February 12-13, 2021
|
Mount Marty-Donohue First Dakota FH - Yankton, SD
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anthony Ghiorso SR-4 Dordt 4:24.36
2 Franklin Reinders SR-4 Dordt 4:26.05
3 Joe Anderson SO-2 Dordt 4:27.11
4 Brian Santiago JR-3 Mount Marty 4:28.05
5 Eric Steiger JR-3 Dordt 4:28.36
6 Jose Gonzalez SO-2 Midland 4:30.02
7 Ian Wiersma JR-3 Northwestern (Iowa) 4:30.98
8 Joshua Krull SO-2 Dakota State 4:32.36
9 Jakob VanDerWerff SO-2 Northwestern (Iowa) 4:33.46
10 Joseph Kunert SO-2 Northwestern (Iowa) 4:42.03
11 Bailey Vander Griend JR-3 Dordt 4:45.52
12 Garrett Hanson SO-2 Morningside 4:45.89
13 Sam Harrison FR-1 Northwestern (Iowa) 4:48.03
14 Tanner Arens SO-2 Morningside 4:48.04
15 Andrew Sorensen FR-1 Dakota State 4:48.77
16 Caleb Roggenbuck FR-1 Morningside 4:49.18
17 Dylan Hilger FR-1 Dakota State 4:50.90
18 Taylor Myers FR-1 Dakota State 4:51.95
19 Zach Elbers JR-3 Dordt 4:52.12
20 Martin Bailey FR-1 Dakota State 4:53.40
21 Derek Janzen JR-3 Northwestern (Iowa) 4:55.21
22 Chris Ellens SR-4 Dordt 4:56.75
23 Loyal Johnson FR-1 Dordt 4:58.78
24 Mason Welker FR-1 Morningside 4:59.07
25 Cristobal Gonzalez SO-2 Mount Marty 4:59.72
26 Gabe Rathbun FR-1 Northwestern (Iowa) 5:00.17
27 Daniel Green SO-2 Dakota State 5:01.84
28 Alfonso Erickson SO-2 Mount Marty 5:03.58
29 Kenny Nolan SO-2 Briar Cliff 5:05.36
30 Tristan Hulstein SR-4 Dordt 5:10.21
31 Jacob Lamb FR-1 Northwestern (Iowa) 5:16.11
32 Michael Vander Plaats FR-1 Dordt 5:16.15
33 David Bernhagen FR-1 Dordt 5:20.07
34 Jacob Dundas SO-2 Dakota State 5:32.39
35 Andrew Peitz SO-2 Mount Marty 5:37.35
36 Jacob Juelfs SR-4 Jamestown 5:50.18
37 Justin Paddack SR-4 Mount Marty 5:52.62
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
26 Gabe Rathbun FR-1 Northwestern (Iowa) 6:12.21 5:00.17 4:54.17
28 Alfonso Erickson SO-2 Mount Marty 5:55.19 5:03.58 4:15.01
31 Jacob Lamb FR-1 Northwestern (Iowa) 3:53.93 5:16.11 5:35.08
32 Michael Vander Plaats FR-1 Dordt 5:25.64 5:16.15 5:31.96
33 David Bernhagen FR-1 Dordt 6:49.69 5:20.07 5:29.68
34 Jacob Dundas SO-2 Dakota State 5:55.66 5:32.39 4:32.56
35 Andrew Peitz SO-2 Mount Marty 6:54.94 5:37.35 6:31.33
36 Jacob Juelfs SR-4 Jamestown 5:43.18 5:50.18 5:29.17
37 Justin Paddack SR-4 Mount Marty 4:06.84 5:52.62 7:38.41
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Taylor Myers FR-1 Dakota State 4:51.95 3:27.29
20 Martin Bailey FR-1 Dakota State 4:53.40 4:03.53
21 Derek Janzen JR-3 Northwestern (Iowa) 4:55.21 6:09.02
22 Chris Ellens SR-4 Dordt 4:56.75 5:26.43
23 Loyal Johnson FR-1 Dordt 4:58.78 5:01.77
24 Mason Welker FR-1 Morningside 4:59.07 3:47.30
25 Cristobal Gonzalez SO-2 Mount Marty 4:59.72 6:23.65
27 Daniel Green SO-2 Dakota State 5:01.84 4:25.62
29 Kenny Nolan SO-2 Briar Cliff 5:05.36 6:36.97
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Joseph Kunert SO-2 Northwestern (Iowa) 5:29.98 4:42.03 3:28.71 6:03.82
11 Bailey Vander Griend JR-3 Dordt 5:16.93 4:45.52 4:39.81 3:45.56
12 Garrett Hanson SO-2 Morningside 4:28.74 4:45.89 4:03.01 4:54.47
13 Sam Harrison FR-1 Northwestern (Iowa) 4:53.79 4:48.03 5:57.16 5:31.24
14 Tanner Arens SO-2 Morningside 5:08.21 4:48.04 6:08.70 4:39.40
15 Andrew Sorensen FR-1 Dakota State 3:39.47 4:48.77 3:22.14 4:25.67
16 Caleb Roggenbuck FR-1 Morningside 3:31.11 4:49.18 4:05.81 4:28.94
17 Dylan Hilger FR-1 Dakota State 4:18.91 4:50.90 4:13.09 3:32.36
19 Zach Elbers JR-3 Dordt 6:16.84 4:52.12 5:38.86 5:00.89
30 Tristan Hulstein SR-4 Dordt 4:17.48 5:10.21 5:38.13 6:30.87
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Anthony Ghiorso SR-4 Dordt 4:24.36 5:09.31
2 Franklin Reinders SR-4 Dordt 4:26.05 3:14.22
3 Joe Anderson SO-2 Dordt 4:27.11 3:06.98
4 Brian Santiago JR-3 Mount Marty 4:28.05 4:36.10
5 Eric Steiger JR-3 Dordt 4:28.36 3:18.59
6 Jose Gonzalez SO-2 Midland 4:30.02 4:32.72
7 Ian Wiersma JR-3 Northwestern (Iowa) 4:30.98 3:36.79
8 Joshua Krull SO-2 Dakota State 4:32.36 5:54.07
9 Jakob VanDerWerff SO-2 Northwestern (Iowa) 4:33.46 4:38.93