February 20-21, 2021
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Women's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mercy Ntia-Obong SO-2 Cloud County CC 29.09 30.04 30.76 23.84 10
2 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 28.63 28.63 20.24 24.68 8
3 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 29.41 32.13 20.76 24.71 6
4 Kaleb McDonald SO-2 Butler CC 17.82 24.51 21.04 24.75 5
5 Kiara Brown SO-2 Butler CC 28.70 32.44 18.72 24.95 4
6 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 26.11 20.73 29.18 25.59 3
7 Jayda Dillon FR-1 Barton County CC 27.14 27.40 31.75 25.60 2
8 Kali Flowers FR-1 Allen CC 20.74 22.81 27.22 25.92 1
9 Avagay Morris SO-2 Coffeyville CC 20.23 29.43 25.22 26.27 -
Women's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Kaleb McDonald SO-2 Butler CC 24.75 27.23 21.54 5
5 Kiara Brown SO-2 Butler CC 24.95 30.69 30.19 4
7 Jayda Dillon FR-1 Barton County CC 25.60 29.96 21.76 2
8 Kali Flowers FR-1 Allen CC 25.92 30.59 18.67 1
9 Avagay Morris SO-2 Coffeyville CC 26.27 19.97 33.89 -
Women's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Mercy Ntia-Obong SO-2 Cloud County CC 23.84 18.36 27.42 10
2 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 24.68 29.62 30.61 8
3 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 24.71 21.50 29.16 6
6 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 25.59 32.76 29.69 3

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mercy Ntia-Obong SO-2 Cloud County CC 23.99 25.67 25.67 29.51 20.64 23.75
2 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 24.67 18.75 23.44 24.92 26.89 26.89
3 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 24.78 28.50 20.57 28.01 26.77 32.22
4 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 24.92 21.93 20.19 19.69 20.19 27.91
5 Kiara Brown SO-2 Butler CC 25.08 23.83 28.85 24.33 29.85 28.60
6 Kaleb McDonald SO-2 Butler CC 25.28 23.51 19.47 20.48 25.79 21.49
7 Jayda Dillon FR-1 Barton County CC 25.74 22.14 24.71 32.95 26.00 19.57
8 Kali Flowers FR-1 Allen CC 25.75 18.03 20.09 23.18 28.59 29.10
9 Avagay Morris SO-2 Coffeyville CC 25.82 33.05 24.79 26.08 20.40 20.40
10 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 25.86 18.62 30.52 25.61 27.67 33.10
11 Angela Tometi FR-1 Fort Scott CC 25.89 30.30 19.94 32.88 28.48 26.15
12 Ayesha Nelson SO-2 Barton County CC 25.92 29.03 31.37 31.11 30.85 31.63
13 Taneka Ballard FR-1 Barton County CC 26.00 21.84 19.76 21.58 23.40 19.76
14 Tatiana Washington FR-1 Coffeyville CC 26.30 28.93 20.78 21.31 27.88 31.04
15 Jada Meecham FR-1 Coffeyville CC 26.31 28.16 20.53 29.21 28.95 32.10
16 Erica Davis FR-1 Garden City CC 26.54 29.99 26.81 22.30 19.11 33.98
17 Jameka Chisholm SO-2 Pratt CC 26.84 34.90 30.60 33.82 30.06 32.48
18 Brianisha Rolling FR-1 Dodge City CC 27.15 31.50 19.01 34.76 20.09 24.71
19 Ayline Montoya FR-1 Neosho County CC 27.72 28.83 36.04 29.94 24.12 34.10
20 Krissalynn Henderson FR-1 Dodge City CC 27.85 35.10 29.80 29.53 35.10 20.06
21 Amanda Meeks SO-2 Neosho County CC 28.60 33.18 22.88 23.74 30.61 28.60
22 Bethany Schupman FR-1 Garden City CC 28.61 26.33 30.90 30.62 36.91 23.18
23 Ivyanna Lewis FR-1 Neosho County CC 28.63 36.94 27.20 27.20 31.50 27.20
24 Shalai Dye FR-1 Cowley College 29.34 27.00 32.57 35.80 23.77 27.00
25 Emauri Heads SO-2 Pratt CC 29.80 32.49 34.57 35.76 29.21 28.91
26 Nybria Carter FR-1 Northwest Kansas 29.82 20.88 22.37 23.86 27.14 28.33
27 Kailee Choice FR-1 Cowley College 30.59 22.33 24.48 39.47 26.31 33.65
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Jayda Dillon FR-1 Barton County CC 25.74 29.60 24.46 20.08
18 Brianisha Rolling FR-1 Dodge City CC 27.15 31.50 24.44 26.34
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Trinity Sinegal FR-1 Fort Scott CC 25.91 28.87 24.67 18.75 20.23 27.39 24.67
6 Kaleb McDonald SO-2 Butler CC 21.24 27.81 25.28 32.87 19.47 24.78 22.00
22 Bethany Schupman FR-1 Garden City CC 30.04 32.91 28.61 28.04 28.90 23.46 22.89
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 24.92 24.92
14 Tatiana Washington FR-1 Coffeyville CC 19.73 26.30
23 Ivyanna Lewis FR-1 Neosho County CC 35.51 28.63
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 26.02 23.55 25.78 31.97 24.78
8 Kali Flowers FR-1 Allen CC 21.38 25.50 19.83 20.60 25.75
16 Erica Davis FR-1 Garden City CC 22.03 31.85 22.30 32.65 26.54
21 Amanda Meeks SO-2 Neosho County CC 26.32 25.17 36.04 26.03 28.60
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Angela Tometi FR-1 Fort Scott CC 21.49 32.63 29.52 26.67 29.78 23.56 25.89
13 Taneka Ballard FR-1 Barton County CC 18.20 29.38 33.28 19.24 26.78 27.82 26.00
15 Jada Meecham FR-1 Coffeyville CC 26.05 31.31 24.21 19.74 32.89 26.31 26.31
19 Ayline Montoya FR-1 Neosho County CC 35.21 34.65 33.82 20.79 31.88 23.01 27.72
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Kiara Brown SO-2 Butler CC 25.08 25.08 22.83 20.07
10 Charleyanse Howard FR-1 Fort Scott CC 25.86 31.81 23.02 19.14
20 Krissalynn Henderson FR-1 Dodge City CC 27.85 25.63 33.42 30.08
26 Nybria Carter FR-1 Northwest Kansas 29.82 20.88 25.35 23.86
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mercy Ntia-Obong SO-2 Cloud County CC 21.83 23.99 27.83 21.59
9 Avagay Morris SO-2 Coffeyville CC 30.73 25.82 21.18 22.73
12 Ayesha Nelson SO-2 Barton County CC 19.96 25.92 29.55 18.15
25 Emauri Heads SO-2 Pratt CC 33.38 29.80 24.74 35.17
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Jameka Chisholm SO-2 Pratt CC 26.84 23.62
24 Shalai Dye FR-1 Cowley College 29.34 36.39
27 Kailee Choice FR-1 Cowley College 30.59 26.62