February 7, 2021
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:21.12 4:21.12 4:26.44 7
2 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 5:04.26 3:33.52 4:26.89 5
3 James Schwinghamer FR-1 St. John's (Minn.) 5:15.15 3:13.51 4:36.44 -
4 Aric Brodie JR-3 Hamline 4:38.96 4:41.75 4:38.96 4
5 Andy Goldsmith JR-3 St. John's (Minn.) 4:29.79 5:56.91 4:41.03 -
6 Tyler Gallagher JR-3 Hamline 3:39.50 4:10.45 4:41.40 3
7 Ryan Houseman SR-4 St. John's (Minn.) 5:54.89 4:12.68 4:43.91 -
8 Seth Jackson SR-4 St. John's (Minn.) 5:57.89 5:32.12 4:46.31 -
9 James Leon FR-1 St. John's (Minn.) 5:27.67 5:04.68 4:47.43 -
10 Daniel Kloeppner SO-2 St. John's (Minn.) 4:16.31 4:13.43 4:47.98 -
11 Carter Grove FR-1 St. John's (Minn.) 5:06.91 5:09.83 4:52.29 -
12 Jeremy Davie FR-1 Hamline 4:35.37 4:47.09 4:52.94 -
13 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 5:40.27 4:15.20 4:53.33 -
14 Jacob Lipke SO-2 St. John's (Minn.) 5:12.77 3:52.34 4:57.87 -
15 Parker Zak JR-3 St. John's (Minn.) 5:58.41 4:49.71 4:58.67 -
16 Max Vogel FR-1 St. John's (Minn.) 3:33.31 4:09.36 5:00.43 -
17 Justin Brakob SR-4 St. John's (Minn.) 5:33.66 4:33.54 5:00.59 -
18 Jacob Czech SR-4 St. John's (Minn.) 4:28.80 4:16.58 5:05.45 -
19 Thomas Razidlo JR-3 Hamline 5:28.21 4:35.57 5:09.63 -
20 Charlie Otto JR-3 St. John's (Minn.) 5:36.94 6:02.36 5:17.86 -
21 Michael Motzko FR-1 Hamline 6:03.47 5:57.09 5:18.83 -
22 Rune Lee-Kolhoff FR-1 Hamline 6:37.25 5:20.36 5:20.36 -
23 Sam Wooten FR-1 St. John's (Minn.) 3:51.04 5:48.18 5:25.40 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Carter Grove FR-1 St. John's (Minn.) 5:44.91 4:58.14 4:52.29 6:19.98 -
12 Jeremy Davie FR-1 Hamline 4:26.58 5:33.96 4:52.94 4:29.51 -
14 Jacob Lipke SO-2 St. John's (Minn.) 5:48.51 5:30.64 4:57.87 5:18.72 -
15 Parker Zak JR-3 St. John's (Minn.) 5:04.65 5:40.49 4:58.67 4:34.78 -
16 Max Vogel FR-1 St. John's (Minn.) 4:21.38 6:06.53 5:00.43 4:36.40 -
18 Jacob Czech SR-4 St. John's (Minn.) 4:16.58 6:09.60 5:05.45 6:21.82 -
19 Thomas Razidlo JR-3 Hamline 5:22.02 4:44.86 5:09.63 4:35.57 -
20 Charlie Otto JR-3 St. John's (Minn.) 4:58.79 4:58.79 5:17.86 4:39.72 -
21 Michael Motzko FR-1 Hamline 6:41.73 6:19.41 5:18.83 5:12.46 -
22 Rune Lee-Kolhoff FR-1 Hamline 5:23.57 5:17.16 5:20.36 5:52.40 -
23 Sam Wooten FR-1 St. John's (Minn.) 6:43.50 4:33.34 5:25.40 6:04.45 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:26.44 4:31.77 4:13.12 4:07.79 5:41.05 5:33.05 7
2 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 4:26.89 3:28.18 4:00.21 5:41.62 5:12.27 3:57.54 5
3 James Schwinghamer FR-1 St. John's (Minn.) 4:36.44 5:17.91 4:08.80 5:42.79 4:41.97 4:00.51 -
4 Aric Brodie JR-3 Hamline 4:38.96 3:45.96 4:44.54 5:01.28 3:57.12 4:50.12 4
5 Andy Goldsmith JR-3 St. John's (Minn.) 4:41.03 3:58.88 4:01.69 5:54.10 4:49.46 5:03.52 -
6 Tyler Gallagher JR-3 Hamline 4:41.40 3:33.87 3:36.68 4:58.29 3:36.68 5:57.38 3
7 Ryan Houseman SR-4 St. John's (Minn.) 4:43.91 6:00.57 6:00.57 3:55.65 3:58.49 4:09.84 -
8 Seth Jackson SR-4 St. John's (Minn.) 4:46.31 4:17.68 3:23.28 6:12.21 4:03.37 5:12.08 -
9 James Leon FR-1 St. John's (Minn.) 4:47.43 5:56.42 3:29.83 5:21.93 5:36.30 6:07.91 -
10 Daniel Kloeppner SO-2 St. John's (Minn.) 4:47.98 3:41.75 5:05.26 5:13.90 5:11.02 4:45.10 -
13 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 4:53.33 4:00.53 6:21.33 4:09.33 6:21.33 4:00.53 -
17 Justin Brakob SR-4 St. John's (Minn.) 5:00.59 4:27.53 5:36.66 5:06.61 4:09.49 4:36.55 -