March 27, 2021
|
Tampa Catholic - Tampa, FL
|
Timing: TRC
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Breanna Preiser SR Wiregrass Ranch 4:34.58 5:52.02 4:16.98 10
2 Anderson Rubin 6 Tampa Prep 6:42.12 5:59.03 6:13.40 8
3 Rebekah Haddad JR Tampa Bay HEAT 6:26.71 6:01.41 7:10.08 6
4 Abigail Chudzinski SO Holy Names 6:58.41 6:03.83 5:34.73 5
5 Sofia Palma SO Tampa Prep 4:48.09 6:04.66 5:35.49 4
6 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 6:13.89 6:06.55 5:48.23 3
7 Hannah Sheen SO Wiregrass Ranch 6:37.01 6:11.03 8:02.34 2
8 Samantha Scott JR Wiregrass Ranch 5:35.83 6:13.14 4:21.20 1
9 Jorja Solak JR Holy Names 5:02.39 6:13.32 5:50.92 -
10 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 7:57.93 6:16.32 5:31.17 -
11 Madeline Rodriguez SR Holy Names 5:39.57 6:21.54 6:36.81 -
12 Mandy Lam SR Tampa Catholic 7:16.01 6:22.46 7:27.48 -
13 Elyse Alagal JR Wiregrass Ranch 8:03.95 6:27.16 7:29.11 -
14 Jasalynn McFaul SO Wiregrass Ranch 5:44.13 6:31.05 7:41.44 -
15 Lily Sarakun FR Mitchell 8:02.06 6:38.39 6:26.44 -
16 Samantha Basi SR Wiregrass Ranch 5:34.87 6:38.65 8:14.33 -
17 Adia D'Piazza SO Mitchell 7:28.13 6:40.11 5:44.10 -
18 Jessica Erwin SO Mitchell 5:12.56 6:40.71 7:12.77 -
19 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 7:28.94 6:40.84 6:24.81 -
20 Madeline Severy JR Wiregrass Ranch 8:20.45 6:46.87 6:42.81 -
21 Michaela Heitler SR Tampa Catholic 5:44.45 7:05.24 5:44.45 -
22 Savannah Thomason JR Tampa Prep 9:08.98 7:08.89 6:08.85 -
23 Ana Columa FR Wiregrass Ranch 6:51.81 7:08.96 5:51.75 -
24 Isabella Palma SO Tampa Prep 9:40.15 7:44.12 7:06.99 -
25 Sydney Jackson FR Tampa Prep 9:48.44 8:10.36 9:33.73 -
26 Kasmira Dean JR Tampa Prep 10:47.73 8:42.36 10:37.28 -
  Chloe Duquella SR Wiregrass Ranch NT NT NT   
  Helena Gagnier SO Robinson NT NT NT   
  Drea D'Piazza SO Mitchell NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Jorja Solak JR Holy Names 5:24.79 5:39.73 6:24.52 6:13.32 -
10 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 6:20.09 6:23.85 6:08.80 6:16.32 -
14 Jasalynn McFaul SO Wiregrass Ranch 4:45.47 5:44.13 7:02.34 6:31.05 -
16 Samantha Basi SR Wiregrass Ranch 6:26.69 6:10.75 5:18.92 6:38.65 -
19 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 6:44.85 5:24.68 6:20.80 6:40.84 -
20 Madeline Severy JR Wiregrass Ranch 6:30.60 8:20.45 8:40.80 6:46.87 -
21 Michaela Heitler SR Tampa Catholic 5:52.95 9:04.31 6:39.73 7:05.24 -
22 Savannah Thomason JR Tampa Prep 7:13.18 7:08.89 8:47.54 7:08.89 -
23 Ana Columa FR Wiregrass Ranch 6:21.78 5:43.17 6:21.78 7:08.96 -
24 Isabella Palma SO Tampa Prep 7:58.05 8:44.46 7:02.35 7:44.12 -
25 Sydney Jackson FR Tampa Prep 5:53.06 7:16.42 7:16.42 8:10.36 -
26 Kasmira Dean JR Tampa Prep 6:21.33 7:44.90 6:42.22 8:42.36 -
  Chloe Duquella SR Wiregrass Ranch NT NT NT NT   
  Drea D'Piazza SO Mitchell NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Breanna Preiser SR Wiregrass Ranch 5:52.02 4:27.54 6:58.91 10
2 Anderson Rubin 6 Tampa Prep 5:59.03 7:21.61 5:26.72 8
3 Rebekah Haddad JR Tampa Bay HEAT 6:01.41 6:37.56 6:05.03 6
4 Abigail Chudzinski SO Holy Names 6:03.83 6:43.86 4:25.60 5
5 Sofia Palma SO Tampa Prep 6:04.66 7:28.54 7:06.66 4
6 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 6:06.55 6:13.89 6:39.54 3
7 Hannah Sheen SO Wiregrass Ranch 6:11.03 6:44.43 5:37.64 2
8 Samantha Scott JR Wiregrass Ranch 6:13.14 6:35.53 5:20.90 1
11 Madeline Rodriguez SR Holy Names 6:21.54 7:14.96 7:22.59 -
12 Mandy Lam SR Tampa Catholic 6:22.46 4:35.38 8:01.90 -
13 Elyse Alagal JR Wiregrass Ranch 6:27.16 8:15.57 5:32.96 -
15 Lily Sarakun FR Mitchell 6:38.39 6:30.43 6:22.46 -
17 Adia D'Piazza SO Mitchell 6:40.11 6:44.12 6:12.11 -
18 Jessica Erwin SO Mitchell 6:40.71 8:12.88 8:20.89 -
  Helena Gagnier SO Robinson NT NT NT