April 3, 2021
|
Cardinal Gibbons - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 1:08.44 53.05 44.04 44.57 1:03.66 1:03.66 10
2 Pebbles Scott SR Miami Norland 39.48 54.07 1:09.21 48.13 1:01.64 47.04 8
3 Mackenzie Osher SR North Broward Prep 1:00.28 55.30 45.35 42.58 54.20 55.30 6
4 Courtney Green FR Gulliver Prep 48.70 57.29 44.12 52.71 1:09.32 57.87 5
5 Raquel Edwards FR Dillard 49.59 57.66 1:01.12 41.52 42.10 1:10.35 4
6 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 1:15.25 57.88 1:01.94 1:10.04 53.83 59.04 3
7 Jahnya Hill SR Northeast (OP) 56.99 58.15 1:11.53 51.18 1:01.64 1:12.69 2
8 Jinah Mickens-malik Senior Mater Academy 48.02 58.56 47.44 1:06.76 1:07.93 55.05 1
9 sydni studesville SO American Heritage 51.45 59.13 49.67 1:12.73 1:06.23 44.35 -
10 Keschay Smith JR Miami Northwestern 56.88 59.25 45.63 49.18 1:06.96 59.85 -
11 Samantha Kopf JR Spanish River 1:12.35 59.30 58.12 1:06.42 1:01.08 53.97 -
12 kailyn thompson JR Dillard 1:00.21 59.61 55.44 44.71 51.86 47.69 -
13 Alanah Woodie JR Olympic Heights 46.00 59.74 52.58 45.41 1:07.51 54.37 -
14 Ariana Julmisite FR Miami Norland 44.39 59.98 44.39 48.59 41.99 46.79 -
15 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 57.12 1:00.76 56.51 55.90 42.54 1:11.70 -
16 Nyla-Marie Joseph-Guevara SR Fort Lauderdale 1:11.64 1:01.23 58.78 45.31 44.70 1:04.91 -
17 Abigail Mullings FR Northeast (OP) 1:08.65 1:01.84 1:16.69 1:09.26 1:08.03 1:02.46 -
18 Hailey Sinclaire SR Spanish River 1:14.45 1:02.04 1:18.17 1:06.39 46.53 55.22 -
19 Rachari Wildgooes 8 American Heritage 58.03 1:02.39 46.17 44.30 1:21.11 1:01.15 -
20 Kaniyah Johnson FR Dillard 1:12.19 1:03.32 1:00.79 1:19.79 55.73 52.56 -
21 Tiana Small JR Northeast (OP) 1:01.44 1:04.67 1:04.03 1:01.44 50.45 1:04.67 -
22 Arianna Abreu SO Douglas 46.07 1:04.88 1:21.75 1:00.99 46.72 55.80 -
23 Nalani Brown JR Gulliver Prep 55.21 1:04.95 49.37 1:16.65 59.11 1:08.20 -
24 Kayla Facey SO Fort Lauderdale 1:20.85 1:06.27 1:09.59 1:00.97 1:08.26 1:20.85 -
25 Olivia Zeff SO Douglas 57.76 1:06.39 51.12 1:17.02 54.44 51.79 -
26 Donna Jackson SO North Miami 1:04.23 1:06.90 54.19 58.21 50.85 1:26.97 -
27 Jaimee Rissman JR Spanish River 1:07.27 1:08.64 1:26.49 1:25.12 56.29 59.03 -
28 Jadeyn Collins FR FAU High 1:23.91 1:09.34 1:05.18 1:05.18 1:27.37 1:09.34 -
29 Christine Clarke FR Cardinal Gibbons 58.35 1:09.46 1:14.33 1:14.33 56.96 1:17.10 -
30 Jayonce Edwards SO Cardinal Gibbons 1:24.84 1:10.11 1:10.11 1:15.02 1:02.40 1:18.53 -
31 Amanda Rodopoulos JR Spanish River 57.83 1:10.52 1:02.77 1:11.23 56.42 53.60 -
32 Jada Whitfield SO Fort Lauderdale 1:27.35 1:11.01 1:13.14 1:01.07 1:30.19 1:04.62 -
33 Asia Stewart 6 Mater Academy 1:21.23 1:12.52 1:19.05 1:12.52 1:06.00 1:32.83 -
34 Bianca Cardenas FR SLAM (West Palm Beach) 1:11.55 1:13.01 1:26.16 1:29.81 1:00.60 1:22.51 -
35 Alexis Hagermann SO Olympic Heights 1:08.21 1:13.34 1:22.88 1:20.68 57.94 1:25.81 -
36 Briana Morris SR Miami Norland 1:34.05 1:13.47 1:30.37 51.43 1:32.58 1:23.03 -
37 Samanatha Hernandez FR NSU University School 52.49 1:13.93 1:25.76 58.41 1:14.67 1:30.94 -
38 Katherine Hernandez 8 NSU University School 1:13.18 1:14.67 1:13.93 1:16.17 1:02.73 1:28.11 -
39 Levana Amador JR FAU High 1:30.51 1:15.42 1:12.41 1:23.72 56.57 1:04.11 -
40 Ada Boesch 8 South Florida HEAT 1:10.00 1:16.08 1:09.24 59.35 1:36.63 1:21.41 -
41 Eva Zelaya JR Trinity Christian (LW) 1:18.32 1:17.54 1:40.81 55.83 58.16 58.93 -
42 Sofia Schorer Kaplan FR Douglas 1:27.56 1:18.88 1:25.19 1:29.93 1:10.21 1:39.39 -
43 Amber Cisneros 8 SLAM (West Palm Beach) 1:24.92 1:20.11 1:28.93 56.08 1:36.14 1:36.14 -
44 Jessica Lenois FR Highlands Christian 1:36.00 1:24.95 1:50.44 1:22.41 1:07.11 1:11.36 -
45 Selena Avilla SO Trinity Christian (LW) 1:51.47 1:29.17 1:31.85 1:23.82 1:11.34 1:44.33 -
46 Jessica Machiela 8 Trinity Christian (LW) 1:53.14 1:29.79 1:04.65 1:05.55 1:11.84 1:33.39 -
  Breanna Moss SR Miami Northwestern 56.73 57.88 1:12.35 59.62 1:11.78 55.57   
  Leilani Batista SO NSU University School NT NT NT NT NT NT   
  Veronica Roque SO St. Brendan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Monica Crispin Alba SO Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yanellie Villafane 7 SLAM (West Palm Beach) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ruba Hidayath JR Monarch DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jocelynn Brown SO Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rachel Robertson JR Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Taylor Eppinger JR American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Melody Hyppolite SO Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kenzaria McCare SO Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emily Eades 7 Highlands Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jada Whitfield SO Fort Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kyla Facey SO Fort Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Milena Graver SO Olympic Heights DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Terreka Gibson SR North Miami DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 51.52 57.88 1:00.78 49.20 3
15 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 58.33 1:00.76 1:08.06 50.43 -
33 Asia Stewart 6 Mater Academy 55.12 1:12.52 1:02.37 58.75 -
34 Bianca Cardenas FR SLAM (West Palm Beach) 51.11 1:13.01 1:03.52 1:04.25 -
36 Briana Morris SR Miami Norland 1:01.72 1:13.47 1:33.31 1:30.37 -
44 Jessica Lenois FR Highlands Christian 1:16.46 1:24.95 1:17.31 1:19.01 -
  Breanna Moss SR Miami Northwestern 1:09.46 57.88 1:03.09 1:08.30   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Eva Zelaya JR Trinity Christian (LW) 1:04.36 1:40.81 1:15.22 54.28 1:02.04 1:17.54 -
43 Amber Cisneros 8 SLAM (West Palm Beach) 1:39.34 1:28.13 1:00.89 1:31.33 1:26.52 1:20.11 -
45 Selena Avilla SO Trinity Christian (LW) 1:16.69 1:14.91 1:54.14 1:49.68 1:10.45 1:29.17 -
46 Jessica Machiela 8 Trinity Christian (LW) 1:26.20 1:54.94 1:35.18 1:29.79 1:19.02 1:29.79 -
  Jocelynn Brown SO Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yanellie Villafane 7 SLAM (West Palm Beach) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
32 Jada Whitfield SO Fort Lauderdale 1:11.01 1:20.25 -
37 Samanatha Hernandez FR NSU University School 1:13.93 1:19.85 -
39 Levana Amador JR FAU High 1:15.42 1:37.30 -
40 Ada Boesch 8 South Florida HEAT 1:16.08 1:10.00 -
  Monica Crispin Alba SO Cypress Bay DNS DNS   
