-4 Butler 9:54.66 9:18.15 7:07.74 7:33.82 8:41.63
9 Cameron Ponder SO-2 Furman 7:07.87 6:20.91 7:13.09 7:39.18 8:41.79
10 Clark Otte JR-3 Butler 6:55.53 11:18.52 9:07.02 8:03.91 8:45.98
11 Carson Williams FR-1 Furman 8:21.64 7:55.24 7:39.40 7:55.24 8:48.04
12 Charles Harders SO-2 Miami (Ohio) 10:14.31 8:12.50 9:53.12 6:10.70 8:49.57
13 Aidan Thompson SR-4 Belmont 6:26.77 8:07.44 7:51.54 9:48.10 8:49.82
16 Matthew Thomas SR-4 Kentucky 6:57.07 10:36.30 9:16.09 7:23.81 8:54.70
  Jackson Lewis   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF