March 24, 2021
|
Park Vista High School - Lake Worth, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Sariyah McCalla FR Lake Worth 15.56 13.18 10 1.0
2 Alyssa Marshall SR Park Vista 15.39 13.26 8 1.0
3 Jamya Davis JR John I. Leonard 11.94 13.72 6 1.0
4 Amanda Gomez JR John I. Leonard 10.61 13.78 5 1.0
5 Megan Zelaya SR Park Vista 12.16 13.97 4 1.0
6 Khori Viltz FR Park Vista 14.02 14.16 3 1.0
7 Gigi Licamara SO Park Vista 18.54 14.37 2 -0.3
8 Evalyna Louis   Santaluces 19.19 14.87 1 1.0
9 Mirna Elvir SO Forest Hill 16.57 15.06 - -0.3
10 Scheneka Amponsion   Santaluces 17.87 15.14 - 1.0
11 Amiayah Petit   Santaluces 15.23 15.54 - -0.4
12 Valemise Aldophe JR Santaluces 13.04 15.71 - -0.4
13 Alanis Baker JR Forest Hill 16.21 16.05 - -0.4
14 Ashly Dormeus JR Forest Hill 11.80 16.62 - -0.4
15 Isabella Lorenzo SO John I. Leonard 17.67 16.82 - -0.4
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth DNS DNS    -
  Valentina Brown FR Lake Worth DNS DNS    -
  Yamilette Umama SO Forest Hill DNS DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Gigi Licamara SO Park Vista 15.67 11.36 12.65 14.37 11.21 10.49 10.35 2
9 Mirna Elvir SO Forest Hill 13.41 11.60 11.15 15.06 12.50 13.41 14.01 -
  Yamilette Umama SO Forest Hill DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Amiayah Petit   Santaluces 16.01 15.54 -
12 Valemise Aldophe JR Santaluces 17.60 15.71 -
13 Alanis Baker JR Forest Hill 14.77 16.05 -
14 Ashly Dormeus JR Forest Hill 21.28 16.62 -
15 Isabella Lorenzo SO John I. Leonard 16.66 16.82 -
  Valentina Brown FR Lake Worth DNS DNS   
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sariyah McCalla FR Lake Worth 10.42 13.18 10
2 Alyssa Marshall SR Park Vista 13.00 13.26 8
3 Jamya Davis JR John I. Leonard 12.49 13.72 6
4 Amanda Gomez JR John I. Leonard 12.41 13.78 5
5 Megan Zelaya SR Park Vista 14.67 13.97 4
6 Khori Viltz FR Park Vista 11.19 14.16 3
8 Evalyna Louis   Santaluces 15.47 14.87 1
10 Scheneka Amponsion   Santaluces 15.60 15.14 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sariyah McCalla FR Lake Worth 26.27 21.55 22.07 28.64 28.64 10
2 Alyssa Marshall SR Park Vista 26.60 26.34 29.26 25.54 32.99 8
3 Jamya Davis JR John I. Leonard 27.79 31.68 26.13 29.18 24.74 6
4 Jania Moran SR Boynton Beach 27.82 28.94 22.54 28.94 27.55 5
5 Khori Viltz FR Park Vista 28.66 24.65 36.12 21.50 23.51 4
6 Megan Zelaya SR Park Vista 28.77 33.95 31.65 31.36 29.64 3
7 Kyndra Sanon SO Boynton Beach 29.07 37.21 26.46 27.91 31.11 2
8 Evalyna Louis   Santaluces 30.49 26.84 31.41 24.09 26.23 1
9 Gigi Licamara SO Park Vista 30.97 37.79 34.38 39.65 34.07 -
10 Mirna Elvir SO Forest Hill 31.89 36.36 36.68 27.75 28.07 -
11 Scheneka Amponsion   Santaluces 31.94 31.62 26.51 29.39 26.51 -
12 Valemise Aldophe JR Santaluces 33.29 23.31 42.95 30.63 40.62 -
13 Dashleyne Valliere SR Santaluces 33.59 30.24 24.19 25.20 40.31 -
14 Kamya Payne FR Boynton Beach 33.93 24.43 29.52 27.83 26.81 -
15 Alanis Baker JR Forest Hill 35.05 42.41 38.21 29.45 38.91 -
16 Ashly Dormeus JR Forest Hill 35.42 41.80 41.80 43.22 45.34 -
  Yamilette Umama SO Forest Hill DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amanda Gomez JR John I. Leonard DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ra'Niya Ward SO John I. Leonard DNS DNS DNS DNS DNS   
  Simone Stewart FR John I. Leonard DNS DNS DNS DNS DNS   
  Danaryia Robinson SO Boynton Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Gigi Licamara SO Park Vista 30.97 26.95 -
10 Mirna Elvir SO Forest Hill 31.89 24.24 -
14 Kamya Payne FR Boynton Beach 33.93 26.13 -
15 Alanis Baker JR Forest Hill 35.05 31.55 -
16 Ashly Dormeus JR Forest Hill 35.42 28.34 -
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Evalyna Louis   Santaluces 30.49 32.63 1
11 Scheneka Amponsion   Santaluces 31.94 33.54 -
12 Valemise Aldophe JR Santaluces 33.29 37.29 -
13 Dashleyne Valliere SR Santaluces 33.59 35.61 -
  Danaryia Robinson SO Boynton Beach DNS DNS   
  Yamilette Umama SO Forest Hill DNS DNS   
  Ra'Niya Ward SO John I. Leonard DNS DNS   
  Simone Stewart FR John I. Leonard DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sariyah McCalla FR Lake Worth 23.12 28.90 26.27 30.74 29.95 10
2 Alyssa Marshall SR Park Vista 25.81 26.34 26.60 19.42 22.88 8
3 Jamya Davis JR John I. Leonard 28.07 35.30 27.79 31.13 20.29 6
4 Jania Moran SR Boynton Beach 32.83 32.55 27.82 29.22 31.44 5
5 Khori Viltz FR Park Vista 28.38 28.09 28.66 26.37 26.94 4
6 Megan Zelaya SR Park Vista 36.83 28.77 28.77 20.14 34.82 3
7 Kyndra Sanon SO Boynton Beach 33.73 35.76 29.07 32.27 20.93 2
  Amanda Gomez JR John I. Leonard DNS DNS DNS DNS DNS   

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Octavia Massena FR Lake Worth 1:02.28 1:14.12 58.55 1:05.40 10
2 Jania Moran SR Boynton Beach 1:03.53 1:20.69 1:18.78 1:16.24 8
3 Kyndra Sanon SO Boynton Beach 1:08.40 1:09.09 1:14.56 1:20.03 6
4 Sofia Giakoumas SO Park Vista 1:10.84 1:21.47 1:03.76 57.38 5
5 Cameron Samuels FR Park Vista 1:13.49 1:12.02 58.06 1:05.41 4
6 Joudeline Jeanlis SO John I. Leonard 1:18.33 1:39.48 1:28.52 1:21.47 3
7 Kamya Payne FR Boynton Beach 1:18.90 1:39.42 1:09.44 1:21.27 2
8 Anne Osme FR Santaluces 1:20.47 1:22.08 1:43.01 1:07.60 1
9 Isabella Lorenzo SO John I. Leonard 1:31.11 1:24.74 1:30.20 1:48.42 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Kamya Payne FR Boynton Beach 1:18.90 1:07.07 2
8 Anne Osme FR Santaluces 1:20.47 1:39.79 1
9 Isabella Lorenzo SO John I. Leonard 1:31.11 1:41.14 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Octavia Massena FR Lake Worth 1:10.38 1:02.28 10
2 Jania Moran SR Boynton Beach 1:14.97 1:03.53 8
3 Kyndra Sanon SO Boynton Beach 1:04.30 1:08.40 6
4 Sofia Giakoumas SO Park Vista 1:12.26 1:10.84 5
5 Cameron Samuels FR Park Vista 1:15.70 1:13.49 4
6 Joudeline Jeanlis SO John I. Leonard 1:30.87 1:18.33 3

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Camila Cortes SO Park Vista 2:40.37 2:08.30 3:23.67 3:28.49 1:55.47 3:07.64 10
2 Gianna Wrathell FR Park Vista 2:42.48 3:11.73 2:03.49 2:22.99 2:55.48 2:47.36 8
3 Sydney Christensen SR Park Vista 2:43.28 3:25.74 2:22.06 2:28.59 3:06.14 1:54.30 6
4 Sarah Allan JR Park Vista 2:49.91 3:40.89 3:10.30 2:43.12 3:23.90 2:04.04 5
5 Nehaneia Howell SO Boynton Beach 2:54.54 2:35.34 3:46.91 3:01.53 3:38.18 2:03.93 4
6 Rachel Vazquez   Santaluces 3:02.89 2:15.34 2:42.78 3:52.27 3:04.72 2:39.12 3
  Gabrielle Wood Maelle SO Boynton Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ludy Luctamar FR Boynton Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jessica Barrera-Solis JR Forest Hill DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Talia Katz SO Park Vista 5:39.76 4:18.22 10
2 Jessica Reason SO Park Vista 5:47.77 5:33.86 8
3 Elise Ratledge SO Park Vista 6:00.94 7:42.01 6
4 Nikki Gialanella FR Park Vista 6:27.60 8:12.26 5
  Nehaneia Howell SO Boynton Beach DNS DNS   
  Jessica Barrera-Solis JR Forest Hill DNS DNS   

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Talia Katz SO Park Vista 12:27.57 10:20.49 12:27.57 10
2 Jessica Reason SO Park Vista 15:13.03 14:57.69 12:47.25 8
3 Nikki Gialanella FR Park Vista 13:57.58 10:44.94 13:57.58 6
4 Taylor Velazquez FR Park Vista 17:30.99 15:58.50 14:00.79 5

Girls' 100 Hurdles

W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca Rondeau SR Park Vista 14.64 24.39 18.76 15.20 22.14 24.39 22.89 10
2 Octavia Massena FR Lake Worth 14.22 17.26 18.96 22.00 18.02 17.07 15.74 8
  Ta'Niaya Ferguson JR John I. Leonard DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca Rondeau SR Park Vista 52.22 45.96 1:07.89 58.49 53.27 10
2 Christina Rameau FR Boynton Beach 53.67 38.11 55.28 54.21 1:02.80 8
3 Ta'Niaya Ferguson JR John I. Leonard 55.53 54.98 58.87 1:08.86 1:10.53 6
4 Sariyah McCalla FR Lake Worth 57.68 49.03 42.11 49.03 45.57 5
5 Octavia Massena FR Lake Worth 58.19 47.72 1:14.49 59.94 46.56 4
6 Alanis Baker JR Forest Hill 1:03.23 53.12 1:03.87 1:07.66 1:05.13 3
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth DNS DNS DNS DNS DNS   

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Park Vista Rebecca Rondeau, Megan Zelaya, Khori Viltz, Alyssa Marshall 36.88 45.19 51.94 48.83 10
2 John I. Leonard Jamya Davis, Ta'Niaya Ferguson, Ashirea Hudson, Amanda Gomez 43.60 1:02.73 53.16 1:03.26 8
  Forest Hill Alanis Baker, Ashly Dormeus, Mirna Elvir, Yamilette Umama DNS DNS DNS DNS   

