March 27, 2021
|
Tampa Catholic - Tampa, FL
|
Timing: TRC
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:34.12 1:58.68 2:01.76 2:44.91 2:58.78 2:06.38 10
2 Emerson Growcock SO Holy Names 2:35.80 3:17.87 2:38.92 3:22.54 2:49.83 2:21.78 8
3 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:39.31 2:37.72 2:47.28 2:52.06 3:00.02 3:14.36 6
4 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 2:39.62 1:59.72 3:13.14 2:09.30 2:41.22 2:09.30 5
5 Caitlyn Gordon FR Tampa Bay Tech 2:40.87 2:19.96 2:32.83 2:52.13 3:22.70 2:47.31 4
6 Jennifer Sandusky FR Gaither 2:42.45 2:21.34 2:53.83 3:21.44 3:01.95 2:03.47 3
7 Sofia Palma SO Tampa Prep 2:46.50 3:09.81 1:56.55 2:31.52 3:18.14 3:21.47 2
8 Anderson Rubin 6 Tampa Prep 2:46.58 3:08.24 3:33.23 2:13.27 2:14.93 2:31.59 1
9 Alessandra Hollyfield SO Robinson 2:48.11 2:01.04 2:26.26 2:04.41 3:28.46 2:43.07 -
10 Abbigail McFaul FR Wiregrass Ranch 2:48.81 3:32.70 3:07.38 3:19.20 2:50.50 2:37.00 -
11 Sienna Paras FR Wiregrass Ranch 2:50.64 2:23.34 3:09.41 3:16.24 3:33.30 2:04.57 -
12 Elyse Alagal JR Wiregrass Ranch 2:52.47 3:44.22 2:52.47 3:13.17 2:47.30 2:38.68 -
13 Drea D'Piazza SO Mitchell 2:55.77 2:06.56 2:34.68 3:15.11 2:43.47 3:34.44 -
14 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 2:56.32 2:40.46 3:21.01 3:42.17 3:03.38 2:45.74 -
15 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 3:00.99 2:59.18 2:21.18 3:42.62 3:53.48 2:50.13 -
16 Julia Cox FR Tampa Prep 3:03.72 2:58.21 3:12.91 3:07.40 3:22.10 2:36.17 -
17 Isabella Palma SO Tampa Prep 3:07.01 3:36.94 2:10.91 3:38.81 2:55.79 4:03.12 -
18 Ana Columa FR Wiregrass Ranch 3:11.29 4:02.94 3:59.12 2:48.34 2:44.51 2:33.04 -
19 Michaela Heitler SR Tampa Catholic 3:19.11 3:21.11 2:25.35 3:25.09 3:21.11 2:25.35 -
20 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 3:38.85 4:18.25 3:21.35 4:11.68 4:02.93 2:35.39 -
  Ella Garutto FR Robinson NT NT NT NT NT NT   
  Ava Connelly FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Caitlyn Gordon FR Tampa Bay Tech 2:40.87 4
7 Sofia Palma SO Tampa Prep 2:46.50 2
8 Anderson Rubin 6 Tampa Prep 2:46.58 1
13 Drea D'Piazza SO Mitchell 2:55.77 -
15 Olivia Townsend JR Tampa Catholic 3:00.99 -
16 Julia Cox FR Tampa Prep 3:03.72 -
17 Isabella Palma SO Tampa Prep 3:07.01 -
18 Ana Columa FR Wiregrass Ranch 3:11.29 -
19 Michaela Heitler SR Tampa Catholic 3:19.11 -
20 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 3:38.85 -
  Ava Connelly FR Wiregrass Ranch NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:34.12 1:47.89 3:14.20 2:01.76 2:55.70 1:58.68 10
2 Emerson Growcock SO Holy Names 2:35.80 3:22.54 2:34.25 3:00.73 2:20.22 2:06.20 8
3 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:39.31 2:40.91 3:14.36 2:28.16 3:25.51 3:27.11 6
4 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 2:39.62 3:22.72 2:20.47 1:58.12 2:42.82 3:09.95 5
6 Jennifer Sandusky FR Gaither 2:42.45 3:18.19 3:27.94 3:24.69 2:58.70 2:37.58 3
9 Alessandra Hollyfield SO Robinson 2:48.11 3:13.33 2:53.16 2:27.94 3:38.55 2:41.39 -
10 Abbigail McFaul FR Wiregrass Ranch 2:48.81 3:19.20 3:39.46 3:25.95 2:08.30 2:13.36 -
11 Sienna Paras FR Wiregrass Ranch 2:50.64 2:55.76 2:01.16 2:25.05 2:33.58 2:47.23 -
12 Elyse Alagal JR Wiregrass Ranch 2:52.47 2:05.91 2:02.46 2:30.05 3:30.42 2:19.70 -
14 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 2:56.32 3:40.40 2:56.32 3:17.48 2:38.69 2:51.03 -
  Ella Garutto FR Robinson NT NT NT NT NT NT