March 25, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 5:34.04 4:27.23 4:43.27 3:44.48 5:42.06 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 4:29.83 4:29.83 5:02.21 5:39.99 4:37.93 8
3 Alex Pena SO Sunlake 3:36.98 4:31.22 4:14.95 4:12.24 5:41.74 6
4 Alberto Teijelo SR Venice 5:28.64 4:31.60 5:28.64 4:42.47 5:15.06 5
5 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 5:23.15 4:38.57 4:16.29 4:05.15 5:17.57 4
6 Jason Kirchner JR River Ridge 4:26.04 4:43.02 5:31.14 5:50.95 3:18.12 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:26.37 4:43.37 6:05.55 4:54.71 4:54.71 2
8 Cason Meyer JR Sunlake 4:08.10 4:45.17 4:53.73 4:28.06 5:45.06 1
9 Joshua Hindman FR Mitchell 5:20.37 4:46.04 5:23.23 4:37.46 4:34.60 -
10 David Jensen JR Osceola (Seminole) 3:33.00 4:47.83 5:22.37 5:13.74 4:13.29 -
11 Andres Alfonso-Herrera JR Sunlake 5:34.50 4:48.36 3:36.27 3:50.69 4:39.71 -
12 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 5:55.06 4:48.66 4:54.44 3:50.93 3:39.39 -
13 Chase Thurber SO River Ridge 5:26.20 4:51.25 4:59.99 4:13.39 4:33.78 -
14 Samuel Howard SR Dunedin 3:31.46 4:53.69 6:18.86 5:49.50 6:04.18 -
15 Clemente Esponilla JR Dunedin 3:44.77 4:55.74 5:22.36 3:27.02 4:40.96 -
16 Ryan Winslow SO Alonso 4:21.63 4:57.30 5:53.79 5:12.17 3:45.95 -
17 Tyler Sutherland SR Dunedin 4:21.84 4:57.54 3:37.21 4:15.89 4:01.01 -
18 Brian Williams JR Venice 6:03.66 4:58.08 4:28.28 3:43.56 4:58.08 -
19 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 4:39.14 5:00.15 6:03.19 4:15.13 4:42.14 -
20 Nathan Lee SO Sunlake 5:36.56 5:00.50 5:00.50 3:33.36 5:36.56 -
21 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:54.82 5:03.26 4:08.68 4:48.10 5:48.75 -
22 Sawyer Raveling JR George Steinbrenner 3:40.30 5:05.96 5:54.92 6:37.75 4:53.73 -
23 Ian Ludlam SO Alonso 4:54.60 5:06.87 5:19.15 4:20.84 6:11.32 -
24 Eion McDarby JR George Steinbrenner 4:17.88 5:10.69 4:55.16 5:01.37 6:28.37 -
25 Nick Pullos SO East Lake 4:12.71 5:11.98 6:29.98 4:09.59 4:56.39 -
26 Kameron Edmondson SR Sunlake 6:14.80 5:12.33 4:06.74 6:46.03 4:16.11 -
27 Zack Kremkau JR Alonso 5:09.64 5:12.76 5:22.15 5:53.42 3:45.19 -
28 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:12.80 5:12.80 4:22.76 6:09.11 4:07.12 -
29 Mason Haake FR East Lake 6:26.96 5:14.60 5:17.75 5:08.31 5:30.33 -
30 Ronan Deneen FR River Ridge 6:15.96 5:15.93 3:50.63 6:50.71 5:28.57 -
31 Anthony Young FR East Lake 5:44.85 5:16.37 3:47.79 5:25.87 5:44.85 -
32 Bryce Reeves FR Sunlake 4:58.51 5:17.56 5:17.56 5:33.44 5:55.67 -
33 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 4:17.26 5:17.60 6:08.42 5:58.89 6:37.00 -
34 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 6:00.08 5:18.65 3:49.43 4:27.67 4:49.98 -
35 Jenson Lowdermilk JR Wharton 4:26.51 5:21.09 4:36.14 6:34.94 4:32.93 -
36 Matthew Blowers FR Wharton 4:40.94 5:22.91 5:26.14 5:29.37 5:16.46 -
37 James Hayes SO George Steinbrenner 4:29.48 5:24.67 5:47.40 7:02.08 4:13.25 -
38 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 6:23.39 5:24.90 4:19.92 5:24.90 5:15.16 -