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Park Vista Camila Cortes, Sofia Giakoumas, Cameron Samuels, Sydney Christensen 5:25.53 4:24.68 3:36.01 6:26.38 3:32.97 5:04.23 10
2 John I. Leonard Joudeline Jeanlis, Ashirea Hudson, Isabella Lorenzo, Simone Stewart 7:15.08 7:10.94 8:08.95 5:43.92 6:54.36 6:54.36 8

Girls' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Park Vista Talia Katz, Elise Ratledge, Camila Cortes, Sydney Christensen 10:48.84 12:52.12 10

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Octavia Massena FR Lake Worth 1.76m 1.80m 1.55m 1.72m 1.58m 1.42m 4' 7.75" 10
  • 1.22
    P
  • 1.27
    P
  • 1.32
    P
  • 1.37
    X
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
2 Briana Moore JR John I. Leonard 1.50m 1.10m 1.16m 1.18m 1.35m 1.22m 4' 0" 8
  • 1.22
    O
  • 1.27
    XXX
  Valentina Brown FR Lake Worth DNS DNS DNS DNS DNS DNS NH   

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Hannah Accius SR Park Vista 2.13m 6' 11.75" 10
  • 1.83
    O
  • 1.98
    O
  • 2.13
    O
  • 2.29
    XXX

