March 25, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 1:52.96 1:37.81 2:06.73 2:17.75 2:56.32 1:50.20 10
2 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:56.60 1:59.59 2:38.52 2:19.05 2:00.98 2:09.32 8
3 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:03.83 1:41.06 1:39.64 2:22.33 2:49.38 2:28.03 6
4 Caitlyn Culpepper JR Sunlake 2:54.90 2:08.56 3:09.84 2:29.48 2:57.89 2:02.58 5
5 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:42.66 1:51.46 2:51.70 2:30.61 2:48.69 2:06.52 4
6 Alexa Revello JR River Ridge 3:14.67 2:12.80 3:08.63 2:30.90 2:29.40 1:47.14 3
7 Tabitha Suggs SR Alonso 2:57.42 2:58.94 2:39.23 2:31.64 2:37.71 2:01.32 2
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 3:01.56 2:37.15 2:40.20 2:32.57 2:47.83 2:24.95 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:02.12 2:05.18 2:12.81 2:32.65 2:37.23 2:15.86 -
10 Cathryne Newport SR Sunlake 3:15.83 2:24.94 2:52.70 2:34.19 1:51.02 1:55.65 -
11 Nathalia Mallo SO Alonso 2:12.99 2:03.72 2:22.27 2:34.64 3:19.49 2:25.37 -
12 Ashley Spires SR Sunlake 3:13.00 2:51.21 2:27.86 2:35.64 3:02.10 2:57.43 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 2:23.44 1:49.14 2:25.00 2:35.91 1:55.38 3:11.77 -
14 Izzy Surace FR East Lake 3:17.94 2:54.19 2:35.19 2:38.35 2:11.43 2:24.10 -
15 Summerlynn Kingston SO River Ridge 2:47.76 2:36.58 3:10.13 2:39.77 2:57.35 3:24.51 -
16 Kaiden Britz FR East Lake 3:24.00 3:09.43 2:01.43 2:41.90 2:41.90 2:40.29 -
17 Lourdes Arteaga JR Wharton 2:33.88 2:19.15 3:27.90 2:43.70 3:08.26 2:38.79 -
18 Annie Winborn SO Sunlake 3:04.78 3:06.43 3:16.33 2:44.98 3:04.78 3:32.83 -
19 Bailey Budde SR Venice 2:35.77 3:31.04 2:50.84 2:47.49 3:12.62 2:42.47 -
20 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:31.88 2:08.25 3:19.13 2:48.75 3:27.57 2:55.50 -
21 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 3:04.38 2:22.09 2:28.86 2:49.15 3:28.06 2:54.23 -
22 Sarah Weitz SR Venice 2:41.45 2:44.96 3:30.58 2:55.48 2:20.39 2:13.37 -
23 Naomi Kreloff JR Dunedin 3:32.86 2:36.10 2:25.46 2:57.38 2:34.32 2:04.17 -
24 Tatiana Jara Murphy FR Venice 3:06.08 3:49.02 2:48.19 2:58.92 3:50.81 2:49.98 -
25 Giuliana Barrios JR Wharton 2:21.94 2:38.11 2:39.91 2:59.67 3:41.00 2:41.71 -
26 Drea D'Piazza SO Mitchell 3:19.93 3:12.66 2:36.31 3:01.75 3:23.56 2:45.40 -
27 Campbell Hudson FR Dunedin 3:22.15 3:45.03 2:30.66 3:10.70 3:37.40 2:26.84 -
28 Monserrat Evaristo-Cruz SO Dunedin 3:33.10 4:31.21 2:51.93 4:02.15 3:20.99 5:05.11 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Summerlynn Kingston SO River Ridge 2:38.18 1:59.83 2:28.59 1:55.04 3:26.11 1:53.44 2:39.77 -
16 Kaiden Britz FR East Lake 2:33.81 3:04.57 3:11.05 2:22.48 3:15.90 3:07.81 2:41.90 -
17 Lourdes Arteaga JR Wharton 2:01.14 2:38.79 2:02.78 3:13.17 2:43.70 2:12.60 2:43.70 -
18 Annie Winborn SO Sunlake 2:38.38 2:00.44 2:40.03 3:16.33 2:18.59 3:04.78 2:44.98 -
19 Bailey Budde SR Venice 2:19.02 2:52.52 2:10.65 2:59.22 2:07.30 2:55.87 2:47.49 -
20 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:50.44 2:38.63 3:05.63 3:32.63 2:33.57 3:22.50 2:48.75 -
21 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 3:17.91 2:18.71 2:13.63 2:35.62 3:07.76 2:23.78 2:49.15 -
22 Sarah Weitz SR Venice 2:09.86 3:21.81 2:41.45 3:25.32 2:50.22 2:58.99 2:55.48 -
23 Naomi Kreloff JR Dunedin 3:22.22 2:27.23 2:57.38 2:13.04 3:29.31 3:25.76 2:57.38 -
24 Tatiana Jara Murphy FR Venice 3:52.60 3:07.87 2:28.51 3:38.29 2:48.19 2:48.19 2:58.92 -
25 Giuliana Barrios JR Wharton 2:14.76 3:51.78 3:15.84 2:12.96 2:48.89 3:24.83 2:59.67 -
26 Drea D'Piazza SO Mitchell 2:49.03 2:56.30 2:09.05 2:59.94 3:18.11 3:21.75 3:01.75 -
27 Campbell Hudson FR Dunedin 3:01.17 3:29.77 2:51.63 2:59.26 3:41.22 2:49.73 3:10.70 -
28 Monserrat Evaristo-Cruz SO Dunedin 3:16.15 3:16.15 2:54.35 3:11.30 3:57.31 4:02.15 4:02.15 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 2:30.15 2:03.98 1:57.09 2:27.40 2:57.70 2:17.75 10
2 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:39.91 2:28.79 2:45.47 2:51.04 2:19.05 2:19.05 8
3 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 3:00.76 2:13.79 1:51.02 2:49.38 2:16.64 2:22.33 6
4 Caitlyn Culpepper JR Sunlake 2:50.41 2:30.98 2:38.45 1:55.10 2:30.98 2:29.48 5
5 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:27.60 2:03.50 2:56.22 1:46.94 1:57.48 2:30.61 4
6 Alexa Revello JR River Ridge 1:50.16 1:56.20 2:32.41 2:27.89 2:53.54 2:30.90 3
7 Tabitha Suggs SR Alonso 2:51.36 2:22.55 1:46.15 1:46.15 2:28.61 2:31.64 2
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:50.88 1:52.91 3:09.19 2:49.36 3:03.09 2:32.57 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:28.07 2:26.55 2:00.60 2:00.60 1:51.44 2:32.65 -
10 Cathryne Newport SR Sunlake 2:49.61 3:11.20 2:04.90 2:28.03 2:31.11 2:34.19 -
11 Nathalia Mallo SO Alonso 2:05.26 2:05.26 2:56.29 3:07.12 1:55.98 2:34.64 -
12 Ashley Spires SR Sunlake 2:35.64 2:43.43 1:56.73 3:20.78 2:35.64 2:35.64 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 2:14.09 2:21.88 2:17.20 2:04.73 3:02.42 2:35.91 -
14 Izzy Surace FR East Lake 2:11.43 2:35.19 2:14.60 2:03.52 2:08.27 2:38.35 -