April 30, 2021
|
Essex County - Newark, NJ
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII CACC

Women's 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Shenequa Battle SO-2 Bryant & Stratton (VA) 13.84 12.58
2 Kayla Cook JR-3 Goldey-Beacom 12.52 13.18
3 yanique white FR-1 Essex CC 9.78 13.21
4 Kimberly Dean FR-1 Suffolk CC 14.40 13.45
5 Ariel Sharpe   Sharpe Athletics 13.06 13.46
6 Erica Graham   Next Level Athletic Club 13.15 13.69
7 Maya McDuffie   Next Level Athletic Club 11.35 14.54
9 Cheneda Jemedy SR-4 Dominican (N.Y.) 16.35 13.62
10 Nadia Watson SO-2 Bloomfield 9.70 13.66
11 Siani Smith JR-3 Bloomfield 11.37 13.70
12 Asia Hollis JR-3 Goldey-Beacom 9.89 13.73
13 Akira Thornton SR-4 Nyack 16.83 13.79
14 Armanie Abreu JR-3 Dominican (N.Y.) 16.74 13.95
15 Bianca Volino FR-1 Suffolk CC 18.08 14.01
16 Danayah Taylor FR-1 Goldey-Beacom 16.87 14.17
17 Hannah Simon JR-3 Nyack 16.91 14.33
18 Mikhelia Griffith SO-2 Bloomfield 14.91 14.61
19 Krystal Parris FR-1 Dominican (N.Y.) 16.81 14.61
20 Naja Austin SO-2 Bloomfield 14.96 14.81
21 Kaori Camarena   Next Level Athletic Club 19.27 15.05
22 Luana Rampelotti FR-1 Union CC 12.35 15.24
23 Aaliyah Powell FR-1 Goldey-Beacom 12.12 15.74
Women's 100 Meters Finals Section 0
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Cheneda Jemedy SR-4 Dominican (N.Y.) 13.62
10 Nadia Watson SO-2 Bloomfield 13.66
11 Siani Smith JR-3 Bloomfield 13.70
12 Asia Hollis JR-3 Goldey-Beacom 13.73
13 Akira Thornton SR-4 Nyack 13.79
14 Armanie Abreu JR-3 Dominican (N.Y.) 13.95
15 Bianca Volino FR-1 Suffolk CC 14.01
16 Danayah Taylor FR-1 Goldey-Beacom 14.17
17 Hannah Simon JR-3 Nyack 14.33
18 Mikhelia Griffith SO-2 Bloomfield 14.61
19 Krystal Parris FR-1 Dominican (N.Y.) 14.61
20 Naja Austin SO-2 Bloomfield 14.81
21 Kaori Camarena   Next Level Athletic Club 15.05
22 Luana Rampelotti FR-1 Union CC 15.24
23 Aaliyah Powell FR-1 Goldey-Beacom 15.74
Women's 100 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shenequa Battle SO-2 Bryant & Stratton (VA) 8.94 9.94 10.70 13.59 12.58 11.70
2 Kayla Cook JR-3 Goldey-Beacom 15.82 12.66 9.76 13.58 13.18 12.92
3 yanique white FR-1 Essex CC 12.16 12.16 11.36 16.91 13.21 17.04
4 Kimberly Dean FR-1 Suffolk CC 16.82 9.42 14.80 17.09 13.45 9.42
5 Ariel Sharpe   Sharpe Athletics 10.23 12.93 16.69 13.46 13.46 12.93
6 Erica Graham   Next Level Athletic Club 17.66 15.47 9.59 14.79 13.69 15.88
7 Maya McDuffie   Next Level Athletic Club 13.24 18.18 14.11 18.18 14.54 10.91

Women's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shenequa Battle SO-2 Bryant & Stratton (VA) 9.80 14.76 8.81 12.90 12.78 12.40
2 Kayla Cook JR-3 Goldey-Beacom 12.82 14.25 14.64 9.98 10.10 12.95
3 yanique white FR-1 Essex CC 14.98 15.11 10.52 14.59 15.77 13.14
4 Kimberly Dean FR-1 Suffolk CC 16.84 15.39 15.39 10.26 11.97 13.15
