March 13, 2021
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalani White SR Bartram Trail 1:57.99 10
2 Bradley Ball SR Nease 1:58.46 8
3 Joshua Adolphson SO Buchholz 1:59.99 6
4 Steven Cartwright JR Nease 2:00.12 5
5 Michael Lyon SR Fleming Island 2:00.64 4
6 Branden McDonald JR Bartram Trail 2:02.68 3
7 Khalil McLaughlin SR Bishop Snyder 2:03.49 2
8 James Vega SR Nease 2:04.11 1
9 Don Kohla SR Episcopal 2:05.27 -
10 Luke Melson FR Fleming Island 2:06.64 -
11 Christopher Kinsey SR Nease 2:08.31 -
12 Bryce Ingle SR Nease 2:08.35 -
13 Donald Dempsey JR Bishop Snyder 2:08.51 -
14 Brandon Stowell-Campos SR Nease 2:08.64 -
15 Jonathan Lumbag SR Bishop Kenny 2:10.34 -
16 Ethan Sharpe SO Bishop Kenny 2:12.29 -
17 Houston Harper SO Yulee 2:14.98 -
18 Matthew Seale SR Bishop Kenny 2:17.64 -
19 Noah Connor JR Nease 2:18.22 -
20 Matthew Sparks FR Bishop Snyder 2:18.83 -
21 Chad Axon JR Ribault 2:19.85 -
22 Emari Napper SR Ribault 2:20.17 -
23 Shad Harkless FR Mandarin 2:20.25 -
24 Claude Loftin FR Providence 2:20.69 -
25 Jonah Zhuo FR Fleming Island 2:21.88 -
26 Moses Jaffa JR Mandarin 2:21.92 -
27 George King FR Yulee 2:22.22 -
28 Matheus Braga JR Bishop Kenny 2:22.36 -
29 Luca MacClellan FR Providence 2:24.01 -
30 Jacob Chattin JR Mandarin 2:25.35 -
31 Clay Henson JR Yulee 2:25.44 -
32 Connor Murphy JR Mandarin 2:34.17 -
33 Josiah Stroman SR Ribault 2:43.21 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalani White SR Bartram Trail 1:57.99 10
2 Bradley Ball SR Nease 1:58.46 8
3 Joshua Adolphson SO Buchholz 1:59.99 6
4 Steven Cartwright JR Nease 2:00.12 5
5 Michael Lyon SR Fleming Island 2:00.64 4
6 Branden McDonald JR Bartram Trail 2:02.68 3
7 Khalil McLaughlin SR Bishop Snyder 2:03.49 2
8 James Vega SR Nease 2:04.11 1
9 Don Kohla SR Episcopal 2:05.27 -
10 Luke Melson FR Fleming Island 2:06.64 -
11 Christopher Kinsey SR Nease 2:08.31 -
12 Bryce Ingle SR Nease 2:08.35 -
14 Brandon Stowell-Campos SR Nease 2:08.64 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Donald Dempsey JR Bishop Snyder 2:08.51 2:04.66 -
15 Jonathan Lumbag SR Bishop Kenny 2:10.34 2:44.23 -
16 Ethan Sharpe SO Bishop Kenny 2:12.29 2:49.34 -
17 Houston Harper SO Yulee 2:14.98 2:47.38 -
18 Matthew Seale SR Bishop Kenny 2:17.64 2:23.15 -
19 Noah Connor JR Nease 2:18.22 1:45.05 -
20 Matthew Sparks FR Bishop Snyder 2:18.83 1:42.74 -
21 Chad Axon JR Ribault 2:19.85 1:39.30 -
22 Emari Napper SR Ribault 2:20.17 1:53.54 -
25 Jonah Zhuo FR Fleming Island 2:21.88 2:07.70 -
28 Matheus Braga JR Bishop Kenny 2:22.36 2:55.11 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Shad Harkless FR Mandarin 2:45.50 2:58.12 2:46.90 2:17.45 2:20.25 -
24 Claude Loftin FR Providence 1:41.30 1:55.37 2:13.66 1:58.18 2:20.69 -
26 Moses Jaffa JR Mandarin 2:50.31 2:38.95 2:38.95 2:38.95 2:21.92 -
27 George King FR Yulee 2:02.31 3:00.62 2:27.91 2:56.36 2:22.22 -
29 Luca MacClellan FR Providence 1:43.69 2:48.50 2:09.61 1:50.89 2:24.01 -
30 Jacob Chattin JR Mandarin 2:05.00 2:41.34 2:26.81 2:39.89 2:25.35 -
31 Clay Henson JR Yulee 2:00.72 3:03.26 1:46.18 2:50.17 2:25.44 -
32 Connor Murphy JR Mandarin 2:23.38 3:03.47 2:43.42 2:14.13 2:34.17 -
33 Josiah Stroman SR Ribault 3:01.17 2:56.27 3:14.22 2:22.00 2:43.21 -