39 Derek Maxfield SR Alonso 3:51.43 5:25.95 6:53.96 6:27.88 6:27.88 -
40 William Carter FR Sunlake 6:32.60 5:27.16 4:47.90 4:05.37 6:16.24 -
41 Blake Zevin FR Sunlake 4:51.49 5:27.51 5:56.99 4:48.21 5:56.99 -
42 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 3:53.08 5:28.28 4:32.48 7:06.77 6:37.22 -
43 Andrew Rodriquez JR Venice 4:50.40 5:29.99 5:16.79 5:26.69 6:59.09 -
44 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 4:47.64 5:30.62 4:37.72 4:31.11 5:30.62 -
45 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 5:57.57 5:31.08 6:20.75 5:17.84 4:31.49 -
46 Ethan Russ FR George Steinbrenner 4:21.94 5:31.57 4:25.26 6:31.26 5:48.15 -
47 Finley Callaghan FR Alonso 7:14.17 5:33.97 5:17.28 4:13.82 6:14.05 -
48 Lucian Bathgate SR Venice 4:10.71 5:34.27 6:34.44 6:21.07 4:40.79 -
49 Benjamin Borton SO Sunlake 5:08.78 5:35.63 4:18.44 7:16.32 6:12.55 -
50 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 4:55.68 5:36.00 6:06.24 4:42.24 6:26.40 -
51 Ethan Molinari JR Wharton 4:29.79 5:37.23 6:44.68 5:40.61 7:18.40 -
52 Ethan Stinnett SO Wharton 6:05.13 5:38.08 5:17.80 4:13.56 4:37.23 -
53 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 5:04.77 5:38.63 3:57.04 6:46.36 5:04.77 -
54 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 6:51.49 5:40.07 6:20.88 5:43.47 7:05.09 -
55 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 4:59.27 5:40.07 5:33.27 5:16.27 5:09.47 -
56 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 5:07.18 5:41.31 4:22.81 4:19.40 5:44.73 -
57 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 5:42.05 5:42.05 4:02.86 6:33.36 7:17.83 -
58 Ryan Ellingson FR Sunlake 4:58.34 5:42.91 6:06.92 4:17.19 4:00.04 -
59 Gavin Ponce FR East Lake 7:15.94 5:43.26 7:22.81 5:19.24 7:26.24 -
60 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 7:17.02 5:44.11 6:25.41 5:51.00 6:35.73 -
61 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 4:39.59 5:45.17 4:56.85 5:14.11 6:36.95 -
62 Nicholas Pugh FR George Steinbrenner 7:01.74 5:51.45 5:40.91 7:29.86 4:27.11 -
63 David Martin-Perez SO River Ridge 7:33.99 5:54.68 6:37.25 4:33.11 5:44.04 -
64 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 4:41.20 5:55.95 4:30.53 4:30.53 4:19.85 -
65 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 6:14.21 5:56.39 4:30.86 4:16.60 6:17.78 -
66 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 4:43.23 6:03.11 7:52.05 6:24.90 6:32.16 -
67 Colin Brown FR Mitchell 4:47.75 6:04.24 7:35.30 5:27.82 5:31.46 -
68 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 6:44.21 6:07.46 6:18.49 5:41.74 4:50.30 -
69 Connor Cousin FR George Steinbrenner 5:58.17 6:09.24 5:28.63 6:31.40 5:43.40 -
70 Patrick Miller JR Alonso 5:24.16 6:12.59 5:35.33 4:28.27 4:54.35 -
71 Jeffery Kessler FR Mitchell 6:25.29 6:14.06 6:06.58 4:25.59 6:47.73 -
72 Huy Nguyen SO Alonso 6:13.38 6:17.15 6:20.93 4:54.18 5:31.90 -
73 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 7:59.18 6:20.30 8:02.99 5:30.87 6:58.33 -
74 Carson Lamb FR East Lake 7:53.04 6:30.94 6:15.31 5:01.03 5:12.76 -
