February 20-21, 2021
|
Rose-Hulman-Sports & Rec Center - Terre Haute, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Burnam JR-3 Transylvania 1:41.47 2:10.96 1:43.83 1:57.98 10
2 Bailey Morgerson FR-1 Transylvania 2:01.16 1:44.53 1:59.97 1:58.78 8
3 Will Thesken JR-3 Rose-Hulman 1:58.55 2:28.48 1:32.20 1:59.74 6
4 Garrett Elrod FR-1 Transylvania 1:53.93 2:12.11 2:21.81 2:01.20 5
5 Blake Storoe SO-2 Rose-Hulman 2:18.77 1:40.70 1:34.56 2:02.80 4
6 Jaycee Wilburn SO-2 Franklin 2:36.28 2:37.52 2:18.92 2:04.03 3
7 Robert Hoegeman SO-2 Hanover 2:12.00 2:30.67 1:54.56 2:04.52 2
8 Tyler Speitel FR-1 Rose-Hulman 2:27.20 2:37.18 2:04.74 2:04.74 1
9 Andrew Hargis FR-1 Franklin 2:46.33 2:24.58 1:42.36 2:07.94 -
10 Ben Gray SR-4 Mount St. Joseph 2:41.80 2:27.57 1:53.91 2:09.44 -
11 Jacob Miller FR-1 Mount St. Joseph 2:05.71 2:44.58 1:48.86 2:09.59 -
12 Ethan Ly FR-1 Bluffton 2:21.95 1:35.07 1:45.49 2:10.23 -
13 John Reese FR-1 Defiance 2:38.44 2:50.42 1:50.51 2:13.14 -
14 Eli Cochrane FR-1 Franklin 2:36.28 2:22.92 1:40.18 2:13.57 -
15 Benjamin Miles SO-2 Manchester 2:00.39 2:40.96 1:40.10 2:15.26 -
16 Cooper Green SO-2 Manchester 2:37.04 2:54.79 2:37.04 2:16.55 -
17 Joshua Gaffney FR-1 Defiance 2:42.55 2:26.16 2:42.55 2:16.59 -
18 Tyler Pfeiffenberger JR-3 Mount St. Joseph 2:58.97 2:41.93 2:33.41 2:22.04 -
19 Dylan Leininger SO-2 Manchester 1:41.56 1:48.81 1:50.26 2:25.08 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Andrew Hargis FR-1 Franklin 2:07.94 -
10 Ben Gray SR-4 Mount St. Joseph 2:09.44 -
11 Jacob Miller FR-1 Mount St. Joseph 2:09.59 -
13 John Reese FR-1 Defiance 2:13.14 -
14 Eli Cochrane FR-1 Franklin 2:13.57 -
15 Benjamin Miles SO-2 Manchester 2:15.26 -
16 Cooper Green SO-2 Manchester 2:16.55 -
17 Joshua Gaffney FR-1 Defiance 2:16.59 -
18 Tyler Pfeiffenberger JR-3 Mount St. Joseph 2:22.04 -
19 Dylan Leininger SO-2 Manchester 2:25.08 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Burnam JR-3 Transylvania 1:57.98 10
2 Bailey Morgerson FR-1 Transylvania 1:58.78 8
3 Will Thesken JR-3 Rose-Hulman 1:59.74 6
4 Garrett Elrod FR-1 Transylvania 2:01.20 5
5 Blake Storoe SO-2 Rose-Hulman 2:02.80 4
6 Jaycee Wilburn SO-2 Franklin 2:04.03 3
7 Robert Hoegeman SO-2 Hanover 2:04.52 2
8 Tyler Speitel FR-1 Rose-Hulman 2:04.74 1
12 Ethan Ly FR-1 Bluffton 2:10.23 -