February 6, 2021
|
Humboldt Recreation Center - Humboldt, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Titus Jackson FR-1 North Iowa Area CC 1:06.83 1:02.66 38.12 52.21
2 Hayden Cobbs FR-1 Iowa Central CC 45.53 53.38 46.05 52.33
3 Marcus Brown SO-2 Waldorf 1:06.74 1:01.49 46.25 52.55
4 Franklin Scott FR-1 Iowa Central CC 40.50 46.90 55.96 53.29
5 Gavin Reicks FR-1 North Iowa Area CC 1:05.84 1:06.91 1:07.99 53.96
6 Hunter Arends FR-1 Southwestern CC 1:08.75 58.93 53.47 54.56
7 Khamarly Holmes SO-2 Waldorf 42.53 1:04.62 44.74 55.23
8 Daron Jackson FR-1 Southeastern CC 39.81 43.68 50.87 55.29
9 Ahmed Fofana FR-1 Southwestern CC 1:03.63 49.25 1:09.72 55.33
10 Amar Thomas SO-2 Waldorf 55.06 54.50 41.58 56.18
11 Chase Bennett JR-3 Waldorf 1:02.83 58.30 50.94 56.60
12 Jorge Olivo Cabrera SO-2 Waldorf 40.47 1:02.70 1:10.11 57.00
13 Owen Timmerman FR-1 Southeastern CC 55.21 47.16 1:05.57 57.51
14 Elijah Cannon JR-3 Waldorf 50.66 1:08.50 53.53 57.56
15 Maxwell Deeter FR-1 North Iowa Area CC 53.16 57.78 1:09.34 57.78
16 Gavin Brown FR-1 Southeastern CC 1:13.27 59.90 47.11 58.15
17 Colby Harris FR-1 Southwestern CC 56.70 51.44 1:09.56 58.45
18 Michael Mosena FR-1 Southeastern CC 47.16 53.05 1:14.86 58.94
19 Justin Woodard FR-1 Clarke 59.21 42.46 1:17.74 59.80
20 Leland Perkins FR-1 Southwestern CC 1:04.90 1:12.24 1:07.35 1:01.22
21 David Jones SO-2 Clarke 1:00.40 1:14.24 1:05.43 1:02.91
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Marcus Brown SO-2 Waldorf 52.55
6 Hunter Arends FR-1 Southwestern CC 54.56
7 Khamarly Holmes SO-2 Waldorf 55.23
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Franklin Scott FR-1 Iowa Central CC 53.29
5 Gavin Reicks FR-1 North Iowa Area CC 53.96
10 Amar Thomas SO-2 Waldorf 56.18
14 Elijah Cannon JR-3 Waldorf 57.56
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Daron Jackson FR-1 Southeastern CC 42.02 55.29 1:00.82 1:05.80
11 Chase Bennett JR-3 Waldorf 1:07.36 56.60 1:09.06 40.19
12 Jorge Olivo Cabrera SO-2 Waldorf 53.58 57.00 48.45 1:04.98
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Gavin Brown FR-1 Southeastern CC 58.15 52.34
17 Colby Harris FR-1 Southwestern CC 58.45 1:15.40
19 Justin Woodard FR-1 Clarke 59.80 1:08.77
21 David Jones SO-2 Clarke 1:02.91 1:13.61
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Titus Jackson FR-1 North Iowa Area CC 52.21 40.73 56.91 1:01.09
2 Hayden Cobbs FR-1 Iowa Central CC 52.33 41.87 1:01.75 57.57
9 Ahmed Fofana FR-1 Southwestern CC 55.33 58.65 48.14 1:05.29
13 Owen Timmerman FR-1 Southeastern CC 57.51 50.61 1:06.14 1:14.77
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Maxwell Deeter FR-1 North Iowa Area CC 1:11.07 56.63 44.49 41.61 57.78 47.96 45.07
18 Michael Mosena FR-1 Southeastern CC 45.98 43.62 53.05 47.16 58.94 1:08.37 1:03.07
20 Leland Perkins FR-1 Southwestern CC 1:01.84 1:01.84 44.69 1:14.08 1:01.22 46.53 1:07.96