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jania Moran SR Boynton Beach 3.87m 4.60m 5.78m 4.91m 5.73m 4.55m 14' 11.25" 10
  • 4.50  
  • 4.55  
  • FOUL  
  • 3.65  
2 Sariyah McCalla FR Lake Worth 5.78m 5.19m 3.59m 4.96m 4.91m 4.55m 14' 11.25" 8
  • 3.56  
  • 4.55  
  • 3.43  
  • 3.20  
3 Kyndra Sanon SO Boynton Beach 5.02m 5.63m 5.02m 4.88m 5.50m 4.40m 14' 5.25" 6
  • FOUL  
  • 4.00  
  • 4.40  
  • 3.80  
4 Jamya Davis JR John I. Leonard 4.17m 4.69m 3.27m 4.17m 3.35m 4.30m 14' 1.25" 5
  • 4.10  
  • 4.30  
  • 4.25  
  • 3.91  
5 Christina Rameau FR Boynton Beach 2.93m 3.54m 3.58m 4.81m 4.47m 3.85m 12' 7.75" 4
  • 3.85  
  • 3.10  
  • 2.50  
  • 3.10  
6 Joniah Jones FR Boynton Beach 4.27m 2.66m 4.23m 3.95m 2.70m 3.50m 11' 5.75" 3
  • 3.30  
  • 3.50  
  • 3.33  
  • 3.45  
  Valentina Brown FR Lake Worth NM NM NM NM NM NM NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ta'Niaya Ferguson JR John I. Leonard 11.02m 7.41m 10.82m 9.75m 11.60m 7.90m 7.31m 32' 0" 10
  • 9.75  
  • FOUL  
  • 7.90  
  • 8.35  
2 Mekayla Whigham SO Boynton Beach 9.02m 8.26m 11.42m 9.60m 7.20m 10.37m 11.14m 31' 6" 8
  • 8.45  
  • 8.68  
  • 9.60  
  • 9.32  
3 Christina Rameau FR Boynton Beach 8.04m 7.05m 8.61m 8.20m 9.51m 5.74m 10.17m 26' 11" 6
  • FOUL  
  • 7.98  
  • 8.20  
  • 8.18  
4 Joniah Jones FR Boynton Beach 7.39m 5.62m 6.16m 7.70m 9.39m 9.93m 8.55m 25' 3.25" 5
  • FOUL  
  • 7.66  
  • FOUL  
  • 7.70  
  Sariyah McCalla FR Lake Worth NM NM NM NM NM NM NM NM   
  Daneyshka Feliciano Medina JR Lake Worth NM NM NM NM NM NM NM NM   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Briana Moore JR John I. Leonard 8.98m 8.88m 9.35m 7.20m 30' 8.25" 10
  • 8.40  
  • 9.35  
  • 8.59  
  • 8.33  
2 Ashirea Hudson SO John I. Leonard 6.84m 8.82m 9.00m 8.91m 29' 6.5" 8
  • 8.48  
  • 8.25  
  • 8.75  
  • 9.00  
3 Destiny Comrie SR John I. Leonard 6.43m 6.08m 8.69m 6.52m 28' 6.25" 6
  • 8.69  
  • 8.15  
  • 8.28  
  • 8.59  
4 London Choice SR Park Vista 7.99m 7.13m 8.59m 9.11m 28' 2.25" 5
  • 7.56  
  • 8.15  
  • 8.28  
  • 8.59  
5 Tanisha Corneille SO Boynton Beach 6.96m 6.81m 7.25m 5.15m 23' 9.5" 4
  • FOUL  
  • 7.25  
  • 6.52  
  • 6.82  
6 Denese Kellier SR Park Vista 9.06m 6.55m 6.97m 8.02m 22' 10.5" 3
  • 5.18  
  • 6.97  
  • 6.75  
  • 6.97  
7 Kayla Tousaint JR Park Vista 6.42m 5.70m 6.00m 6.30m 19' 8.25" 2
  • 5.58  
  • 5.62  
  • 6.00  
  • 5.65  
  Valentina Brown FR Lake Worth NM NM NM NM NM   
  Haley Comon JR Park Vista NM NM NM NM NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Briana Moore JR John I. Leonard 35.40m 30.78m 21.55m 39.71m 22.47m 101' 0" 10
  • 27.23  
  • 29.48  
  • 28.05  
  • 30.78  
2 Denese Kellier SR Park Vista 21.54m 23.93m 28.00m 25.37m 19.14m 78' 6" 8
  • 23.93  
  • 18.34  
  • FOUL  
  • 18.37  
3 Destiny Comrie SR John I. Leonard 28.39m 21.84m 16.60m 23.15m 25.77m 71' 8" 6
  • 21.42  
  • 17.74  
  • 21.84  
  • FOUL  
4 London Choice SR Park Vista 25.86m 21.73m 19.56m 21.73m 17.17m 71' 3" 5
  • FOUL  
  • 21.73  
  • FOUL  
  • 20.37  
5 Tanisha Corneille SO Boynton Beach 25.30m 20.57m 23.24m 14.81m 23.24m 67' 6" 4
  • 15.88  
  • 19.27  
  • 20.57  
  • 17.80  
6 Ashirea Hudson SO John I. Leonard 22.02m 19.32m 17.77m 18.16m 18.55m 63' 5" 3
  • 19.32  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.19  
7 Kayla Tousaint JR Park Vista 15.63m 14.89m 17.12m 18.02m 11.91m 48' 10" 2
  • 14.89  
  • FOUL  
  • 11.49  
  • 14.06  
  Haley Comon JR Park Vista NM NM NM NM NM NM   

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Briana Moore JR John I. Leonard 26.19m 23.38m 76' 8" 10
  • 19.82  
  • 22.76  
  • 22.53  
  • 23.38  
2 Denese Kellier SR Park Vista 26.22m 21.67m 71' 1" 8
  • FOUL  
  • 19.62  
  • 21.67  
  • 19.43  
3 London Choice SR Park Vista 26.48m 21.18m 69' 6" 6
  • FOUL  
  • 14.84  
  • 21.18  
  • 18.57  
4 Octavia Massena FR Lake Worth 16.82m 18.28m 60' 0" 5
  • 17.33  
  • 16.38  
  • 18.28  
  • FOUL  
5 Kayla Tousaint JR Park Vista 15.33m 13.69m 44' 11" 4
  • 13.69  
  • FOUL  
  • 11.14  
  • 10.87  
  Valentina Brown FR Lake Worth NM NM NM   
  Haley Comon JR Park Vista NM NM NM