March 5, 2021
|
Martin County - Stuart, FL
|
Timing: MOGO Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ryan Ziskinder SR Martin County 1:34.83 2:03.15 10
2 Nathan Pinto JR South Fork 2:16.30 2:05.04 8
3 Isaac Nye JR Seminole Ridge 2:14.00 2:05.23 6
4 Jurmain Mitchell SO Fort Pierce Central 2:08.19 2:08.19 5
5 Joshua Gorman SR South Fork 1:47.34 2:10.90 4
6 Alex Bevell SR South Fork 1:45.29 2:18.53 3
7 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 2:49.55 2:21.29 2
8 Cameron Koch SO Seminole Ridge 1:59.65 2:22.43 1
9 Robert Young FR Lincoln Park 1:51.18 2:26.29 -
10 Colby Kuba   Fort Pierce Central 2:16.26 2:26.51 -
11 Hayden Gray JR Seminole Ridge 3:00.58 2:28.01 -
12 Josh Banate 8 Lincoln Park 2:46.09 2:28.29 -
13 Hadden Kenney FR Martin County 2:40.10 2:29.62 -
14 Yaden Beausejour-Joseph 8 Lincoln Park 2:20.71 2:32.94 -
15 General Platt 7 Lincoln Park 2:11.85 2:33.31 -
16 Jude Van Zyl SR Jensen Beach 2:21.09 2:33.35 -
17 Nick McAfee SO Jensen Beach 2:00.04 2:33.89 -
18 Nicholas Tovar FR Fort Pierce Central 2:54.11 2:36.85 -
19 Peter Engle SO Jensen Beach 2:07.40 2:47.62 -
20 Sam McIntosh SR Jensen Beach 2:43.02 3:23.77 -
  Maxum Kornilov FR South Fork DNS DNS   
  Adam Ziskinder SR Martin County DNS DNS   
  Evan McCarthy SO Martin County DNS DNS   
  Preston Sullivan 6 Pine School DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ryan Ziskinder SR Martin County 1:52.07 2:03.15 1:27.44 2:29.02 1:48.38 10
6 Alex Bevell SR South Fork 1:39.75 2:18.53 1:46.67 1:56.37 2:47.63 3
12 Josh Banate 8 Lincoln Park 2:50.54 2:28.29 2:07.53 1:55.67 2:32.74 -
14 Yaden Beausejour-Joseph 8 Lincoln Park 2:54.36 2:32.94 1:50.12 2:05.41 2:58.94 -
16 Jude Van Zyl SR Jensen Beach 2:16.49 2:33.35 3:19.36 2:07.28 2:51.76 -
19 Peter Engle SO Jensen Beach 3:14.44 2:47.62 2:07.40 3:09.41 3:21.15 -
20 Sam McIntosh SR Jensen Beach 4:00.45 3:23.77 3:27.85 3:42.11 2:32.83 -
  Evan McCarthy SO Martin County DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Nathan Pinto JR South Fork 2:33.80 2:25.05 1:36.28 2:05.04 8
3 Isaac Nye JR Seminole Ridge 2:20.26 2:24.02 1:48.95 2:05.23 6
4 Jurmain Mitchell SO Fort Pierce Central 1:55.38 1:59.22 2:31.27 2:08.19 5
5 Joshua Gorman SR South Fork 2:42.32 1:57.81 2:13.52 2:10.90 4
7 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 1:38.91 2:18.47 2:24.12 2:21.29 2
8 Cameron Koch SO Seminole Ridge 1:43.98 2:03.92 1:43.98 2:22.43 1
9 Robert Young FR Lincoln Park 2:26.29 1:58.50 3:05.79 2:26.29 -
10 Colby Kuba   Fort Pierce Central 1:44.03 1:57.21 2:11.86 2:26.51 -
11 Hayden Gray JR Seminole Ridge 2:02.85 2:14.69 2:45.78 2:28.01 -
13 Hadden Kenney FR Martin County 2:52.07 3:10.02 2:34.11 2:29.62 -
15 General Platt 7 Lincoln Park 2:05.72 2:31.78 1:48.85 2:33.31 -
17 Nick McAfee SO Jensen Beach 2:56.98 2:06.19 3:03.13 2:33.89 -
18 Nicholas Tovar FR Fort Pierce Central 2:35.29 2:22.74 1:54.50 2:36.85 -
  Preston Sullivan 6 Pine School DNS DNS DNS DNS   
  Adam Ziskinder SR Martin County DNS DNS DNS DNS   
  Maxum Kornilov FR South Fork DNS DNS DNS DNS