January 31, 2021
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Barton County CC A Denzel Feagin, Gamali Felix, Ja'Kwan Hale, Jevon O'Bryant 3:54.74 3:02.36 3:14.00 2:23.56 3:56.68 3:37.28 3:54.74
2 Cloud County CC A Jaysaun Smith, Timothy Nyinguan, Ephraim Lerkin, Emanuel Wanga 2:44.13 2:24.35 3:17.74 3:45.43 2:28.31 4:15.09 3:01.92
3 Coffeyville CC A Ireon Brown, Henry Kiner, Antoine Evans, Guinove Joanus 4:24.19 2:52.74 3:23.22 4:14.03 2:24.29 2:32.42 4:24.19
4 Highland CC A Malik Chatman, Jean Dieuvil, Walker Stromgren, Deiondre Williams 2:30.52 2:30.52 3:23.40 3:41.71 2:52.89 3:09.17 3:57.98
5 Fort Scott CC A tre Buchanan, Mark Gray III, Trey Dixon, Jarvis Miles 2:32.91 2:53.29 3:23.87 2:45.14 3:07.56 3:58.53 2:24.75
6 Fort Scott CC
(B>)
B lonnell Johnson, Zackary Hall, Zavion Goodman, Russell Mitchell 4:02.55 2:40.33 3:25.55 4:19.00 3:58.44 4:02.55 3:52.28
7 Cowley College
(C>)
C Dawson Crawley, Nathaniel Hubbard, Miles Yallop, Richard Whatley Jr. 3:17.13 3:35.80 3:27.50 3:21.28 4:19.38 4:25.60 3:19.20
8 Pratt CC A Kashawn Baptiste, Mark Emilien, Jamaal Morris Jr., Sameer Mateen 4:10.05 2:48.78 3:28.37 4:18.38 3:32.54 3:42.96 3:34.63
9 Allen CC A Avon Rouse, Armando Colome, Zhimarlas Johnson, Mozinski Lince 2:35.73 3:13.61 3:30.44 2:39.94 3:38.86 3:00.98 3:24.13
10 Cloud County CC
(B>)
B Shadrick Tansi, Marcquiece Cade, Andrew Betton, Narindra Rafidimala 3:05.32 3:03.22 3:30.59 4:23.24 2:27.42 4:08.50 3:09.54
11 Garden City CC A Isaiah Armstrong, Matiyron Easley, Maliek Roberson, Shaun Johnson 4:32.57 2:36.36 3:31.29 2:34.25 3:14.39 3:05.94 3:52.42
12 Cowley College A Demetrius Rolle, Jeremy Garcia, Jack Mull, Arnau Sagrera-Barnet 3:08.51 3:06.39 3:31.80 3:21.21 3:38.16 3:21.21 4:16.28
13 Cowley College
(B>)
B Jouguin Gonzales, Nicolas Arguado-Torres, Diego Andres-Dugan, Micaleb Campbell 4:41.94 4:41.94 3:45.55 3:07.21 3:43.30 4:08.11 2:37.89
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
4 Highland CC Chatman, Dieuvil, Stromgren, Williams 3:23.40 4:12.22 3:05.10 2:28.49
6 Fort Scott CC
(B>)
Johnson, Hall, Goodman, Mitchell 3:25.55 3:52.28 2:25.94 4:14.89
7 Cowley College
(C>)
Crawley, Hubbard, Yallop, Whatley Jr. 3:27.50 4:27.68 4:11.08 2:50.15
9 Allen CC Rouse, Colome, Johnson, Lince 3:30.44 4:27.26 2:33.63 4:20.95
10 Cloud County CC
(B>)
Tansi, Cade, Betton, Rafidimala 3:30.59 3:49.55 4:08.50 3:45.34
12 Cowley College Rolle, Garcia, Mull, Sagrera-Barnet 3:31.80 4:05.69 2:28.26 2:49.44
13 Cowley College
(B>)
Gonzales, Arguado-Torres, Andres-Dugan, Campbell 3:45.55 3:09.47 4:14.88 3:09.47
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Barton County CC Feagin, Felix, Hale, O'Bryant 3:14.00 3:46.98 3:23.70
2 Cloud County CC Smith, Nyinguan, Lerkin, Wanga 3:17.74 3:31.59 3:45.43
3 Coffeyville CC Brown, Kiner, Evans, Joanus 3:23.22 3:09.00 2:32.42
5 Fort Scott CC Buchanan, Gray III, Dixon, Miles 3:23.87 3:46.30 4:12.80
8 Pratt CC Baptiste, Emilien, Morris Jr., Mateen 3:28.37 2:57.12 4:24.63
11 Garden City CC Armstrong, Easley, Roberson, Johnson 3:31.29 3:08.05 3:50.31