5 Erica Graham   Next Level Athletic Club 10.84 16.13 11.51 15.74 17.06 13.22
6 Portia McKoy Junior Unattached 11.52 13.38 12.32 16.95 12.71 13.24
7 Ariel Sharpe   Sharpe Athletics 13.15 15.14 13.82 9.43 13.55 13.28
8 Maya McDuffie   Next Level Athletic Club 14.98 13.76 12.41 9.72 12.82 13.49
9 Cheneda Jemedy SR-4 Dominican (N.Y.) 15.67 10.76 13.35 13.76 16.62 13.62
10 Nadia Watson SO-2 Bloomfield 16.40 16.67 16.81 12.30 14.21 13.66
11 Siani Smith JR-3 Bloomfield 12.61 12.61 13.16 14.25 17.81 13.70
12 Asia Hollis JR-3 Goldey-Beacom 15.52 12.64 13.32 9.61 16.21 13.73
13 Akira Thornton SR-4 Nyack 11.31 9.66 15.45 15.86 16.83 13.79
14 Armanie Abreu JR-3 Dominican (N.Y.) 18.00 16.88 14.65 13.26 13.95 13.95
15 Kristyne Wemegah SO-2 Bloomfield 11.63 13.59 14.99 16.82 12.33 14.01
16 Danayah Taylor FR-1 Goldey-Beacom 14.32 13.04 16.16 13.75 16.87 14.17
17 Hannah Simon JR-3 Nyack 18.49 13.04 15.48 15.19 17.77 14.33
18 Krystal Parris FR-1 Dominican (N.Y.) 11.25 16.51 15.78 19.00 14.76 14.61
19 Naja Austin SO-2 Bloomfield 17.78 10.37 11.70 16.89 17.04 14.81
20 Kaori Camarena   Next Level Athletic Club 16.56 17.91 13.85 12.95 12.95 15.05
21 Luana Rampelotti FR-1 Union CC 15.24 16.31 10.98 15.85 12.04 15.24
22 Aaliyah Powell FR-1 Goldey-Beacom 11.65 17.00 13.23 17.32 17.95 15.74
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Shenequa Battle SO-2 Bryant & Stratton (VA) 12.40 16.12
6 Portia McKoy Junior Unattached 13.24 9.80
10 Nadia Watson SO-2 Bloomfield 13.66 10.66
11 Siani Smith JR-3 Bloomfield 13.70 13.16
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 yanique white FR-1 Essex CC 10.78 14.59 13.14 14.46 11.96
7 Ariel Sharpe   Sharpe Athletics 12.62 16.07 13.28 10.36 17.00
9 Cheneda Jemedy SR-4 Dominican (N.Y.) 11.99 9.95 13.62 16.62 14.17
13 Akira Thornton SR-4 Nyack 16.14 15.45 13.79 13.10 10.48
14 Armanie Abreu JR-3 Dominican (N.Y.) 13.40 12.56 13.95 14.65 10.89
19 Naja Austin SO-2 Bloomfield 10.96 18.66 14.81 12.15 10.52
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kayla Cook JR-3 Goldey-Beacom 9.46 11.40 10.36 15.67 12.95 12.95
4 Kimberly Dean FR-1 Suffolk CC 11.05 17.10 10.66 13.15 12.23 13.15
12 Asia Hollis JR-3 Goldey-Beacom 9.89 16.07 17.44 15.79 13.73 13.73
15 Kristyne Wemegah SO-2 Bloomfield 13.73 13.31 17.38 16.96 15.84 14.01
18 Krystal Parris FR-1 Dominican (N.Y.) 14.91 17.54 17.24 11.98 13.45 14.61
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Erica Graham   Next Level Athletic Club 13.22 15.60 12.70
8 Maya McDuffie   Next Level Athletic Club 13.49 17.00 14.57
16 Danayah Taylor FR-1 Goldey-Beacom 14.17 14.46 11.06
17 Hannah Simon JR-3 Nyack 14.33 16.91 15.48
20 Kaori Camarena   Next Level Athletic Club 15.05 18.52 15.05
21 Luana Rampelotti FR-1 Union CC 15.24 12.96 11.13
22 Aaliyah Powell FR-1 Goldey-Beacom 15.74 13.70 17.63