April 10, 2021
|
Randolph - Lynchburg, VA
|
Timing: SnapTiming

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 1:53.86 2:13.22 2:21.19 2:01.83
2 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 1:57.92 2:16.79 1:59.10 1:36.70
3 Conor White JR-3 Emory & Henry 1:58.64 2:24.74 1:40.85 1:56.27
4 Sam Sager SO-2 Longwood 2:00.58 2:19.88 2:24.70 1:34.06
5 Cody Thompson FR-1 Randolph 2:00.97 2:34.85 1:45.25 1:45.25
6 Dawson Woodruff FR-1 Eastern Mennonite 2:03.07 2:04.30 2:10.46 2:27.69
7 Shahmique Cromwell SO-2 Longwood 2:03.16 1:31.14 2:15.48 2:01.93
8 Justin Stimpson SO-2 Hampden-Sydney 2:04.64 2:27.08 2:40.79 2:03.40
9 Tanner Firkins SO-2 Lynchburg 2:05.69 1:36.79 1:50.61 1:56.90
10 Jack Donovan FR-1 Bridgewater (Va.) 2:08.54 1:32.55 2:20.11 1:55.69
11 Jordan Payton FR-1 Hampden-Sydney 2:11.10 1:51.44 1:37.02 2:17.66
12 Tristian Palmer FR-1 Randolph 2:11.71 2:43.32 2:27.52 1:48.01
13 Nick Howell JR-3 Longwood 2:12.19 2:47.89 2:38.63 2:14.84
14 Nick O'Keeffe JR-3 Longwood 2:12.36 2:48.10 2:11.04 2:00.45
15 Carter Burcham FR-1 Hampden-Sydney 2:12.99 2:15.65 2:16.98 2:19.64
16 Thomas Johnson SO-2 Eastern Mennonite 2:13.36 2:28.03 2:20.03 2:08.03
17 Jack Van Straten FR-1 Longwood 2:20.50 2:03.64 1:49.59 2:02.24
18 Jackson Gaydon FR-1 Guilford 2:26.26 2:27.73 1:45.31 2:10.18
19 Andrew Hay FR-1 Hampden-Sydney 2:34.56 2:05.20 2:51.57 2:17.56
  Diego Zamarripa FR-1 Emory & Henry DNS DNS DNS DNS
  Zach Crane SO-2 Guilford DNS DNS DNS DNS
  James Guthrie SO-2 Emory & Henry DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 1:24.26 1:29.95 1:53.86 2:12.08
2 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 1:56.74 1:49.67 1:57.92 2:16.79
3 Conor White JR-3 Emory & Henry 2:25.93 1:39.66 1:58.64 1:47.97
4 Sam Sager SO-2 Longwood 1:48.53 2:23.49 2:00.58 1:37.67
5 Cody Thompson FR-1 Randolph 2:22.75 1:36.78 2:00.97 2:11.86
6 Dawson Woodruff FR-1 Eastern Mennonite 1:59.38 2:36.30 2:03.07 1:52.00
7 Shahmique Cromwell SO-2 Longwood 1:27.45 1:31.14 2:03.16 2:24.10
9 Tanner Firkins SO-2 Lynchburg 1:51.87 1:46.84 2:05.69 2:34.60
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Justin Stimpson SO-2 Hampden-Sydney 2:03.40 2:04.64
10 Jack Donovan FR-1 Bridgewater (Va.) 2:14.97 2:08.54
11 Jordan Payton FR-1 Hampden-Sydney 2:01.93 2:11.10
12 Tristian Palmer FR-1 Randolph 2:30.15 2:11.71
13 Nick Howell JR-3 Longwood 2:13.52 2:12.19
15 Carter Burcham FR-1 Hampden-Sydney 1:47.73 2:12.99
17 Jack Van Straten FR-1 Longwood 2:58.44 2:20.50
19 Andrew Hay FR-1 Hampden-Sydney 2:46.93 2:34.56
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Nick O'Keeffe JR-3 Longwood 2:12.36
16 Thomas Johnson SO-2 Eastern Mennonite 2:13.36
18 Jackson Gaydon FR-1 Guilford 2:26.26
  Zach Crane SO-2 Guilford DNS
  Diego Zamarripa FR-1 Emory & Henry DNS
  James Guthrie SO-2 Emory & Henry DNS