February 5, 2021
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jada Lewis SR-4 Augsburg 8.08 6.87 9.13 7.84 9.94 8.33 8.08
2 Delaney McLoone SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.93 5.92 10.55 5.68 6.82 6.17 8.11
3 Maddy Dolby SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.07 9.90 6.91 10.82 10.40 9.41 8.32
4 Ashlyn Jones JR-3 St. Thomas (Minn.) 6.76 9.89 9.21 7.44 7.52 8.96 8.45
5 Maddie Brohmer SO-2 St. Thomas (Minn.) 10.20 6.60 8.79 9.94 10.29 9.41 8.79
6 Alisa Logan FR-1 Augsburg 7.06 9.51 9.51 11.77 7.53 10.07 9.41
7 Kazuho Shinohara SR-4 Augsburg 10.47 6.89 7.83 9.62 11.32 7.17 9.43
8 Cailin Hinds FR-1 Augsburg 9.27 10.55 10.55 7.40 10.26 7.89 9.86
9 Savannah Smith FR-1 Augsburg 11.67 10.74 10.01 13.21 9.50 11.46 10.32
Women's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jada Lewis SR-4 Augsburg 8.73 8.33 8.08 10.02 6.39 9.70
2 Delaney McLoone SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.20 9.49 8.11 8.36 10.55 6.74
3 Maddy Dolby SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.16 6.49 8.32 6.74 8.32 5.91
4 Ashlyn Jones JR-3 St. Thomas (Minn.) 6.59 10.74 8.45 6.09 7.02 7.78
6 Alisa Logan FR-1 Augsburg 7.72 6.78 9.41 10.45 7.25 11.58
Women's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Maddie Brohmer SO-2 St. Thomas (Minn.) 11.08 9.59 8.79 6.95 8.97
7 Kazuho Shinohara SR-4 Augsburg 10.57 11.13 9.43 8.59 11.51
8 Cailin Hinds FR-1 Augsburg 8.78 8.09 9.86 12.53 8.88
9 Savannah Smith FR-1 Augsburg 7.64 13.11 10.32 10.12 11.36

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tay Walgrave FR-1 St. Thomas (Minn.) 26.80 31.63
2 Delaney McLoone SR-4 St. Thomas (Minn.) 26.95 23.45
3 Jada Lewis SR-4 Augsburg 27.17 23.64
4 Maddy Dolby SO-2 St. Thomas (Minn.) 27.66 26.00
5 Mya Bishop FR-1 Augsburg 30.82 27.74
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tay Walgrave FR-1 St. Thomas (Minn.) 26.80 28.14 25.20 26.00 31.36 28.41 22.78
2 Delaney McLoone SR-4 St. Thomas (Minn.) 26.95 19.41 27.76 19.68 30.46 30.46 21.56
3 Jada Lewis SR-4 Augsburg 27.17 33.42 19.84 25.00 26.09 20.11 25.82
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Maddy Dolby SO-2 St. Thomas (Minn.) 34.58 26.83 27.66
5 Mya Bishop FR-1 Augsburg 31.44 28.36 30.82

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Grace McGuire JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:13.20 43.06 1:09.51 1:08.28 1:01.51 50.44
2 Paige Cater SR-4 St. Thomas (Minn.) 53.28 1:18.01 56.45 1:09.13 1:03.42 1:18.01
3 Ella Orengo FR-1 St. Thomas (Minn.) 53.20 1:13.14 53.86 1:15.14 1:06.49 57.19
4 Mya Bishop FR-1 Augsburg 1:12.79 57.43 1:21.48 1:26.82 1:06.78 56.77
5 Mara McNaughton SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:27.12 1:09.14 1:20.21 58.77 1:09.14 1:11.22
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Grace McGuire JR-3 St. Thomas (Minn.) 43.68 47.98 1:01.51 57.21
2 Paige Cater SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:04.06 47.57 1:03.42 58.35
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ella Orengo FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:06.49
4 Mya Bishop FR-1 Augsburg 1:06.78
5 Mara McNaughton SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:09.14

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jaycie Simon SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:52.49 2:32.99 1:55.50 3:01.49 2:47.99 2:29.99 2:29.99
2 Grace Gerber SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:46.99 2:50.00 2:16.90 2:51.51 2:54.51 2:30.44 2:33.45
3 Amaya Lyrek SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:08.86 2:28.57 2:51.31 2:22.51 1:56.74 2:31.60 3:11.02
4 Morgan Ede FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:45.96 3:14.88 2:29.21 2:41.39 2:35.30 2:32.25 2:38.34
5 Aubrey Frey FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:07.14 3:10.70 2:38.14 2:41.25 2:16.44 2:35.04 2:53.65
6 Hannah Burns SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:13.19 2:47.86 3:16.36 2:20.94 2:47.86 2:38.35 3:24.28
7 Gwen Andersen JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:21.04 2:44.27 3:15.80 3:00.87 3:30.74 2:45.93 3:32.39

