January 9-10, 2021
|
Wichita State-Heskett Center - Witchita, KS
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Curtis Johns JR-3 Central Methodist 4.88 5.30 6.97 8.44
2 Dectrick Edwards FR-1 Friends 8.23 7.39 7.03 6.75
3 Joshua Allen FR-1 Southwestern Assemblies of God 8.11 8.96 7.05 6.56
4 Nicholas Henderson FR-1 Southwestern Assemblies of God 7.70 7.70 7.06 5.79
5 Ontario Jones FR-1 Tabor 6.15 7.23 7.15 7.80
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Phillip Jones SO-2 Southwestern (Kan.) 7.93 6.52 7.08 7.23
5 Braylen Brewer JR-3 Bethel (Kan.) 8.92 8.92 7.13 7.06
12 Kiare Worthy FR-1 Southwestern (Kan.) 7.04 8.12 7.25 7.33
20 Kolby Bunch-Dennis SR-4 Tabor 8.85 7.14 7.43 5.35
21 Jaquilis Coleman JR-3 Southwestern (Kan.) 9.24 7.68 7.45 6.11
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Curtis Johns JR-3 Central Methodist 6.43 5.80 7.47 6.98
6 Joshua Allen FR-1 Southwestern Assemblies of God 6.64 9.29 7.86 7.14
9 Rudy Juarez JR-3 Bethel (Kan.) 5.46 5.03 8.12 7.18
18 Dashaun Sanford FR-1 Tabor 7.81 7.14 5.82 7.36
25 D'Marqus Miller FR-1 Bethany (Kan.) 7.57 6.95 7.42 7.72
27 Jakkob Barron FR-1 Bethany (Kan.) 8.43 6.63 6.38 8.18
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Jonah Roberts FR-1 Benedictine (Kan.) 7.96 7.30 8.11 9.20 7.67 6.57
19 Michael-Julian Anderson-Morris SO-2 Southwestern (Kan.) 8.80 7.39 8.21 6.73 7.25 9.46
21 Tyvon Gates FR-1 Southwestern Assemblies of God 9.17 7.45 8.05 8.20 7.16 6.56
23 Eric Farbes SO-2 Southwestern (Kan.) 5.82 7.45 5.82 8.27 8.72 9.47
24 Jacob Skinner JR-3 Tabor 7.57 7.49 8.77 6.37 7.34 7.19
26 Garrett Slater FR-1 Bethel (Kan.) 5.80 7.83 6.74 9.32 6.74 6.58
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Dectrick Edwards FR-1 Friends 8.37 7.03 4.93
7 Ontario Jones FR-1 Tabor 7.80 7.15 8.51
11 Elijah House SO-2 Bethany (Kan.) 5.86 7.23 7.67
13 Juvens Pierre JR-3 Friends 7.15 7.29 5.91
16 Amondre SCHUMPERT-STREET SR-4 Bethel (Kan.) 6.65 7.30 6.28
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Nicholas Henderson FR-1 Southwestern Assemblies of God 8.36 7.37 7.01 8.00 7.08 5.95 7.65
8 Inioluwa Ojo FR-1 Bethany (Kan.) 8.40 9.34 7.54 5.03 7.18 5.17 6.11
10 Robert Adger SR-4 Benedictine (Kan.) 5.84 8.87 7.36 5.56 7.21 7.50 7.57
14 Keyshawn Wyatt SR-4 Southwestern (Kan.) 8.98 5.19 6.28 5.26 7.30 8.98 7.96
17 Malvin Mupondi FR-1 Southwestern (Kan.) 6.00 8.48 8.92 7.24 7.31 5.63 9.36