  Emily Eades 7 Highlands Christian DNS DNS   
  Jada Whitfield SO Fort Lauderdale DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Christine Clarke FR Cardinal Gibbons 1:14.33 57.66 1:04.60 1:16.41 1:09.46 1:21.27 1:26.13 -
31 Amanda Rodopoulos JR Spanish River 1:09.82 1:20.40 1:25.33 1:12.64 1:10.52 1:19.69 1:15.46 -
35 Alexis Hagermann SO Olympic Heights 52.08 1:27.28 1:06.74 1:21.41 1:13.34 1:06.01 1:05.28 -
42 Sofia Schorer Kaplan FR Douglas 1:07.84 1:16.52 1:39.39 1:12.57 1:18.88 58.38 1:13.36 -
  Leilani Batista SO NSU University School NT NT NT NT NT NT NT   
  Veronica Roque SO St. Brendan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Olivia Zeff SO Douglas 56.44 54.44 53.78 1:08.39 1:06.39 1:23.66 -
26 Donna Jackson SO North Miami 1:14.26 1:12.93 48.84 1:10.92 1:06.90 1:00.88 -
27 Jaimee Rissman JR Spanish River 1:18.25 50.80 1:07.96 1:01.78 1:08.64 57.66 -
38 Katherine Hernandez 8 NSU University School 1:14.67 54.51 1:14.67 53.02 1:14.67 1:34.09 -
  Melody Hyppolite SO Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Milena Graver SO Olympic Heights DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Hailey Sinclaire SR Spanish River 1:02.04 1:16.31 -
20 Kaniyah Johnson FR Dillard 1:03.32 1:18.52 -
22 Arianna Abreu SO Douglas 1:04.88 1:03.59 -
24 Kayla Facey SO Fort Lauderdale 1:06.27 49.04 -
28 Jadeyn Collins FR FAU High 1:09.34 1:19.05 -
30 Jayonce Edwards SO Cardinal Gibbons 1:10.11 1:19.23 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Ariana Julmisite FR Miami Norland 42.59 59.98 1:03.58 -
16 Nyla-Marie Joseph-Guevara SR Fort Lauderdale 52.66 1:01.23 1:17.77 -
19 Rachari Wildgooes 8 American Heritage 46.80 1:02.39 1:01.15 -
21 Tiana Small JR Northeast (OP) 1:04.03 1:04.67 1:17.61 -
  Kenzaria McCare SO Miami Norland DNS DNS DNS   
  Kyla Facey SO Fort Lauderdale DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 sydni studesville SO American Heritage 55.59 59.13 1:15.69 -
12 kailyn thompson JR Dillard 1:04.98 59.61 1:02.00 -
23 Nalani Brown JR Gulliver Prep 46.12 1:04.95 59.76 -
  Taylor Eppinger JR American Heritage DNS DNS DNS   
  Rachel Robertson JR Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS   
  Ruba Hidayath JR Monarch DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Courtney Green FR Gulliver Prep 53.28 40.68 1:01.88 52.14 1:14.48 57.29 5
10 Keschay Smith JR Miami Northwestern 48.59 1:01.03 45.63 1:01.03 42.07 59.25 -
11 Samantha Kopf JR Spanish River 1:09.98 1:05.83 54.56 1:13.54 55.75 59.30 -
13 Alanah Woodie JR Olympic Heights 1:07.51 1:02.73 1:17.67 50.19 44.81 59.74 -
17 Abigail Mullings FR Northeast (OP) 56.90 58.75 1:06.17 43.29 53.19 1:01.84 -
  Terreka Gibson SR North Miami DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 53.05 39.79 47.22 1:03.66 1:07.91 46.16 42.97 10
2 Pebbles Scott SR Miami Norland 54.07 46.50 58.94 58.94 55.16 1:04.35 59.48 8
3 Mackenzie Osher SR North Broward Prep 55.30 56.96 1:03.60 47.01 47.56 42.58 47.56 6
5 Raquel Edwards FR Dillard 57.66 1:06.31 1:14.39 43.25 50.17 50.17 1:01.12 4
7 Jahnya Hill SR Northeast (OP) 58.15 49.43 56.99 42.45 1:10.37 53.50 55.25 2
8 Jinah Mickens-malik Senior Mater Academy 58.56 1:14.96 1:12.03 59.15 46.85 1:11.45 56.22 1