April 16-17, 2021
|
Tiffin - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov HCAC NCCAA NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emily Richards   Unattached 4:35.72
2 Anna Brandt JR-3 Cleveland St. 4:44.06
3 Alexis Gray SR-4 Wittenberg 4:46.03
4 Naomi Herman FR-1 Cedarville 4:48.11
5 Abby Moser SO-2 Ashland 4:57.03
6 Morgan Forney SO-2 Mount Vernon Nazarene 4:58.22
7 Shannon Wargo SR-4 Cleveland St. 4:58.29
8 Anna Steich SO-2 Cedarville 4:59.04
9 Teona Feldpausch JR-3 Spring Arbor 5:00.79
10 Emma Hinkle FR-1 Ashland 5:02.13
11 Charlotte Campbell FR-1 Tiffin 5:02.55
12 Caitlyn Hadley JR-3 Walsh 5:04.23
13 Madeline Spaulding SO-2 Cedarville 5:07.38
14 A'Zaria Thomas FR-1 Ursuline (Ohio) 5:08.55
15 Cassandra Ponzi SO-2 Ashland 5:08.95
16 Bridget Siebenaller SO-2 Walsh 5:10.24
17 Grace Holmes SO-2 Cleveland St. 5:12.11
18 Jasmine Harper SR-4 Spring Arbor 5:13.48
19 Libby Howard FR-1 Walsh 5:14.43
20 Savannah Shaver FR-1 Cleveland St. 5:16.33
21 Chloe Will FR-1 Tiffin 5:20.33
22 Abby Winkler FR-1 Walsh 5:22.32
23 Sarah McEllis JR-3 Spring Arbor 5:25.21
24 Katie Kearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:25.86
25 Justine Lesniewski SO-2 Bluffton 5:26.59
26 Julia Losasso JR-3 Walsh 5:27.30
27 Josie Cunningham SR-4 Transylvania 5:27.51
28 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:29.53
29 Molly Latimer FR-1 Spring Arbor 5:33.98
30 Hope Nixon JR-3 Bluffton 5:34.53
31 Ashlin Lindsey SO-2 Tiffin 5:37.37
32 Megan Espinoza FR-1 Concordia (Mich.) 5:38.47
33 Holly Cole SO-2 Tiffin 5:38.76
34 Jeralyn Strawn FR-1 Ohio Dominican 5:39.89
35 Lydia Schroeder JR-3 Concordia (Mich.) 5:42.00
36 Eric Mccardell FR-1 Lawrence Tech 5:42.51
37 Maddie Bell   Transylvania 5:48.90
38 Audrey Guggenbiller FR-1 Tiffin 5:52.64
39 Kayla Huffman SO-2 Ursuline (Ohio) 5:54.54
40 Ashley Wihl SO-2 Ohio Dominican 5:56.22
41 Madeline Jones FR-1 Spring Arbor 6:02.12
42 Tabi Rollman FR-1 Bluffton 6:04.38
  Gabby Porter SR-4 Concordia (Mich.) NT
  Emily Westrick SO-2 Spring Arbor NT
  Elizabeth Trent JR-3 Concordia (Mich.) DNS
  Brooke Barnes FR-1 Bluffton DNS
  Ruthie Wyant JR-3 Tiffin DNS
  Julia Springer SO-2 Tiffin DNS
  Hannah Hinkle FR-1 Spring Arbor DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Richards   Unattached 4:46.75 3:46.09 3:51.61 5:22.60 4:35.72
2 Anna Brandt JR-3 Cleveland St. 4:52.59 3:52.93 3:38.73 4:35.54 4:44.06
3 Alexis Gray SR-4 Wittenberg 5:08.92 5:54.68 3:37.39 4:54.61 4:46.03
4 Naomi Herman FR-1 Cedarville 5:37.09 3:41.85 3:44.73 5:08.28 4:48.11
5 Abby Moser SO-2 Ashland 3:57.63 4:21.39 5:50.50 6:23.17 4:57.03
6 Morgan Forney SO-2 Mount Vernon Nazarene 4:40.33 6:09.80 6:00.85 5:42.96 4:58.22
7 Shannon Wargo SR-4 Cleveland St. 5:40.05 5:31.11 6:24.80 3:49.69 4:58.29