75 Daniel Schwartz JR Wharton 7:44.99 6:44.34 5:47.74 5:27.52 6:03.91 -
76 Lucas Hardy SO Wharton 5:37.64 7:30.18 9:22.73 5:37.64 7:21.18 -
77 Syrus Brown FR Mitchell 10:14.40 7:52.61 8:25.70 6:18.09 9:55.49 -
78 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 8:02.19 8:32.96 5:59.08 10:36.07 8:43.22 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
39 Derek Maxfield SR Alonso 4:30.54 6:44.18 5:25.95 4:43.58 4:14.25 5:32.47 4:07.73 -
58 Ryan Ellingson FR Sunlake 7:01.78 6:54.93 5:42.91 5:46.34 4:03.47 4:20.62 5:49.77 -
60 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 6:25.41 6:56.38 5:44.11 5:33.79 5:30.35 5:09.70 5:33.79 -
61 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:00.30 5:34.82 5:45.17 5:48.63 6:40.40 6:09.34 7:14.92 -
62 Nicholas Pugh FR George Steinbrenner 7:22.83 5:33.88 5:51.45 4:41.16 6:54.71 4:37.65 4:48.19 -
64 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 4:12.73 4:59.00 5:55.95 5:31.04 7:07.14 7:07.14 6:03.07 -
65 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 5:02.94 7:36.18 5:56.39 5:02.94 6:14.21 5:45.70 7:18.36 -
66 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 5:55.85 7:26.63 6:03.11 4:28.71 5:59.48 4:28.71 4:54.12 -
68 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 4:17.23 7:50.35 6:07.46 7:09.93 4:20.90 5:12.34 7:13.61 -
69 Connor Cousin FR George Steinbrenner 6:27.71 8:00.02 6:09.24 6:09.24 4:51.70 6:16.63 5:58.17 -
70 Patrick Miller JR Alonso 6:57.30 5:46.51 6:12.59 7:27.11 5:42.79 4:46.90 8:04.37 -
71 Jeffery Kessler FR Mitchell 6:58.95 7:25.14 6:14.06 6:02.84 6:40.25 6:32.77 5:51.62 -
72 Huy Nguyen SO Alonso 4:27.78 6:54.87 6:17.15 6:24.70 7:51.44 4:35.32 6:17.15 -
73 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 6:43.12 7:09.74 6:20.30 6:12.70 6:31.71 6:05.09 7:13.55 -
74 Carson Lamb FR East Lake 4:33.66 8:20.41 6:30.94 6:58.31 8:12.59 5:24.48 5:04.94 -
75 Daniel Schwartz JR Wharton 8:01.17 6:20.08 6:44.34 8:01.17 7:28.82 7:04.56 5:15.39 -
76 Lucas Hardy SO Wharton 5:28.64 5:46.64 7:30.18 5:55.65 9:04.72 7:16.68 6:04.65 -
77 Syrus Brown FR Mitchell 9:50.77 7:24.26 7:52.61 6:51.17 6:37.00 6:55.90 9:36.59 -
78 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 11:01.72 9:24.26 8:32.96 7:36.54 6:45.24 7:51.93 9:49.91 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:12.80 -
30 Ronan Deneen FR River Ridge 5:15.93 -
35 Jenson Lowdermilk JR Wharton 5:21.09 -
36 Matthew Blowers FR Wharton 5:22.91 -
37 James Hayes SO George Steinbrenner 5:24.67 -
40 William Carter FR Sunlake 5:27.16 -
41 Blake Zevin FR Sunlake 5:27.51 -
42 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 5:28.28 -
43 Andrew Rodriquez JR Venice 5:29.99 -
44 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 5:30.62 -
46 Ethan Russ FR George Steinbrenner 5:31.57 -
47 Finley Callaghan FR Alonso 5:33.97 -
51 Ethan Molinari JR Wharton 5:37.23 -
52 Ethan Stinnett SO Wharton 5:38.08 -
53 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 5:38.63 -
54 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 5:40.07 -
