March 19-20, 2021
|
UCF - Orlando, FL

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Timothy Doyle SO-2 North Florida 4:00.90 3:45.14 3:02.37 3:54.15
2 Max Spencer SO-2 Northeastern 3:02.13 3:50.54 2:50.60 4:02.07
3 Leo Queyrou SR-4 North Florida 4:06.24 3:52.30 3:05.84 2:44.94
4 Nicholas Young SO-2 Northeastern 2:54.77 3:53.02 4:25.65 3:11.08
5 Tristen Montalvo JR-3 Stetson 2:55.71 3:54.27 4:38.79 3:23.82
6 Aidan O'Gorman FR-1 North Florida 3:57.86 3:55.50 2:47.21 3:10.76
7 Robert Pedroza FR-1 North Florida 2:46.38 3:57.68 4:35.71 4:04.81
8 Parker Hines SO-2 Stetson 3:01.59 3:58.93 4:32.38 3:39.82
9 Thomas Weiler FR-1 North Florida 3:02.78 4:00.50 4:22.15 3:19.62
10 Gavin O'Brien FR-1 North Florida 3:56.77 4:01.60 2:56.37 4:35.43
11 Onix Ortiz FR-1 North Florida 3:22.66 4:04.16 4:43.23 4:09.05
12 John Bobo SR-4 North Florida 4:41.61 4:07.02 3:29.97 5:11.25
13 Justin Tackling FR-1 North Florida 3:15.28 4:07.18 3:17.75 3:27.64
14 Ashton Siwek JR-3 Stetson 3:34.04 4:11.81 5:14.77 4:37.00
15 Arye Beck SR-4 Stetson 3:57.36 4:12.51 5:05.54 4:09.99
16 Bethwel Tum FR-1 Tulane 3:55.39 4:13.10 3:04.77 5:21.44
17 John McKenzie FR-1 North Florida 3:39.03 4:17.68 4:02.22 3:20.99
18 John Frieson JR-3 Tennessee St. 3:33.83 4:30.66 5:03.14 5:46.45
19 Matthew Cashin SR-4 North Florida 3:13.56 4:32.61 5:54.40 5:24.41
20 Aaron Dobbins SO-2 Tennessee St. 5:14.03 4:45.48 3:54.10 4:16.94
21 Justin D'Meza FR-1 Tennessee St. 4:53.73 5:15.83 4:44.25 6:03.21
  Jared Vazquez JR-3 North Florida DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Timothy Doyle SO-2 North Florida 3:45.14 4:36.93 3:38.39 4:05.41
2 Max Spencer SO-2 Northeastern 3:50.54 3:43.63 4:27.43 2:41.38
3 Leo Queyrou SR-4 North Florida 3:52.30 3:03.52 2:56.55 3:19.78
4 Nicholas Young SO-2 Northeastern 3:53.02 4:58.27 4:14.00 3:48.36
5 Tristen Montalvo JR-3 Stetson 3:54.27 4:08.33 3:16.79 3:51.93
6 Aidan O'Gorman FR-1 North Florida 3:55.50 3:57.86 4:59.09 3:10.76
7 Robert Pedroza FR-1 North Florida 3:57.68 5:01.86 4:02.44 3:48.18
8 Parker Hines SO-2 Stetson 3:58.93 3:03.98 5:01.06 3:27.87
14 Ashton Siwek JR-3 Stetson 4:11.81 3:16.42 3:54.19 4:37.00
  Jared Vazquez JR-3 North Florida DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Thomas Weiler FR-1 North Florida 3:24.43 3:29.24 3:31.64 3:31.64 5:00.63 4:00.50 3:14.81
10 Gavin O'Brien FR-1 North Florida 2:49.12 3:01.20 4:57.17 4:01.60 3:22.95 4:01.60 3:01.20
11 Onix Ortiz FR-1 North Florida 3:17.77 4:33.46 4:23.70 3:34.86 4:35.90 4:04.16 4:40.79
12 John Bobo SR-4 North Florida 4:36.67 3:20.09 3:32.44 4:49.02 4:04.55 4:07.02 3:42.32
13 Justin Tackling FR-1 North Florida 5:13.92 4:29.43 3:44.94 5:16.39 3:20.22 4:07.18 5:16.39
15 Arye Beck SR-4 Stetson 4:57.97 5:23.22 4:17.56 3:34.64 4:45.34 4:12.51 3:14.44
16 Bethwel Tum FR-1 Tulane 3:55.39 4:30.82 3:55.39 4:46.01 3:17.42 4:13.10 4:13.10
17 John McKenzie FR-1 North Florida 5:27.26 3:33.88 5:16.95 4:04.80 3:51.92 4:17.68 5:04.07
18 John Frieson JR-3 Tennessee St. 4:27.96 5:38.33 4:09.01 4:25.25 4:25.25 4:30.66 3:23.00
19 Matthew Cashin SR-4 North Florida 4:24.44 5:35.31 4:18.98 4:57.15 3:21.74 4:32.61 5:27.14
20 Aaron Dobbins SO-2 Tennessee St. 5:19.74 3:59.81 3:19.84 3:59.81 5:16.89 4:45.48 4:19.79
21 Justin D'Meza FR-1 Tennessee St. 5:41.10 5:22.15 4:50.57 5:47.42 6:12.68 5:15.83 4:53.73