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 12:10.52 7:41.38 11:38.48 10:40.80 9:43.13 13:08.19
2 Rhynn Paulsen FR-1 St. Thomas (Minn.) 10:10.27 11:15.19 10:36.24 10:49.22 9:24.83 11:28.18
3 Harriet Hubbell SR-4 St. Thomas (Minn.) 9:36.32 12:17.97 11:28.77 11:42.82 12:03.91 14:10.42

Women's 60 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tay Walgrave FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.26 11.30

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Ashlyn Jones JR-3 St. Thomas (Minn.) 1.58m 1.45m 1.93m 1.28m 1.12m 1.67m 1.47m 5' 2.25"
  • 1.43
    O
  • 1.48
    O
  • 1.53
    O
  • 1.58
    O
  • 1.63
    XXX
2 Alaina Schoenfelder FR-1 St. Thomas (Minn.) 1.48m 1.04m 1.76m 1.60m 1.72m 1.58m 1.33m 4' 10.25"
  • 1.43
    O
  • 1.48
    XXO
  • 1.53
    XXX
3 Lena Abara JR-3 St. Thomas (Minn.) 1.38m 1.64m 1.78m 1.20m 1.28m 1.72m 1.27m 4' 6.25"
  • 1.33
    O
  • 1.38
    O
  • 1.43
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Olivia Lemke SO-2 St. Thomas (Minn.) 3.05m 3.17m 3.29m 3.11m 2.38m 10' 0"
  • 2.75
    O
  • 2.90
    O
  • 3.05
    O
  • 3.20
    XXX
2 Rachel Brockish SO-2 St. Thomas (Minn.) 2.90m 2.47m 3.22m 3.42m 2.61m 9' 6.25"
  • 2.75
    O
  • 2.90
    O
  • 3.05
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Jordan Terry JR-3 Augsburg 5.64m 6.49m 4.99m 4.44m 4.89m 16' 4.5"
  • 4.93  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.99  
2 Megan Zurbay SR-4 St. Thomas (Minn.) 5.89m 5.79m 4.91m 4.37m 4.03m 16' 1.5"
  • 4.90  
  • 4.79  
  • FOUL  
  • 4.91  

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Maddie Brohmer SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.93m 12.11m 32' 7"
  • 9.84  
  • FOUL  
  • 9.32  
  • 9.93  
  • 9.76  
  • 9.67  
2 Sydney Gray SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.73m 8.76m 31' 11.25"
  • FOUL  
  • 9.41  
  • 9.28  
  • 9.71  
  • 9.73  
  • 9.67  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Megan Gehrke JR-3 St. Thomas (Minn.) 12.92m 42' 4.75"
  • 11.10  
  • 11.74  
  • 11.60  
  • 11.39  
  • 12.92  
  • 11.87  
2 Ajhianna Jackson FR-1 Augsburg 9.52m 31' 3"
  • 8.16  
  • 8.69  
  • 8.74  
  • 8.48  
  • 7.55  
  • 9.52  
3 Lexi Mohlin FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.51m 31' 2.5"
  • 8.66  
  • 9.32  
  • 9.29  
  • 9.28  
  • 9.51  
  • 9.05  
4 Emma Scott FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.61m 28' 3"
  • 8.61  
  • 8.55  
  • 8.14  
  • 8.20  
  • 7.56  
  • 8.39  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Megan Gehrke JR-3 St. Thomas (Minn.) 20.92m 12.58m 20.43m 20.43m 21.08m 13.07m 16.34m 53' 7.5"
  • FOUL  
  • 15.50  
  • 16.12  
  • 15.82  
  • 15.84  
  • 16.34  
2 Berit Borstad SR-4 St. Thomas (Minn.) 16.17m 17.15m 12.13m 17.70m 17.70m 9.76m 13.94m 45' 9"
  • 13.94  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.41  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Colette Argiro FR-1 St. Thomas (Minn.) 11.62m 11.51m 12.38m 9.01m 8.80m 11.19m 10.86m 35' 7.75"
  • 9.88  
  • 9.42  
  • 8.95  
  • 9.68  
  • 9.75  
  • 10.86  
4 Lexi Mohlin FR-1 St. Thomas (Minn.) 11.48m 7.62m 8.14m 13.15m 13.36m 8.87m 10.44m 34' 3"
  • 10.04  
  • 9.27  
  • 10.44  
  • 10.24  
  • 10.24  
  • 10.23  
5 Emma Scott FR-1 St. Thomas (Minn.) 12.95m 9.26m 6.97m 8.86m 12.15m 9.96m 9.96m 32' 8.25"
  • 9.96  
  • 9.51  
  • 9.29  
  • 9.19  
  • 9.34  
  • 9.35  
6 Ajhianna Jackson FR-1 Augsburg 8.55m 9.92m 10.17m 10.69m 9.58m 10.00m 8.55m 28' 0.75"
  • 7.61  
  • 7.90  
  • FOUL  
  • 8.55  
  • FOUL  
  • 8.55