55 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:40.07 -
56 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 5:41.31 -
57 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 5:42.05 -
59 Gavin Ponce FR East Lake 5:43.26 -
63 David Martin-Perez SO River Ridge 5:54.68 -
67 Colin Brown FR Mitchell 6:04.24 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Samuel Howard SR Dunedin 6:21.80 6:15.93 4:53.69 4:00.83 -
15 Clemente Esponilla JR Dunedin 6:03.76 4:14.34 4:55.74 5:48.98 -
16 Ryan Winslow SO Alonso 5:47.85 5:30.01 4:57.30 6:23.52 -
18 Brian Williams JR Venice 5:07.03 4:49.14 4:58.08 4:01.45 -
20 Nathan Lee SO Sunlake 3:39.37 3:39.37 5:00.50 6:27.65 -
21 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 3:50.48 3:50.48 5:03.26 4:17.77 -
22 Sawyer Raveling JR George Steinbrenner 6:04.10 4:59.84 5:05.96 6:31.63 -
23 Ian Ludlam SO Alonso 4:39.26 4:14.71 5:06.87 5:19.15 -
24 Eion McDarby JR George Steinbrenner 4:17.88 4:52.05 5:10.69 6:19.05 -
25 Nick Pullos SO East Lake 4:03.35 4:22.07 5:11.98 4:25.19 -
26 Kameron Edmondson SR Sunlake 4:47.35 6:27.29 5:12.33 4:34.85 -
29 Mason Haake FR East Lake 6:11.23 6:04.94 5:14.60 6:17.52 -
31 Anthony Young FR East Lake 5:06.88 6:16.48 5:16.37 5:51.17 -
32 Bryce Reeves FR Sunlake 5:58.85 4:45.81 5:17.56 4:55.33 -
33 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 4:58.55 5:04.90 5:17.60 4:07.73 -
34 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 6:38.32 5:53.71 5:18.65 5:44.15 -
38 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 4:39.42 4:36.17 5:24.90 6:26.64 -
45 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 6:04.19 4:28.18 5:31.08 4:11.62 -
48 Lucian Bathgate SR Venice 3:53.99 6:47.81 5:34.27 7:07.87 -
49 Benjamin Borton SO Sunlake 6:56.19 5:32.28 5:35.63 5:52.42 -
50 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 5:15.84 4:35.52 5:36.00 5:02.40 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 3:55.17 4:05.86 4:27.23 3:57.84 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 5:31.89 4:29.83 4:29.83 4:16.34 8
3 Alex Pena SO Sunlake 4:55.63 4:12.24 4:31.22 5:25.47 6
4 Alberto Teijelo SR Venice 4:31.60 4:34.32 4:31.60 5:15.06 5
5 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 3:51.22 5:31.50 4:38.57 4:41.36 4
6 Jason Kirchner JR River Ridge 5:59.44 5:25.48 4:43.02 5:22.65 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:00.87 3:29.70 4:43.37 4:12.20 2
8 Cason Meyer JR Sunlake 5:45.06 4:05.25 4:45.17 5:39.36 1
9 Joshua Hindman FR Mitchell 5:08.93 3:43.12 4:46.04 3:34.53 -
10 David Jensen JR Osceola (Seminole) 3:53.15 4:30.56 4:47.83 5:51.16 -
11 Andres Alfonso-Herrera JR Sunlake 5:11.43 5:14.32 4:48.36 3:36.27 -
12 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 5:17.53 5:14.64 4:48.66 4:40.00 -
13 Chase Thurber SO River Ridge 5:40.77 4:27.95 4:51.25 3:47.18 -
17 Tyler Sutherland SR Dunedin 5:03.49 4:54.57 4:57.54 4:42.67 -
19 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 4:45.15 4:24.14 5:00.15 6:09.19 -
27 Zack Kremkau JR Alonso 5:25.27 6:43.46 5:12.76 4:54.00 -