January 15-16, 2021
|
Dakota Wesleyan Indoor - Mitchell, SD
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Ghiorso SR-4 Dordt 2:08.22 1:57.63 2:29.39 1:36.46 2:23.51 1:48.22 10
2 Zach Ambrose SR-4 Morningside 1:30.72 1:57.81 2:11.95 2:21.38 1:43.68 2:20.20 8
3 Joshua Van Dusseldorp SR-4 Northwestern (Iowa) 1:26.84 1:58.95 2:29.88 2:12.04 1:56.58 2:13.23 6
4 Noah Mang JR-3 Jamestown 1:44.76 1:59.04 2:14.52 2:27.61 1:43.57 2:16.90 4
5 Tyler Janssen SO-2 Morningside 2:22.51 2:02.85 1:49.34 2:13.91 2:26.20 2:13.91 2
6 Peter Shippy SO-2 Dordt 1:49.37 2:04.28 1:53.10 2:31.63 1:33.21 1:35.70 1
7 Drew Van Hauen FR-1 Northwestern (Iowa) 1:41.32 2:05.08 1:38.82 1:51.33 2:01.33 1:47.57 -
8 Andrew Hornung Senior Unattached 2:25.12 2:05.10 2:10.11 1:53.85 2:21.37 2:00.10 -
9 nagao Soichiro SO-2 Briar Cliff 2:27.65 2:09.51 2:05.63 2:34.12 1:42.32 1:37.14 -
10 Peyton Brasser JR-3 Northwestern (Iowa) 2:02.63 2:10.45 2:05.24 1:39.15 1:40.45 2:28.72 -
11 Lorenzo Maldonado JR-3 Jamestown 2:31.64 2:10.72 2:27.72 2:21.18 2:26.41 2:23.80 -
12 Caleb Arnett FR-1 Northwestern (Iowa) 2:49.60 2:11.47 1:58.33 2:25.94 1:51.75 2:25.94 -
13 Steven Van Meeteren JR-3 Northwestern (Iowa) 2:44.73 2:11.78 1:36.20 1:48.06 1:50.70 2:38.14 -
14 Caleb Roggenbuck FR-1 Morningside 1:41.65 2:12.01 2:17.29 2:47.66 2:42.38 1:42.97 -
15 Robert Amaro FR-1 Briar Cliff 2:50.26 2:28.05 1:48.08 2:04.37 2:44.34 2:29.53 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Tyler Janssen SO-2 Morningside 2:02.85 1:40.74 1:37.06 2
7 Drew Van Hauen FR-1 Northwestern (Iowa) 2:05.08 1:32.56 2:35.10 -
9 nagao Soichiro SO-2 Briar Cliff 2:09.51 1:43.61 2:05.63 -
11 Lorenzo Maldonado JR-3 Jamestown 2:10.72 1:57.65 2:47.33 -
12 Caleb Arnett FR-1 Northwestern (Iowa) 2:11.47 2:43.03 2:25.94 -
13 Steven Van Meeteren JR-3 Northwestern (Iowa) 2:11.78 2:22.33 1:46.75 -
14 Caleb Roggenbuck FR-1 Morningside 2:12.01 2:29.18 2:01.45 -
15 Robert Amaro FR-1 Briar Cliff 2:28.05 3:03.59 2:35.46 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anthony Ghiorso SR-4 Dordt 1:57.63 1:43.52 1:56.46 10
2 Zach Ambrose SR-4 Morningside 1:57.81 1:54.28 2:14.31 8
3 Joshua Van Dusseldorp SR-4 Northwestern (Iowa) 1:58.95 1:32.79 1:56.58 6
4 Noah Mang JR-3 Jamestown 1:59.04 1:50.71 2:34.76 4
6 Peter Shippy SO-2 Dordt 2:04.28 2:04.28 1:34.46 1
8 Andrew Hornung Senior Unattached 2:05.10 2:26.37 2:27.62 -
10 Peyton Brasser JR-3 Northwestern (Iowa) 2:10.45 1:44.36 1:53.50 -