8 Anna Steich SO-2 Cedarville 5:43.90 4:23.16 4:44.09 4:56.05 4:59.04
9 Teona Feldpausch JR-3 Spring Arbor 3:30.56 5:09.82 5:57.94 5:36.89 5:00.79
10 Emma Hinkle FR-1 Ashland 5:56.52 6:29.75 5:59.54 6:32.77 5:02.13
12 Caitlyn Hadley JR-3 Walsh 4:52.06 4:39.90 4:36.85 5:46.83 5:04.23
15 Cassandra Ponzi SO-2 Ashland 6:26.19 6:13.83 4:41.15 4:53.51 5:08.95
18 Jasmine Harper SR-4 Spring Arbor 4:13.92 4:29.60 4:29.60 6:00.51 5:13.48
20 Savannah Shaver FR-1 Cleveland St. 5:25.82 4:32.05 5:22.66 5:35.31 5:16.33
  Gabby Porter SR-4 Concordia (Mich.) NT NT NT NT NT
  Emily Westrick SO-2 Spring Arbor NT NT NT NT NT
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Charlotte Campbell FR-1 Tiffin 6:15.17 4:56.50 5:02.55
13 Madeline Spaulding SO-2 Cedarville 6:30.38 6:05.79 5:07.38
14 A'Zaria Thomas FR-1 Ursuline (Ohio) 6:16.44 4:03.76 5:08.55
16 Bridget Siebenaller SO-2 Walsh 3:55.79 6:02.98 5:10.24
17 Grace Holmes SO-2 Cleveland St. 5:37.08 4:19.06 5:12.11
19 Libby Howard FR-1 Walsh 5:42.73 5:30.16 5:14.43
21 Chloe Will FR-1 Tiffin 4:00.25 5:17.13 5:20.33
22 Abby Winkler FR-1 Walsh 5:06.21 6:36.46 5:22.32
23 Sarah McEllis JR-3 Spring Arbor 4:52.69 6:30.26 5:25.21
26 Julia Losasso JR-3 Walsh 6:29.49 4:41.48 5:27.30
27 Josie Cunningham SR-4 Transylvania 6:33.02 4:15.46 5:27.51
31 Ashlin Lindsey SO-2 Tiffin 7:05.09 6:00.99 5:37.37
33 Holly Cole SO-2 Tiffin 5:38.76 6:29.58 5:38.76
40 Ashley Wihl SO-2 Ohio Dominican 4:41.42 5:49.10 5:56.22
  Julia Springer SO-2 Tiffin DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Katie Kearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:25.86 4:59.80 5:29.12 6:57.10
25 Justine Lesniewski SO-2 Bluffton 5:26.59 6:02.52 6:35.18 5:42.92
28 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:29.53 6:48.62 6:02.49 4:30.22
29 Molly Latimer FR-1 Spring Arbor 5:33.98 6:14.06 7:07.50 6:50.80
30 Hope Nixon JR-3 Bluffton 5:34.53 4:47.70 5:31.19 6:28.06
32 Megan Espinoza FR-1 Concordia (Mich.) 5:38.47 5:18.17 4:51.09 7:16.63
34 Jeralyn Strawn FR-1 Ohio Dominican 5:39.89 5:09.30 4:31.92 6:58.07
35 Lydia Schroeder JR-3 Concordia (Mich.) 5:42.00 6:09.36 5:42.00 6:57.24
36 Eric Mccardell FR-1 Lawrence Tech 5:42.51 4:13.46 6:13.34 4:40.86
37 Maddie Bell   Transylvania 5:48.90 4:18.19 4:46.10 7:33.57
38 Audrey Guggenbiller FR-1 Tiffin 5:52.64 7:27.86 5:31.49 7:31.38
39 Kayla Huffman SO-2 Ursuline (Ohio) 5:54.54 4:57.82 4:43.64 6:12.27
41 Madeline Jones FR-1 Spring Arbor 6:02.12 6:02.12 7:10.93 7:21.79
42 Tabi Rollman FR-1 Bluffton 6:04.38 4:40.58 4:33.29 6:44.47
  Elizabeth Trent JR-3 Concordia (Mich.) DNS DNS DNS DNS
  Brooke Barnes FR-1 Bluffton DNS DNS DNS DNS
  Ruthie Wyant JR-3 Tiffin DNS DNS DNS DNS
  Hannah Hinkle FR-1 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS