May 16, 2021
|
N. Carolina A&T - Greensboro, NC
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tom Joyce SR-4 Catawba 1:50.07
2 Regan Kimtai JR-3 N. Carolina A&T 1:50.59
3 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 1:50.61
4 Amadou Ba SO-2 Coppin State 1:51.30
5 Dylan Branch SO-2 Montreat 1:51.54
6 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 1:51.59
7 Mar'Quise McGee SR-4 N. Carolina A&T 1:53.15
8 Alex Loukili SO-2 William and Mary 1:53.50
9 Jalen Chin FR-1 N. Carolina A&T 1:53.79
10 Josh Lewin FR-1 William and Mary 1:53.97
11 John Rogers JR-3 William and Mary 1:54.43
12 Jamel Brown   Unattached 1:54.62
13 Qaseem Wajd SR-4 Howard 1:54.90
14 Randy Serville SO-2 Coppin State 1:55.12
15 Chandelor Stamp   Unattached 1:55.30
16 Colin Grip JR-3 William and Mary 1:55.81
17 Spencer Tsai JR-3 William and Mary 1:56.74
18 Logan Bemis SR-4 Catawba 1:56.96
19 Dwayne Edwards   Dominion Track Club 1:59.22
20 John Sherret   Unattached 2:00.11
21 Dawson Woodruff SO-2 Eastern Mennonite 2:02.93
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tom Joyce SR-4 Catawba 1:50.07 2:05.48 1:52.28 1:58.88
2 Regan Kimtai JR-3 N. Carolina A&T 1:50.59 2:22.67 1:29.58 1:32.90
4 Amadou Ba SO-2 Coppin State 1:51.30 1:26.82 1:35.72 1:40.17
6 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 1:51.59 2:17.26 1:57.17 2:06.10
7 Mar'Quise McGee SR-4 N. Carolina A&T 1:53.15 1:30.52 2:16.92 1:47.50
10 Josh Lewin FR-1 William and Mary 1:53.97 1:34.60 2:14.49 1:48.28
16 Colin Grip JR-3 William and Mary 1:55.81 2:29.40 1:50.02 2:06.24
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 1:50.61 1:34.02 2:02.78
5 Dylan Branch SO-2 Montreat 1:51.54 1:38.16 1:59.35
8 Alex Loukili SO-2 William and Mary 1:53.50 2:17.34 1:34.21
9 Jalen Chin FR-1 N. Carolina A&T 1:53.79 2:00.62 2:09.72
11 John Rogers JR-3 William and Mary 1:54.43 1:30.40 1:52.15
13 Qaseem Wajd SR-4 Howard 1:54.90 2:16.74 2:14.44
14 Randy Serville SO-2 Coppin State 1:55.12 2:23.90 1:24.04
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Jamel Brown   Unattached 2:10.67 2:14.11 1:32.85 2:09.52 1:54.62
15 Chandelor Stamp   Unattached 1:51.85 1:51.85 2:27.59 1:28.79 1:55.30
17 Spencer Tsai JR-3 William and Mary 2:11.92 1:56.74 2:06.08 2:16.59 1:56.74
18 Logan Bemis SR-4 Catawba 1:35.91 1:37.08 2:32.05 2:27.37 1:56.96
19 Dwayne Edwards   Dominion Track Club 1:40.15 1:50.88 1:50.88 1:50.88 1:59.22
20 John Sherret   Unattached 1:33.69 1:28.89 2:28.94 2:21.73 2:00.11
21 Dawson Woodruff SO-2 Eastern Mennonite 1:34.66 2:01.70 1:46.95 1:44.49 2:02.93