February 6, 2021
|
St. Scholastica-Burns Wellness Commons - Duluth, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jeremiah VanAcker FR-1 Crown 4:13.98 3:54.65 5:28.52 5:09.19 4:38.82 4:36.06 5:56.12
2 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 6:03.49 3:48.24 5:12.77 4:53.04 5:12.77 4:41.77 4:50.23
3 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 5:13.56 4:50.76 5:30.66 5:47.77 4:42.20 4:45.05 3:48.04
4 Derrick Moe SR-4 Wis.-Superior 4:03.38 5:43.59 4:17.69 4:40.60 5:32.14 4:46.32 4:29.14
5 Joel Kuopp SO-2 Minnesota-Morris 4:34.91 5:06.41 4:17.73 3:57.68 4:37.77 4:46.36 5:12.14
6 Connor Nelson JR-3 Wis.-Superior 5:18.33 3:28.36 5:21.23 5:24.12 6:10.42 4:49.39 4:08.88
7 Gregory Peterson FR-1 Minnesota-Morris 3:43.65 6:08.88 4:38.84 3:32.03 3:49.46 4:50.45 5:45.64
8 Trace Edmondson FR-1 Bethany Lutheran 4:40.49 4:16.36 4:58.59 4:25.41 6:32.08 5:01.60 4:04.30
9 Travis Gee SR-4 Wis.-Superior 6:01.25 5:18.75 5:27.86 4:36.25 4:15.00 5:03.57 3:35.54
10 Alex Fike FR-1 Wis.-Superior 6:13.88 5:02.22 5:52.07 5:39.60 6:20.11 5:11.56 4:21.71
11 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 5:34.26 4:50.53 3:54.30 4:50.53 6:39.86 5:12.39 3:51.17
12 Max Kivi SO-2 Minnesota-Morris 3:44.98 5:06.22 4:44.35 6:39.97 4:38.10 5:12.47 6:11.84
13 Cameron Larson SO-2 Northwestern (Minn.) 4:01.37 6:06.75 6:38.10 4:45.25 3:51.96 5:13.46 6:06.75
14 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 5:13.74 6:32.18 4:14.92 3:55.31 4:47.60 5:26.81 6:15.84
15 Mitchell Hammer SO-2 Wis.-Superior 6:33.39 4:48.49 6:36.67 4:45.21 4:22.26 5:27.82 3:59.31
16 Michael Gregoria SO-2 Crown 5:38.94 6:41.46 6:18.42 5:09.32 4:10.09 5:29.06 4:19.96
17 Anthony Rozycki FR-1 Minnesota-Morris 4:36.52 4:10.18 4:13.47 6:38.31 4:26.64 5:29.18 6:25.14
18 Jacob Tesch SO-2 Bethany Lutheran 6:23.00 4:46.39 5:03.64 4:56.74 4:25.68 5:45.04 6:47.15
19 Esau Weyiouanna FR-1 Bethany Lutheran 4:43.38 5:22.83 6:23.81 5:22.83 4:54.14 5:58.70 5:26.42
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jeremiah VanAcker FR-1 Crown 4:00.18 4:58.15 4:36.06 4:16.74 4:41.59 5:31.28
2 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 4:30.50 4:58.68 4:41.77 4:58.68 3:56.69 4:55.86
3 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 5:33.51 5:24.96 4:45.05 4:25.10 3:42.34 3:50.89
4 Derrick Moe SR-4 Wis.-Superior 5:26.41 5:14.96 4:46.32 5:14.96 4:17.69 3:23.29
5 Joel Kuopp SO-2 Minnesota-Morris 5:15.00 6:06.54 4:46.36 5:55.09 3:40.50 4:49.23
6 Connor Nelson JR-3 Wis.-Superior 5:27.01 3:31.26 4:49.39 4:43.61 6:04.64 5:12.55
8 Trace Edmondson FR-1 Bethany Lutheran 4:25.41 5:49.86 5:01.60 6:17.00 6:29.07 4:28.43
11 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 5:06.15 5:56.13 5:12.39 4:31.78 6:46.11 4:34.91
13 Cameron Larson SO-2 Northwestern (Minn.) 5:13.46 6:00.48 5:13.46 4:35.85 3:42.56 4:32.71
14 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 3:48.77 5:56.23 5:26.81 6:02.76 6:32.18 5:33.35
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Gregory Peterson FR-1 Minnesota-Morris 4:50.45 3:37.84
9 Travis Gee SR-4 Wis.-Superior 5:03.57 5:49.11
10 Alex Fike FR-1 Wis.-Superior 5:11.56 4:12.37
12 Max Kivi SO-2 Minnesota-Morris 5:12.47 4:41.23
15 Mitchell Hammer SO-2 Wis.-Superior 5:27.82 4:15.70
16 Michael Gregoria SO-2 Crown 5:29.06 5:02.74
17 Anthony Rozycki FR-1 Minnesota-Morris 5:29.18 4:20.06
18 Jacob Tesch SO-2 Bethany Lutheran 5:45.04 5:10.54
19 Esau Weyiouanna FR-1 Bethany Lutheran 5:58.70 6:34.57